Podnikanie

6 viet, ktoré bohatí ľudia nikdy nepovedia a nemali by ste ich vysloviť ani vy

Mám prácu  /   Diskusia

Myslenie bohatých ľudí je nastavené inak. Veľmi sa líši ako peniaze vnímajú a ako sa o nich vyjadrujú ľudia zo strednej vrstvy a čo by povedali... 


Marek Šandór, zakladateľ Droppie

Rozhovor o tom, ako sa vyrába úspech po slovensky

Podnikanie  /   Diskusia

Začať podnikať vie každý, no dotiahnuť veci k úspechu vedia len niektorí. V neposlednom rade by mal mať každý podnikateľ chuť riskovať. Ak ju nemá, tak veľa toho nedosiahne. Prezrádza v rozhovore Marek Šandor, tvorca aplikácie Droppie.


Ilustračné foto

Pracovná zdravotná služba je povinná pre všetkých!

Podnikanie  /   Diskusia

Donedávna bol každý zamestnávateľ povinný zabezpečiť povinnú zdravotnú službu pre zamestnancov vykonávajúcich rizikové práce. Najnovšie však musia prehliadku u lekára absolvovať aj zamestnanci, ktorí vykonávajú práce zaradené do 1. a 2. kategórie. Táto novinka sa dokonca týka aj živnostníkov.


Ilustračné foto

Podnikateľské desatoro a cenné rady pri rozbehu biznisu (2. časť)

Podnikanie  /   Diskusia

Nápad je len desať percent úspechu. Zvyšných deväťdesiat percent je jeho realizácia. Aj horší nápad s veľmi dobrým prevedením môže byť úspešnejší, ako veľmi dobrý nápad so slabým prevedením. Prinášame vám návod, ako by ste mali pokračovať na ceste za splnením vášho podnikateľského sna.


Ilustračné foto

Rady, ako si úspešne naštartovať podnikanie (1. časť)

Podnikanie  /   Diskusia

Asi päť projektov z pätnástich skončí absolútnym neúspechom, päť si na seba zarobí a možno dva sa stanú zlatými vajcami. Jedinou zárukou úspechu vášo podnikania sú kvality, práca a odhodlanie samotných nositeľov nápadu. My vám k tomu pridáme pár rád.


Ilustračné foto

Svetoví vizionári predpovedajú: Takto bude vyzerať podnikateľské prostredie!

Podnikanie  /   Diskusia

Keby ste pred desiatimi rokmi povedali svojim známym, že sa chystáte podnikať na internete, pravdepodobne by vás vysmiali a spýtali sa vás, odkiaľ ste prišli na ten „módny výstrelok“. Vtedy však ešte nikto netušil, že webstránky a mobilné aplikácie budú svojim majiteľom prinášať zaujímavé zisky. Možno by vám to prezradil jeden z podnikateľských vizionárov,... 


Monika Jakubeczová

Podnikateľka M. Jakubeczová: Pri podnikaní je jedno, koľko máte rokov

Podnikanie  /   Diskusia

Online podnikanie má svoje výhody, že prvotné náklady sú niekoľkonásobne nižšie, ako pri klasickom “off-line” podnikaní. Samozrejme je výhodou, ak máte IT zručnosti, ale ak nie, stačia vám aj základné informácie na rozbehnutie podnikania na internete. Všetko závisí od množstva času a počiatočnej investície, ktorú chcete vložiť do svojho biznisu.


Ilustračné foto

8 (svetových) podnikateľských nápadov, ktoré stoja za povšimnutie

Podnikanie  /   Diskusia

Podnikateľské nápady niekedy prichádzajú do cesty, keď riešite svoj vlastný problém. Tak to bolo aj v prípade manželov, ktorí sa rozhodli, že si prerobia byt. Potrebovali však inšpiráciu na rekonštrukciu, a tak si založili stránku s databázou inšpiratívnych obrázkov. Dnes sa z ich nevinného koníčka stal úspešný biznis.


Ilustračné foto

Zoznam povinností živnostníkov voči Sociálnej poisťovni

Podnikanie  /   Diskusia

Každý živnostník má povinnosť oznámiť Sociálnej poisťovni zmenu mena, priezviska, trvalého pobytu a taktiež vznik a zánik prerušenia povinného poistenia. Novú povinnosť majú od 1. júla tohto roku aj autori a umelci.


James Middleton a jeho

Neviete, ako začať podnikať? Zoberte si príklad z Jamesa, brata Kate Middleton

Podnikanie  /   Diskusia

Jamesovi Middletonovi nepochybne pomohol k jeho novému biznisu aj fakt, že jeho staršia sestra Kate Middleton je matkou budúceho nasledovníka anglického trónu. James vďaka svojmu podnikateľskému nápadu vdýchol život obľúbenej sladkosti – penovému cukríku marshmallow, na ktorý vám vytlačí akýkoľvek obrázok, dokonca aj ten váš – selfie.


Ilustračné foto

Živnostníkom odpadá časť papierovačiek

Podnikanie  /   Diskusia

Neviete, aké odvody budete platiť do Sociálnej poisťovne od nového roka? O jej výške vás bude informovať poisťovňa. Oznámi vám aj to, či vám vznikla platiaca povinnosť alebo nie.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Henry Ward Beecher

Nie práca zabíja ľudí, ale starosti. Starosti sú hrdzou na čepelí.

Henry Ward Beecher