Podnikanie

8 viet, ktoré by ste si mali opakovať, ak máte pocit, že ste najväčší smoliar na svete

Mám prácu  /   Diskusia

Aj vy ste už zažili menej úspešné pracovné momenty? Premýšľate, či má vaše podnikanie zmysel? Chýba vám motivácia a surfujete po internete, no... 


Ilustračné foto

Nízka kvalita podnikateľského prostredia na Slovensku: Všetko závisí od vlády

Podnikanie  /   Diskusia

Slovensko má nízku kvalitu podnikateľského prostredia pre domáce aj zahraničné investície. Povedal to dnes na záver deviateho rokovacieho dňa 53. schôdze parlamentu Jozef Kollár (nezaradený) počas rozpravy k Programu stability Slovenskej republiky na roky 2015 až 2018. Odvolal sa na informácie zo špecifických odporúčaní Európskej komisie pre každú krajinu.


Ilustračné foto

Slováci z daňových rajov odchádzajú, Česi sa ich 'držia'

Podnikanie  /   Diskusia

Slovenské firmy pomaly opúšťajú daňové raje. Najväčší odliv bol zaznamenaný v Monaku, Jersey a Holandsku. Záujem českých firiem o daňové raje pokračuje pomalým tempom.


Ilustračné foto

VIDEO: 10 rád nazbieraných za desať rokov podnikania

Videá  /   Diskusia

Podnikanie je ako manželstvo, zväzok na dlhé obdobie. Pred jeho začatím je dôležité zvážiť si všetky vstupné faktory. Veľmi dôležitá je orientácia na zákazníka a prijatie myšlienky, že na trhu je pánom klient, nie spoločnosť. So svojimi radami do podnikania sa podelil Tomáš Torok, ktorý je srdcom marketér, večne nespokojný budovateľ a zároveň tvorca a realizátor projektu EMPIRE Education Group.


Veľká Británia a Holandsko

Kde sa oplatí podnikať? Pozrite si zoznam najatraktívnejších krajín Európy

Podnikanie  /   Diskusia

Veľká Británia a Holandsko patria medzi krajiny s najatraktívnejším prostredím na podnikanie. Podnikateľov láka jednoduchý daňový systém a väčšie istoty v budúcnosti.


Connect Coworking

Štát chce podporovať startupy a odpustiť im daňové licencie

Podnikanie  /   Diskusia

Slovensko v porovnaní s inými európskymi krajinami zaostáva v počte startup projektov, preto tento typ inovatívneho podnikania chce podporiť.


Dana Votavová

V noci snívajte a cez deň napĺňajte sny svojou prácou, radí podnikavá Slovenka

Podnikanie  /   Diskusia

Dana Votavová, jedna zo žien podnikajúcich na internete, získala za svoje podnikanie tretie miesto v súťaži eŽena roka 2014. Napriek tomu, že vyštudovala architektúru a pôvodne pracovala v architektonickom ateliéri, rozhodla sa ísť úplne inou cestou. Rozmýšľala, ako spojiť lásku k umeniu s prácou s deťmi. Zároveň jej túžbou bolo priniesť na Slovensko... 


Ilustračné foto

Slováci zaplatia priemerne na dani z príjmu 650 eur

Podnikanie  /   Diskusia

Na začiatku roka platia dane z príjmu menšie firmy alebo tie, ktoré majú nižšie dane. Platenie na poslednú chvíľu si nechávajú podnikatelia hlavne v Banskobystrickom a Bratislavskom kraji. Zaujímavosťou je, že najvyššiu daň zaplatili obyvatelia v Trenčianskom kraji.


Jeffrey Gottfurcht

Skutočný príbeh: Z výstupu na najvyšší vrchol sveta si priniesol 5 inšpiratívnych lekcií

Podnikanie  /   Diskusia

Rodák z Los Angeles Jeff Gottfurcht je prvým človekom, ktorý prekonal Mount Everest s autoimunitným ochorením – reumatickou artritídou. O výstup na najvyššiu horu planéty sa pokúsilo už 4-tisíc ľudí, avšak iba 660 z nich tento výstup aj úspešne dokončilo. Práve úspešný výstup na vrchol pomohol Jeffovi Gottfurchtovi pozrieť sa na svoj život a prácu inými očami.


Ilustračné foto

Blíži sa termín daňového priznania. Ak nestíhate, podajte si odklad!

Podnikanie  /   Diskusia

Daňové úrady budú kvôli podávaniu daňových priznaní otvorené dlhšie. Tento týždeň budú otvorené do 17. h a počas posledných marcových dní do 18. h a 19 h.


Ilustračné foto

4 katastrofálne dôvody, prečo začať podnikať

Podnikanie  /   Diskusia

Ak si myslíte, že je v dnešnej dobe moderné alebo dokonca cool založiť si startup alebo pustiť sa do podnikania, ste na omyle. Rozbehnúť biznis je ako beh na dlhé trate. Šance sú najvyššie, ak sa doň vložíte celý a neočakávate zisk minimálne v prvom roku podnikania.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bertold Brecht

V blízkosti chýb rastú úspechy.

Bertold Brecht