Podnikanie

9 fatálnych chýb, ktoré zničia váš biznis: Takto sa veru nepodniká

Mám prácu  /   Diskusia

Pustili ste sa do podnikania? Každý, kto s tým začína, sa obáva, že urobí chybu, ktorá prekazí jeho sen o úspešnom a fungujúcom biznise. Mnohým... 


Ilustračné foto

Počet slovenských milionárov rapídne rastie: Dokonca rýchlejšie ako v Európe

Podnikanie  /   Diskusia

Počet milionárov na Slovensku rastie. V minulom roku sa medziročne zvýšil o viac ako 9 % na 4200. Slovenských milionárov tak pribúdalo dvakrát rýchlejšie ako v Európe. Vyplýva to z údajov Svetovej správy o bohatstve 2015, ktorú vydala spoločnosť Capgemini v spolupráci s RBC Wealth Management.


96 rokov staré tajomstvo

96 rokov staré tajomstvo najbohatšieho muža odhalené: Gigantické impérium vybudoval z ničoho

Podnikanie  /   Diskusia

Bohatší ako Bill Gates a Warren Buffett dokopy začínal ako chudobný škótsky imigrant. Andrew Carnegie dokázal vybudovať najväčšie oceliarske impérium bez peňazí, bez možností i bez akýchkoľvek stykov a stal sa tak najbohatším mužom na svete. Napriek tomu, že zomrel pred 96 rokmi, sa stále môžeme poučiť z jeho životných lekcii.


Ilustračné foto

Podnikatelia o slovenskej etike: Utrpeli straty, frustrácia stúpa

Domáce  /   Diskusia

Slovenskí podnikatelia si uvedomujú svoju úlohu pri vytváraní férovejšieho konkurenčného prostredia. Až polovica z nich priznala, že za posledné tri roky utrpeli straty v dôsledku neetických praktík ich konkurentov a dve tretiny vidia etické správanie ako konkurenčnú výhodu s pozitívnymi efektmi v krátkodobom alebo dlhodobom horizonte.


Ilustračné foto

Podnikatelia, chcete sa vyhnúť exekúcii? Skúste toto

Podnikanie  /   Diskusia

Slovenskí daňoví poplatníci nezaplatili okolo 774 miliónov eur. Ide o výšku vymožiteľných daňových nedoplatkov, ktorú Finančná správa (FS) zaznamenala ku koncu minulého roka. Pokiaľ sa niekto dostane do situácie, kedy nie je schopný daň zaplatiť v lehote jej splatnosti, mal by neodkladne začať komunikovať so svojím daňovým úradom. V najhoršom prípade musí počítať s exekúciou.


Ilustračné foto

Medzinárodná pomoc pre začínajúcich podnikateľov: Získajte ju už v septembri

Podnikanie  /   Diskusia

Maďarsko-slovenský inkubátor Pócsmegyer, ktorý má podporiť začínajúce mikro, malé a stredné podniky, je pred dokončením a od septembra 2015 bude záujemcom k dispozícii. Projekt na podporu podnikania medzi Maďarskom a Slovenskom realizuje Taliansko – Slovenská obchodná komora (TSOK) so svojím maďarským partnerom.


Jeff Bezos

Chcete vybudovať spoločnosť v hodnote 200 miliárd? Návod od muža, ktorý to dokázal

Podnikanie  /   Diskusia

Obchod, v ktorom kúpite ozaj všetko, Amazon, vznikol pred dvadsiatimi rokmi a vo svojich začiatkoch predával len knihy. Jeho zakladateľovi a generálnemu riaditeľovi Jeffovi Bezosovi sa tak podarilo vybudovať spoločnosť v hodnote viac než dvesto miliárd eur v podstate z ničoho. Vďaka jeho šikovnosti a obchodným znalostiam firma rastie aj naďalej. Chcete... 


Ilustračné foto

Vyššia podpora z eurofondov: Má nárok aj váš podnik?

Podnikanie  /   Diskusia

Slovensko z fondov Európskej únie (EÚ) finančne zvýhodní domácu produkciu biopotravín a ekologický chov. Prednosť v čerpaní podpory budú mať aj tí mladí farmári a malé podniky, ktoré sa zamerajú na ekologické poľnohospodárstvo. Plnú podporu dostanú tí, ktorí využívajú celú plochu na ekologické poľnohospodárstvo.


Ilustračné foto

Negatívny dosah Grécka na slovenských podnikateľov: Ako sa ochrániť?

Domáce  /   Diskusia

Aktuálne ekonomické a politické dianie v Grécku môže mať negatívny dosah aj na slovenských podnikateľov. Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR odporúča, aby pri realizácii ďalších obchodov v Grécku vyberali slovenské podniky platby vopred a v hotovosti, alebo si ich poistili, či využili iné formy záruky.


Ilustračné foto

Jedinečná príležitosť už čoskoro: Získajte grant vo výške 50-tisíc aj vy

Podnikanie  /   Diskusia

Mladí poľnohospodári na Slovensku sa už čoskoro budú môcť uchádzať o grant z fondov Európskej únie (EÚ). Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) by mala v najbližších dňoch vyhlásiť výzvu, v rámci ktorej sa budú môcť uchádzať o podporu na začatie podnikateľskej činnosti. Vyplácať by sa mala vo výške 50.000 eur na jedného mladého poľnohospodára vo forme... 


Ilustračné foto

Nízka kvalita podnikateľského prostredia na Slovensku: Všetko závisí od vlády

Podnikanie  /   Diskusia

Slovensko má nízku kvalitu podnikateľského prostredia pre domáce aj zahraničné investície. Povedal to dnes na záver deviateho rokovacieho dňa 53. schôdze parlamentu Jozef Kollár (nezaradený) počas rozpravy k Programu stability Slovenskej republiky na roky 2015 až 2018. Odvolal sa na informácie zo špecifických odporúčaní Európskej komisie pre každú krajinu.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Paul McKenna

Ľudia zlyhávajú nie preto, že chyba je v nich, ale preto, že zlyhanie je súčasťou cesty, ktorá vedie k úspechu.

Paul McKenna