Podnikanie

8 viet, ktoré by ste si mali opakovať, ak máte pocit, že ste najväčší smoliar na svete

Mám prácu  /   Diskusia

Aj vy ste už zažili menej úspešné pracovné momenty? Premýšľate, či má vaše podnikanie zmysel? Chýba vám motivácia a surfujete po internete, no... 


Ilustračné foto

Podnikáte a nevychádzate s peniazmi? Skúste si pomôcť takto

Podnikanie  /   Diskusia

Na financovanie investičných a prevádzkových potrieb, vrátane nákupu tovarových zásob, môžu živnostníci a malé firmy registrované na Slovensku dostať úver 2500 až 50.000 eur. Mikropôžičky za výhodných úverových podmienok poskytuje Slovak Business Agency (SBA).


Ilustračné foto

Počet slovenských milionárov rapídne rastie: Dokonca rýchlejšie ako v Európe

Podnikanie  /   Diskusia

Počet milionárov na Slovensku rastie. V minulom roku sa medziročne zvýšil o viac ako 9 % na 4200. Slovenských milionárov tak pribúdalo dvakrát rýchlejšie ako v Európe. Vyplýva to z údajov Svetovej správy o bohatstve 2015, ktorú vydala spoločnosť Capgemini v spolupráci s RBC Wealth Management.


96 rokov staré tajomstvo

96 rokov staré tajomstvo najbohatšieho muža odhalené: Gigantické impérium vybudoval z ničoho

Podnikanie  /   Diskusia

Bohatší ako Bill Gates a Warren Buffett dokopy začínal ako chudobný škótsky imigrant. Andrew Carnegie dokázal vybudovať najväčšie oceliarske impérium bez peňazí, bez možností i bez akýchkoľvek stykov a stal sa tak najbohatším mužom na svete. Napriek tomu, že zomrel pred 96 rokmi, sa stále môžeme poučiť z jeho životných lekcii.


Ilustračné foto

Podnikatelia o slovenskej etike: Utrpeli straty, frustrácia stúpa

Domáce  /   Diskusia

Slovenskí podnikatelia si uvedomujú svoju úlohu pri vytváraní férovejšieho konkurenčného prostredia. Až polovica z nich priznala, že za posledné tri roky utrpeli straty v dôsledku neetických praktík ich konkurentov a dve tretiny vidia etické správanie ako konkurenčnú výhodu s pozitívnymi efektmi v krátkodobom alebo dlhodobom horizonte.


Ilustračné foto

Podnikatelia, chcete sa vyhnúť exekúcii? Skúste toto

Podnikanie  /   Diskusia

Slovenskí daňoví poplatníci nezaplatili okolo 774 miliónov eur. Ide o výšku vymožiteľných daňových nedoplatkov, ktorú Finančná správa (FS) zaznamenala ku koncu minulého roka. Pokiaľ sa niekto dostane do situácie, kedy nie je schopný daň zaplatiť v lehote jej splatnosti, mal by neodkladne začať komunikovať so svojím daňovým úradom. V najhoršom prípade musí počítať s exekúciou.


Ilustračné foto

Medzinárodná pomoc pre začínajúcich podnikateľov: Získajte ju už v septembri

Podnikanie  /   Diskusia

Maďarsko-slovenský inkubátor Pócsmegyer, ktorý má podporiť začínajúce mikro, malé a stredné podniky, je pred dokončením a od septembra 2015 bude záujemcom k dispozícii. Projekt na podporu podnikania medzi Maďarskom a Slovenskom realizuje Taliansko – Slovenská obchodná komora (TSOK) so svojím maďarským partnerom.


Jeff Bezos

Chcete vybudovať spoločnosť v hodnote 200 miliárd? Návod od muža, ktorý to dokázal

Podnikanie  /   Diskusia

Obchod, v ktorom kúpite ozaj všetko, Amazon, vznikol pred dvadsiatimi rokmi a vo svojich začiatkoch predával len knihy. Jeho zakladateľovi a generálnemu riaditeľovi Jeffovi Bezosovi sa tak podarilo vybudovať spoločnosť v hodnote viac než dvesto miliárd eur v podstate z ničoho. Vďaka jeho šikovnosti a obchodným znalostiam firma rastie aj naďalej. Chcete... 


Ilustračné foto

Vyššia podpora z eurofondov: Má nárok aj váš podnik?

Podnikanie  /   Diskusia

Slovensko z fondov Európskej únie (EÚ) finančne zvýhodní domácu produkciu biopotravín a ekologický chov. Prednosť v čerpaní podpory budú mať aj tí mladí farmári a malé podniky, ktoré sa zamerajú na ekologické poľnohospodárstvo. Plnú podporu dostanú tí, ktorí využívajú celú plochu na ekologické poľnohospodárstvo.


Ilustračné foto

Negatívny dosah Grécka na slovenských podnikateľov: Ako sa ochrániť?

Domáce  /   Diskusia

Aktuálne ekonomické a politické dianie v Grécku môže mať negatívny dosah aj na slovenských podnikateľov. Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR odporúča, aby pri realizácii ďalších obchodov v Grécku vyberali slovenské podniky platby vopred a v hotovosti, alebo si ich poistili, či využili iné formy záruky.


Ilustračné foto

Jedinečná príležitosť už čoskoro: Získajte grant vo výške 50-tisíc aj vy

Podnikanie  /   Diskusia

Mladí poľnohospodári na Slovensku sa už čoskoro budú môcť uchádzať o grant z fondov Európskej únie (EÚ). Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) by mala v najbližších dňoch vyhlásiť výzvu, v rámci ktorej sa budú môcť uchádzať o podporu na začatie podnikateľskej činnosti. Vyplácať by sa mala vo výške 50.000 eur na jedného mladého poľnohospodára vo forme... TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Paul McKenna

Ľudia zlyhávajú nie preto, že chyba je v nich, ale preto, že zlyhanie je súčasťou cesty, ktorá vedie k úspechu.

Paul McKenna