Podnikanie

6 viet, ktoré bohatí ľudia nikdy nepovedia a nemali by ste ich vysloviť ani vy

Mám prácu  /   Diskusia

Myslenie bohatých ľudí je nastavené inak. Veľmi sa líši ako peniaze vnímajú a ako sa o nich vyjadrujú ľudia zo strednej vrstvy a čo by povedali... 


Ilustračné foto

Rozprávkové príjmy najlepších spoločností sveta: Koľko zarobí jeden zamestnanec?

Podnikanie  /   Diskusia

Jedným z pozoruhodných aspektov technologických spoločností je množstvo príjmov, ktoré sú schopné niektoré produkovať i s málo zamestnancami. Chcete vedieť, koľko peňazí firmám ako Apple, Google či Microsoft zarobí jeden zamestnanec?


Ilustračné foto

Podnikatelia pozor na nekalé praktiky: Čakajú vás kontroly

Domáce  /   Diskusia

Špeciálne útvary kontroly inšpektorátov práce, tzv. kobry, odhaľujú prípady, keď zamestnanci nie sú včas prihlásení v Sociálnej poisťovni do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia napriek tomu, že majú písomnú pracovnú zmluvu alebo dohodu. Oneskorené splnenie tejto oznamovacej povinnosti je považované za nelegálne zamestnávanie.... 


Mark Zuckerberg

Milionári vedia byť držgroši: Hoci majú kopy peňazí, takto šetria

Podnikanie  /   Diskusia

Napriek tomu, že niekto zarobil takmer toľko peňazí ako Bill Gates, neznamená to, že ich musí rozhadzovať na každú stranu. Výskum a skúsenosti poukazujú na to, že bohatí ľudia vrátane tých, čo môžu peniaze prehadzovať lopatami, sú prekvapivo skromní. Nemusí to však znamenať, že sú lakomí.


Ilustračné foto

Túžite po kariére, no nechcete skončiť opustený a sám? Tipy, ktoré zachránia váš ľúbostný život

Podnikanie  /   Diskusia

Byť podnikateľom má mnoho výhod. Ste svojim jediným pánom, robíte čo vás baví a ak ste šikovný aj slušne zarábate. Na jednu tému však v prívale povinností podnikatelia často zabúdajú, a to vzťahy. Pre oboch partnerov totiž môže byť skutočne ťažké udržať iskru, keď jeden z nich podniká.


Ilustračné foto

Potrebujete pomôcť s predajom? Experti radia ako na to

Podnikanie  /   Diskusia

Konferencia MARKETING that SELLS patrí každoročne k očakávaným udalostiam s jedinečnou príležitosťou stretnúť najvyhľadávanejších marketérov zo Slovenska a zahraničia! Počas letných mesiacov odhalili organizátori MARKETING that SELLS 2015 okrem hlavných tém 14. ročníka, aj mená viac ako 15-tich expertov zo sveta marketingu, ktorí vystúpia 7. októbra v Bratislave.


Podanie daňového priznania

Neplatičov daní čaká zmena: Politici upravili pokuty i sankcie

Domáce  /   Diskusia

Režim pokút a sankcií za nesplnenie daňových povinností sa upraví. Vyplýva to z novely zákona o daňovom poriadku z dielne Ministerstva financií (MF) SR, ktorú dnes schválil parlament.


Ilustračné foto

Slovenských firiem sídliacich v daňových rajoch sú tisícky: Podnikatelia začínajú odchádzať

Domáce  /   Diskusia

Počet slovenských firiem, ktorých vlastník má adresu v daňovom raji, sa počas 1. polroka znížil o 112 na celkových 4250. Najväčší odlev zaznamenalo Monako a britský ostrov Jersey. Vyplýva to z aktuálnych údajov poradenskej spoločnosti Bisnode.


Ilustračné foto

Podnikáte a zamestnávate mladých ľudí? Podajte si žiadosť o príspevok

Domáce  /   Diskusia

Zamestnávatelia už môžu predkladať úradom práce žiadosti o poskytnutie finančných príspevkov na mentorové zapracovanie a prax pre mladých ľudí. Informuje o tom na svojej internetovej stránke Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR).


Ilustračné foto

Chcete začať podnikať? Takto založíte spoločnosť s r. o.

Podnikanie  /   Diskusia

Založenie obchodnej spoločnosti bude v porovnaní so založením živnosti trvať dlhšie a ide o niečo zložitejší proces. Každý si ju môže založiť svojpomocne, pomocou právnika alebo špecializovanej spoločnosti. Kúpiť sa dá aj hotová nová spoločnosť, takzvaná ready made spoločnosť, ale aj existujúca s podnikateľskou históriou.


Ilustračné foto

Podnikáte a nevychádzate s peniazmi? Skúste si pomôcť takto

Podnikanie  /   Diskusia

Na financovanie investičných a prevádzkových potrieb, vrátane nákupu tovarových zásob, môžu živnostníci a malé firmy registrované na Slovensku dostať úver 2500 až 50.000 eur. Mikropôžičky za výhodných úverových podmienok poskytuje Slovak Business Agency (SBA).Citáty o práci a kariére

Erich Fromm

V skutočnosti moderný človek mimo pracovnú dobu má veľmi málo sebadisciplíny. Keď nepracuje, chce leňošiť, flákať sa, alebo aby sme použili krajšie slovo "uvoľniť sa".

Erich Fromm