Aktuality

Aké sú dôchodky na Slovensku? Pozrite sa, aká je ich výška

Aktuality  /   Diskusia

Ku koncu januára tohto roka dosiahla priemerná mesačná výška starobného dôchodku vyplácaného Sociálnou poisťovňou 477,14 eura. Je to o 20,94... 


Vybojujú vyššie mzdy? Odborári

Vybojujú vyššie mzdy? Odborári organizujú pochod, chcú dosiahnuť vyššiu minimálnu mzdu

Aktuality  /   Diskusia

Odborový zväz (OZ) KOVO je presvedčený, že minimálna mzda v budúcom roku by mala rásť výraznejšie. Podporuje návrh Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR, aby stúpla na 607 eur zo súčasných 520 eur. Pripravuje preto verejné zhromaždenie spojené s pochodom, ktoré sa uskutoční v stredu 2. októbra. Odborári budú pochodovať od Odborárskeho námestia v Bratislave... 


Ilustračné foto

Nakričal naňho drzý predavač, tak si založil firmu: Vďaka zlej skúsenosti dnes zarába milióny

O práci s humorom  /   Diskusia

Aj vám sa určite stalo, že ste sa stretli s nepríjemným predavačom, pokladníkom, úradníkom či niekým, kto sa k vám ako zákazníkovi mal správať slušne, no nestalo sa tak. Podobnú skúsenosť mal aj Heikki Vaananen. Kým iní by nad tým len mávli rukou a snažili sa na nepekný zážitok zabudnúť, Vaananen sa rozhodol popasovať s touto nepríjemnou situáciou inak.... 


Dobré zárobky aj zaujímavé

Dobré zárobky aj zaujímavé pracovné ponuky: Pre toto sa oplatí učiť sa nemčinu

Aktuality  /   Diskusia

Znalosť nemčiny otvára dvere k zaujímavým pozíciám na pracovnom trhu. Uviedla to v stredu prodekanka Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) v Bratislave Viera Rozinajová pri príležitosti 4. ročníka Stengl IT Akademie pre IT odborníkov, bezplatného vzdelávania v nemeckom jazyku.


Dobrá správa pre rodičov:

Dobrá správa pre rodičov: Pozrite sa, ako sa od januára zvýšia rodičovské príspevky

Aktuality  /   Diskusia

Rodičovský príspevok od budúceho roka vzrastie. Na vyššiu dávku majú nárok tí rodičia, ktorí pred narodením dieťaťa pracovali. Im sa rodičovský príspevok zvýši na 370 eur, ostatným rodičom, ktorí pracovali len krátkodobo alebo dočasne a nepoberali materské, stúpne na 270 eur. Plénum v stredu schválilo novelu zákona o rodičovskom príspevku z dielne koaličného Smeru-SD.


Ilustračné foto

Nebudú musieť platiť: Seniori aj ľudia v hmotnej núdzi budú oslobodení od týchto poplatkov

Aktuality  /   Diskusia

Koncesionárske poplatky pre seniorov a poberateľov dávok v hmotnej núdzi sa zrušia. Plénum schválilo novelu zákona z dielne SNS o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS).


Dobré správy pre Prievidzu:

Dobré správy pre Prievidzu: Pribudne 400 nových pracovných miest

Aktuality  /   Diskusia

ribližne 400 nových pracovných miest pribudne na hornej Nitre po dostavbe tretej výrobnej haly spoločnosti Brose Prievidza. Generálny riaditeľ spoločnosti Axel Mallener počas pondelkového slávnostného výkopu haly uviedol, že investícia do tretej fázy sa bude pohybovať na úrovni 50 miliónov eur.


7 potravín, ktorými si

7 potravín, ktorými si škodíte ako fajčením cigariet: Prestaňte si ničiť zdravie

Aktuality  /   Diskusia

Jete ich pravidelne a netušíte, že prinášajú viac škody ako úžitku? V dobre viere ich konzumujete, pretože si myslíte, že sú pre vás prospešné a možno aj zdravé. Pravdou však je, že aj keď ide o zdanlivo zdravé potraviny, nie vždy je to naozaj tak. Dajte si pozor na niektoré potraviny, ktoré škodia možno aj ako fajčenie cigariet. Viete, ktoré potraviny sú pre vás nebezpečné?


Muž zomrel na pracovnej

Muž zomrel na pracovnej ceste počas sexu: Rodina sa môže "tešiť", od firmy dostane odškodné

Aktuality  /   Diskusia

Súd tvrdí, že francúzska spoločnosť je zodpovedná za smrť svojho zamestnanca, ktorý zomrel na zástavu srdca. Pikantné na celej situácii je však to, že zomrel počas sexu s cudzou ženou v hoteli v meste, kde bol vyslaný na pracovnú cestu. Čo si myslíte vy o tejto situácii vy? Je za to firma zodpovedná alebo nie? Parížsky súd v tom má jasno.


Ilustračné foto

Aké budú mať Slováci dôchodky? PRIESKUM

Aktuality  /   Diskusia

Myslia Slováci na dôchodkové zabezpečenie? Spoliehajú sa na dôchodok od štátu alebo rozmýšľajú dopredu a vytvárajú si na staré kolená finančnú rezervu? Zistime spoločne, ako sú na tom Slováci s ich budúcnosťou ako dôchodcov. Nezáleží na tom, koľko máte rokov, prezraďte nám v prieskume, ako sa na dôchodkové zabezpečenie pozeráte a čo preň robíte vy.


Pchajú do ponožky alebo

Pchajú do ponožky alebo uložia do banky? Pozrite sa, ako Slováci zveľaďujú svoje peniaze, tu ich má uložené vačšina

Aktuality  /   Diskusia

Aj keď v posledných rokoch úspory v bankách pre takmer nulové úrokové sadzby nezarábajú, väčšina úspor plynie práve na bankové účty. Ako povedal generálny riaditeľ Across Private Investments Maroš Ďurik, Slováci sú stále konzervatívni, čo ich oberá o zhodnotenie prostriedkov. "Väčšina úspor Slovákov sa v súčasnosti znehodnocuje, keďže na bankovom účte... TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Tomáš Baťa

Nič som nenadobudol ľahko. Každá vec ma stála tvrdú prácu. Nehľadaj ľahké cesty. Tie hľadá toľko ľudí, že sa po nich nedá prísť nikam.

Tomáš Baťa