Aktuality

V novom roku nová práca? Tu bude najviac voľných pracovných miest, šanca pre všetkých, ktorí si hľadajú zamestnanie

Aktuality  /   Diskusia

Očakávania zamestnávateľov na Slovensku na prvý štvrťrok budúceho roka sú naďalej optimistické. Podľa pravidelného prieskumu, ktorý zrealizovala... 


Ako vyzerá firma snov?

Ako vyzerá firma snov? Pijete v nej pivo a hráte pingpong: Pozrite sa, ako si užívajú zamestnanci tejto banky

Mám prácu  /   Diskusia

Posedieť si v práci s kolegami pri pive? Takúto vymoženosť by ste asi čakali skôr od nejakého start-tupu než od finančnej – a ešte k tomu tak formálnej, inštitúcie, akou banka určite je. Nejde však o žiaden vtip, v Hongkongu je to úplne bežná vec. Britská banka Standard Chartered nechala pre svojich zamestnancov vytvoriť priestor, v ktorom sa môžu stretávať a vymieňať si nápady.


Schválené: Minimálna mzda bude

Schválené: Minimálna mzda bude v roku 2019 vyššia, pozrite sa na tú sumu

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mzda má od budúceho roka stúpnuť na 520 eur zo súčasnej úrovne 480 eur. Návrh ministerstva práce v stredu schválila vláda.


Roboti vedia už aj

Roboti vedia už aj týchto 7 vecí: Koľko potrvá, kým nás naozaj nahradia?

Aktuality  /   Diskusia

Kedysi ľudia čakali, že v roku 2000 budú po svete chodiť humanoidní roboti, ktorí dokážu to isté, čo my, len lacnejšie a lepšie. Keď sa táto predstava nesplnila, verejnosť začala strácať o robotiku záujem. Napokon, užitočné priemyselné roboty boli len veľké mechanické ramená, teda nič, čo by nás malo vzrušovať. V posledných rokoch sa však situácia mení... 


Štátnych zamestnancov čakajú zmeny:

Štátnych zamestnancov čakajú zmeny: Úprava platov, menej tabuliek, pozrite sa, čo sa chystá

Aktuality  /   Diskusia

Tabuľkové platy štátnych zamestnancov sa majú upraviť. Vládny návrh zákona v pondelok odobril Výbor Národnej rady (NR) SR pre financie a rozpočet. Cieľom je odstránenie rozdielu medzi minimálnou mzdou a platovými tarifami. Taktiež sa zredukuje počet tabuliek upravujúcich jednotlivé platové tarify.


Burger King sa vracia

Burger King sa vracia na Slovensko: Hľadá zamestnancov, poďte si zarobiť

Hľadám prácu  /   Diskusia

Známy reťazec rýchleho občerstvenia Burger King sa vracia na scénu, o dobytie slovenského trhu sa postará prostredníctvom spoločnosti AmRest. Prvý Burger King bude otvorený v Bratislave a postupne sa sieť reťazcov bude rozširovať po celom Slovensku. Už teraz hľadá nových zamestnancov, pozrite sa, koho potrebujú do svojho tímu.


1 000 dolárov na

1 000 dolárov na deň za jedenie pizze: Hľadá sa 10 ochutnávačov, hádajte, ako bude prebiehať pohovor

Hľadám prácu  /   Diskusia

Predstavte si, že by vaša práca spočívala v tom, že sedíte doma, jete pizzu a dostávate za to viac než slušný plat. Koľkí by túto prácu brali? Nie, nejde o nereálnu predstavu, nedosiahnuteľný sen všetkých milovníkov pizze, škótska spoločnosť Ooni naozaj ponúka takéto zamestnanie. Je ochotná platiť až 1 000 dolárov na deň. Idete do toho?


Málo nasporené a poriadne

Málo nasporené a poriadne dlhy: Nelichotivé zistenia o Slovákoch, takto sme dopadli v štúdii bohatstva národov

Aktuality  /   Diskusia

Rok 2017 bol vo finančnom meradle výnimočným rokom. Napriek rastúcemu politickému napätiu to bol vhodný rok pre investorov a sporiteľov, keď na celom svete vrcholilo ekonomické oživenie a finančným trhom sa darilo, najmä tým akciovým. Výsledkom bol rast finančného majetku domácností v celosvetovom meradle o 7,7 %. Dlhy vo svete stúpli o 6 %.


Amazon v USA zvyšuje

Amazon v USA zvyšuje minimálne mzdy: Tomuto sa hovorí slušná hodinovka

Aktuality  /   Diskusia

Spoločnosť Amazon zvyšuje minimálnu mzdu všetkým americkým zamestnancom na 15 USD (12,92 eur) na hodinu od začiatku budúceho mesiaca. Internetový obchod zároveň v utorok oznámil, že zo zvýšenia miezd bude profitovať viac ako 350.000 pracovníkov, a to ako tých, ktorí pracujú na plný, tak aj čiastočný, dočasný a sezónny úväzok.


Čašníčka z bratislavskej reštaurácie

Čašníčka z bratislavskej reštaurácie je ako z filmu: Čo veta, to perla, zákazníci z nej idú do kolien

Mám prácu  /   Diskusia

Obedové menu - dôležitá informácia pre každého pracujúceho. Máte aj vy svoju obľúbenú reštauráciu? V niektorých k vám pristupujú v rukavičkách, v iných zas dostanete za málo peňazí veľa muziky a v niektorých... Pred pár rokmi nás bavili scénky Romana Pomajba, v ktorých dokonale stvárnil čašníka v reštaurácii U Slováka. Ak vás pobavil svojím otráveným,... 


Ilustračné foto

Mnohí prídu o džob: Do roku 2022 zaniknú tieto povolania, pozrite sa, aká práca má budúcnosť

Aktuality  /   Diskusia

Trh práce bude v nasledujúcich rokoch v dôsledku digitalizácie a inovácií prechádzať zmenami. Mnohé pracovné pozície už nebudú tak žiadané ako v súčasnosti, na druhej strane mnohé nové vzniknú. Z aktuálnych by sa mala do roku 2022 zachovať zhruba polovica, vyše štvrtina nových miest by mala v nasledujúcich štyroch rokoch pribudnúť a takmer štvrtina súčasných by sa mala postupne zredukovať.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bertold Brecht

V blízkosti chýb rastú úspechy.

Bertold Brecht