Aktuality

Aké sú dôchodky na Slovensku? Pozrite sa, aká je ich výška

Aktuality  /   Diskusia

Ku koncu januára tohto roka dosiahla priemerná mesačná výška starobného dôchodku vyplácaného Sociálnou poisťovňou 477,14 eura. Je to o 20,94... 


Ako sa bude určovať

Ako sa bude určovať minimálna mzda? Takto to bude po novom

Aktuality  /   Diskusia

Stanovenie výšky minimálnej mzdy na rok 2021 by malo byť primárne založené na dohode sociálnych partnerov, teda zástupcov zamestnancov a zamestnávateľov. Až keď sa nedohodnú, minimálna mzda sa stanoví na základe nového vzorca. Vyplýva to z novely zákona o minimálnej mzde, ktorú podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.


Firma platí zamestnancom za

Firma platí zamestnancom za to, že v práci nepozerajú do telefónu: Za tieto peniaze by ste sa mobilu vzdali aj vy

Mám prácu  /   Diskusia

Počas pracovného dňa pozerajú do obrazoviek počítača aj do telefónu. To sa snaží zmeniť startup zo San Francisca, ktorý dokonca svojim zamestnancom platí za to, že toľko nepozerajú do displejov. Ak sa im za mesiac podarí znížiť čas strávený pozeraním do obrazoviek, môžu si prilepšiť k výplate. O rovných dvesto dolárov.


Au, ale im naložili:

Au, ale im naložili: Skvelá kampaň vysmeje všetkých, ktorí sa na ženy pozerajú takto

Aktuality  /   Diskusia

Žena patrí do kuchyne, žena by sa mala starať o deti, každého chce napraviť, veľa rozpráva... Počuli ste už niekedy takéto vyjadrenia na adresu žien? Objavujú sa bežne, každý deň, na všetkých miestach - či už na ulici, na stavbe, ale vo veľkej korporácii. Proti takýmto stereotypom bojuje skvelá kampaň, ktorú si musíte pozrieť, ak aj vy už máte takýchto poznámok po krk.


Ilustračné foto

Čo s nami bude o 10 rokov? Nástup robotov neveští pre Slovensko nič dobré

Aktuality  /   Diskusia

Slovensko je krajinou, ktorá bude časom najviac poznačená automatizáciou a robotizáciou práce. Nie je to žiadne tajomstvo, hovorí to aj OECD. Uviedol to v Bratislave na brífingu v rámci konferencie národného projektu Sektorovo riadenými inováciami k efektívnemu trhu práce v SR s názvom "Udržíme krok s inováciami ku kvalitnej pracovnej sile?" podpredseda... 


Tickpo.sk oslávi 1 rok

Tickpo.sk oslávi 1 rok a pozýva vás na múdre raňajky, kde zistíte, ako posunúť vaše eventy na vyšší level

Mám prácu  /   Diskusia

Aké je Tickpo.sk po prvom roku? Rozširuje vedomosti, vytvára komunitu a stále sa mu darí byť jednoduchý a rýchly. Pomohol zorganizovať už 1200 podujatí a predal 50 000 lístkov. Tickpo.sk oslavuje rok ako mladší brat Predpredaj.sk a usporadúva pre organizátorov i verejnosť „múdre raňajky“ s troma TOP spíkrami, ktorí vám poradia, ako nakopnúť vaše eventy či business.


Toto odvetvie ponúka prácu,

Toto odvetvie ponúka prácu, Slováci ju však robiť nechcú

Aktuality  /   Diskusia

V slovenskom agropotravinárskom sektore je nedostatok pracovných síl. Zároveň je tam aj priestor pre zamestnanie znevýhodnených zamestnancov s využitím schém pomoci, národných projektov aj možností Zákonníka práce pre sezónne zamestnávanie.


Mali by ste sa

Mali by ste sa začať báť? Tento TEST vám odhalí, či vám roboty zoberú prácu

Aktuality  /   Diskusia

Roboty dnes dokážu nahradiť ľudí v mnohých povolaniach. Hrozí vám v blízkej budúcnosti, že pripravia o prácu aj vás? Nasledujúci test vám pomôže zodpovedať otázku, či je vaša práca v bezpečí pred automatizáciou. Odpovedzte na nasledujúcich päť otázok, zrátajte si jednotlivé body, ktoré v teste získate a na konci sa dozviete, či je aj vaše zamestnanie ohrozené nástupom robotov.


Nenechajte sa klamať: Overte

Nenechajte sa klamať: Overte si, či za vás zamestnávateľ platí správne odvody, takto to zistíte

Aktuality  /   Diskusia

Napriek dlhodobej osvete ešte vždy sú zamestnávatelia, ktorí za svojich zamestnancov v Sociálnej poisťovni (SP) vykazujú len časť mzdy, aby účelovo znížili výšku sociálnych odvodov. Takéto praktiky sú pre zamestnávateľov porušovaním zákona a pre zamestnancov konaním, ktoré ich finančne poškodzuje.


Ušetríte kopu peňazí a

Ušetríte kopu peňazí a pomôžete planéte: 7 jednoduchých vecí, ktoré by ste mali začať praktikovať u vás doma

Aktuality  /   Diskusia

Ušetriť peniaze, aj spraviť niečo užitočné pre našu planétu? Dá sa to. Stačia pritom úplné maličkosti, ktoré nevyžadujú veľa úsilia. Odmenou za to bude nielen dobrý pocit, že ste sa zachovali zodpovedne a správne voči našej planéte, zároveň tak ušetríte aj dosť peňazí. Pozrite sa, ako málo stačí.


Minimálna mzda v roku

Minimálna mzda v roku 2020: Takto sa zvýši, pozrite sa na tú sumu

Aktuality  /   Diskusia

Minimálna mzda má od budúceho roka vzrásť na 580 eur zo súčasnej úrovne 520 eur. V hodinovom vyjadrení pôjde o sumu 3,333 eura. Vyplýva to z návrhu nariadenia vlády, ktoré na rokovanie kabinetu Petra Pellegriniho (Smer-SD) predložil rezort práce. Vláda návrh nariadenia schválila.TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

William Shakespeare

Na zdolanie strmého kopca je zo začiatku potrebné pomalé tempo.

William Shakespeare