Aktuality

Aktuality z trhu práce: Počet zamestnávateľov i zamestnancov v septembri vzrástol

Aktuality  /   Diskusia

Počet zamestnávateľov i zamestnancov v septembri tohto roka mierne vzrástol, je ich najviac v tomto roku. Vyplýva to z najnovších údajov Sociálnej... 


Prezidentka podpísala novelu zákona:

Prezidentka podpísala novelu zákona: Odklad daňových priznaní sa ruší

Aktuality  /   Diskusia

Daňové priznania za minulý rok bude potrebné podať do 31. októbra tohto roka. Týka sa to tých, ktorí ich doteraz nepodali pre koronakrízu. Ku koncu septembra sa totiž skončia lex korona opatrenia v oblasti daní. Počíta s tým novela zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nového koronavírusu, ktorú podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.


Nemecká štúdia potvrdila: Práca

Nemecká štúdia potvrdila: Práca z domu má pozitívny vplyv na zamestnancov

Aktuality  /   Diskusia

Nemecká štúdia ukázala, že pracovníci vnímajú prácu z domu počas posledného pol roka ako pozitívny posun. „Zamestnanci, ktorí počas korona krízy prešli na prácu z domu, sú menej vystresovaní a produktívnejší,“ uvádza sa v štúdii vypracovanej inštitútom Forsa Institute a IGES pre zdravotnú poisťovňu DAK.


Zamestnávatelia a SZČO získajú

Zamestnávatelia a SZČO získajú od štátu ďalšiu finančnú kompenzáciu

Ekonomika - trh práce  /   Diskusia

Tzv. prvá pomoc štátu na udržanie pracovných miest by mala pokračovať po celý budúci rok. Uviedol to na brífingu po rokovaní vlády minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). Na dnešnom rokovaní vláda schválila predĺženie prvej pomoci do konca tohto roku. Od roku 2022 by už podľa neho mal platiť tzv. trvalý kurzarbeit.


Chudoba vzrastie, kríza môže

Chudoba vzrastie, kríza môže trvať aj 5 rokov: Pozrite sa, čo predpovedá ekonómka

Aktuality  /   Diskusia

Oživenie ekonomiky, ktorú negatívne zasiahla pandémia koronavírusu, môže trvať aj päť rokov. Hlavná ekonómka Svetovej banky Carmen Reinhartová upozornila na to, že pandémia spôsobí aj prehĺbenie ekonomickej nerovnosti vo svete.


Slovenskí zamestnávatelia hlásia útlm

Slovenskí zamestnávatelia hlásia útlm náborových aktivít

Ekonomika - trh práce  /   Diskusia

Slovenskí zamestnávatelia hlásia na 4. kvartál útlm svojich náborových aktivít, avšak oproti minulému štvrťroku sa náborové prostredie významne zlepšilo. Vyplýva to z Indexu trhu práce na 4. kvartál 2020 od spoločnosti Manpower Group.


Výskum ukázal, aký je

Výskum ukázal, aký je ideálny vek odchodu do dôchodku

Aktuality  /   Diskusia

Vo väčšine krajín ľudia pracujú dlhšie a dlhšie. Posledná štúdia uverejnená v publikácii The Lancet Public Health analyzovala 15 284 mužov a žien vo veku 50 rokov a viac z anglickej štúdie starnutia od roku 2002 do roku 2013, na základe ktorej odpovedali na otázku, aký je najlepší vek na odchod do dôchodku.


Priemerné platy v Európskej

Priemerné platy v Európskej únii za rok 2020: Kto si žije ako kráľ a kto živorí?

Mzda  /   Diskusia

Nie každý občan Európskej únie má rovnako hlboko do vrecka. Kým Dáni zarábajú vyše 5-tisíc eur, Bulhari si musia vystačiť s priemernou výplatou nižšou ako 650 eur. V roku 2020 je v Európskej únii 27 členských štátov, 19 z 27 členských štátov EÚ prijalo euro ako svoju spoločnú menu. V tomto článku sa pozrieme na hrubú mesačnú priemernú mzdu. Keďže Spojené... 


Žiadna týždňová dovolenka aj

Žiadna týždňová dovolenka aj strach z neočakávaných výdavkov: Pozrite sa, ako sa žije ľuďom na Slovensku

Aktuality  /   Diskusia

Zlé zvládanie svojich výdavkov a materiálny nedostatok pociťuje 15 % Slovákov. Výsledky za minulý rok síce potvrdzujú zlepšujúce sa sociálne podmienky pre obyvateľstvo, avšak ukazujú silné regionálne rozdiely. Vyplýva to z analýzy Slovenskej sporiteľne na základe výsledkov indikátora materiálnej deprivácie zverejnených Štatistickým úradom SR.


Po čom bažia slovenskí

Po čom bažia slovenskí podnikatelia? Odhalili svoj rebríček, toto je pre nich priorita

Aktuality  /   Diskusia

Pre slovenských podnikateľov je v ich biznise najdôležitejší zisk. Na druhom mieste sa v rebríčku dôležitých hodnôt pri podnikaní umiestnila vlastná obživa a až na treťom mieste skončilo dobré meno podnikateľa. Vyplýva to z prieskumu na vzorke 1295 respondentov, ktorý v rámci projektu Rozvoj podnikateľskej etiky v slovenskom podnikateľskom prostredí... 


Obávate sa ekonomickej krízy?

Obávate sa ekonomickej krízy? Vôbec v tom nie ste sami

Ekonomika - trh práce  /   Diskusia

Obavy z dlhodobého ekonomického prepadu má 8 z 10 ľudí. Oproti začiatku pandémie nového koronavírusu ide však o podstatný pokles. Väčšina verejnosti je zároveň v druhej vlne pandémie pripravená akceptovať radšej riziko vyššieho počtu nakazených než prísne opatrenia s dosahmi na ekonomiku. Vyplýva to z výsledkov siedmej vlny kontinuálneho prieskumu... TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Karel Čapek

Keď nemám čo robiť, pracujem.

Karel Čapek