Práca na dobu určitú: Najčastejšie otázky čitateľov

Vy sa pýtate, my odpovedáme. Prinášame vám odpovede na najčastejšie kladené otázky na portáli KarieraInfo.sk z oblasti práce na dobu určitú, doby ukončenia pracovného pomeru a práceneschopnosť po uplynutí doby určitej. Krátke odpovede, ktoré vás majú nasmerovať na riešenie vášho problému, budeme postupne dopĺňať.


Online rozhovor

10:20 - otázka od: Čitateľ V zamestnaní mám podpísanú zmluvu na dobu určitú. Ak ochoriem a budem na PN-ke, kedy mi končí pracovný pomer? Pracovný pomer končí uplynutím dojednanej doby. Práceneschopnosť nespôsobuje predĺženie trvania pracovného pomeru.

10:22 - otázka od: Čitateľ Môžem dostať pracovnú zmluvu trikrát za sebou na šesť mesiacov v tej istej firme? Momentálne je možné dohodnúť dobu určitú najdlhšie na dva roky a rámci dvoch rokov predĺžiť alebo opätovne dohodnúť najviac dvakrát. Za určitých podmienok sú možné aj výnimky, ktoré sú uvedené v článku Príklady, kedy je možné opätovne predĺžiť dobu určitú. (http://karierainfo.zoznam.sk/cl/100532/1382465/Priklady--kedy-je-mozne-opatovne-predlzit-dobu-urcitu)

Zdielať článok na Facebooku
09.10.2014  |   Zdroj: Poradňa, Foto: Thinkstock.com
Hodnotenie článku:
3.0/5 (1 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin