V Košiciach ponúkne stovky pracovných ponúk viac ako 50 zamestnávateľov

Bratislava, Slovensko – Už túto stredu odštartuje ďalší ročník obľúbeného podujatia Kariéra EXPO, ktoré sa opäť vracia do metropoly východu. V stredu 12. júna 2024 sa otvoria brány Spoločenského pavilónu v Košiciach, aby privítali stovky návštevníkov túžiacich po kariérnej zmene alebo zaujímavej prednáške. V Košiciach ponúkne stovky pracovných ponúk viac ako 50 zamestnávateľov.

Hľadáte prácu? Nepremeškajte Kariéra EXPO v Košiciach: Stovky pracovných príležitostí, jedinečné workshopy a prednášky známych spíkrov

Po úspešnom predchádzajúcom ročníku sa pracovný veľtrh Kariéra EXPO vracia do Košíc s novými možnosťami a kariérnymi príležitosťami. Nastavte si pripomienku a nezabudnite prísť v stredu 12. júna 2024 do Spoločenského pavilónu v Košiciach. Slávnostné otvorenie podujatia prebehne o 10. hodine. 

„Kariéra EXPO v Košiciach je viac než len tradičný veľtrh práce. Pre návštevníkov to bude skutočná kariérna oáza plná inšpirácie, možností a vzdelávania. Môžete sa tešiť na množstvo príležitostí, ktoré vám otvoria dvere k vašej vysnívanej kariére. Verím, že každý, kto sa zúčastní, odíde plný nových nápadov, kontaktov a energie na ďalšie kroky vo svojej kariére,“ hovorí Katarína Tešla, manažérka odboru komunikácie a PR portálu Kariéra.sk. 

Na podujatí sa predstaví približne 50 vystavovateľov z rôznych oblastí. Nebudú chýbať tí najlepší zamestnávatelia z administratívy, dopravy, logistiky, manažmentu, informačných technológií, výroby, zdravotníctva, služieb, obchodu a ďalších odvetví. Svoje voľné pracovné miesta predstavia obľúbené spoločnosti ako Billa, Kaufland, Lidl, Telekom, Doprastav, Železničná spoločnosť Slovensko a mnohí ďalší. Kompletný zoznam vystavovateľov nájdete na stránke Kariéra EXPO.

Návštevníci si môžu vyskúšať modelový pracovný pohovor alebo si nechať urobiť fotku na životopis

Podujatie Kariéra EXPO v Košiciach neprinesie len zaujímavé pracovné príležitosti a prednášky. Počas celého dňa si budete môcť otestovať svoje osobnostné, jazykové a IT znalosti. Vyskúšajte si aj modelový pracovný pohovor, ktorý vás môže pripraviť na ten skutočný. Taktiež môžete prekonzultovať svoj životopis a získať spätnú väzbu, prípadne si nechať vyhotoviť novú profesionálnu fotografiu, s ktorou neskôr zaujmete potenciálnych zamestnávateľov. 

 

Zaujímavé prednášky s ešte zaujímavejšími spíkrami 

Program na hlavnom pódiu odštartuje spevák a choreograf Štefan Štec so svojou prednáškou o tom, ako byť sám sebou. Redaktorka TV JOJ Katarína Kleknerová porozpráva o tom, ako sa práca novinára môže stať poslaním. Koučka Silvia Skalická vás naučí, ako zvládnuť pracovný pohovor bez stresu,
a koučka Dagmar Kolesárová vám pomôže objaviť prácu svojich snov. Nebude chýbať ani komik
a YouTuber Domi Haly, ktorý prezradí viac o tom, ako si vybudovať úspešnú kariéru. 

Na pódiu Kariéra IT & Skills Stage sa od psychológa Michala Šoltésa dozviete, ako podporiť mladú generáciu na pracovisku a ako by mala vyzerať sloboda v práci. V oblasti IT a kyberbezpečnosti si budete môcť vypočuť prednášky od odborníkov ako Marcel Janecek a Svetozár Sčúr, ktorí osvetlia najväčšie hrozby na internete. Igor Šandrej zas predstaví nástroje umelej inteligencie. Dozviete sa aj to, aké sú možnosti vzdelávania v IT na východnom Slovensku.

Organizátormi podujatia Kariéra EXPO v Košiciach sú Zoznam.sk a pracovný portál Kariéra.sk. Hlavnými partnermi sú Billa, Kaufland a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. Partnermi sú Železničná spoločnosť Slovensko, Eures Slovensko a Sociálna poisťovňa. Hlavným mediálnym partnerom je TV JOJ. Medzi odbornými partnermi sú Inmetric, IT Valley Košice, Slovenská asociácia koučov, Otvorená hra a Vista jazyková škola. Univerzitným partnerom podujatia je Technická univerzita v Košiciach. Veľtrh práce Kariéra EXPO vzniká pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Košického a Prešovského samosprávneho kraja a mesta Košice, a taktiež vďaka podpore partnerov Predpredaj.sk a Rádio VIVA. 

Po prvý raz sa na podujatí predstaví aj nový maskot Kariéra.sk v podobe robotickej včely, ktorého návštevníci zachytia na viacerých grafických materiáloch. Robotická včela sa stáva rozpoznateľným symbolom pracovného portálu Kariéra.sk a bude vás sprevádzať na vašej ceste za novou kariérou.

Aby ste sa tohto jedinečného veľtrhu práce mohli zúčastniť, nezabudnite sa zaregistrovať a získať bezplatnú vstupenku. Registráciou sa navyše zapojíte do súťaže o smart hodinky Apple Watch SE. Aby ste ich mohli vyhrať, musíte prísť osobne na Kariéra EXPO Košice. Čaká vás nabitý program plný zaujímavých prednášok od odborníkov, bezplatné kariérne poradenstvo a, samozrejme, stovky voľných pracovných miest od približne 50 vystavovateľov. 

Všetky podrobnosti o spíkroch, vystavovateľoch a programe nájdete na stránke podujatia Kariéra EXPO.

 

 

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Foto: Getty, RED
 
Staršie správy
Staršie správy