Dajte svojim zamestnancom čas na premyslenie: Ako požiadať o vykonanie pracovnej úlohy bez nátlaku

Výskum ukazuje, že ľudia sa často cítia byť nútení súhlasiť s požiadavkami. To ich môže viesť k tomu, že prevezmú úlohy, ktorým by sa najradšej vyhli, najmä ak sú tieto úlohy zaťažujúce alebo otravné. Ako manažér chcete, aby vaši zamestnanci súhlasili so zadanými úlohami, pretože chcú, a nie preto, že majú pocit, že musia. Tu sú tri jednoduché spôsoby, ako predkladať požiadavky, ktoré budú pôsobiť menej nátlakovo.

1. Dajte ľuďom čas na reakciu
Keď prednesiete požiadavku, neočakávajte okamžitú odpoveď. Dajte svojim zamestnancom čas na premyslenie. Dáte tým najavo, že rešpektujete ich čas a pracovné nasadenie. Umožní im to tiež dôkladne zvážiť požiadavku a odpovedať premyslene.

Napríklad namiesto otázky: "Zvládnete tento projekt do konca dňa?" skúste povedať: "Mohli by ste si premyslieť, či sa tohto projektu ujmete, a dať mi vedieť do zajtra?" Takýto prístup znižuje tlak a požiadavka sa vám bude zdať menej naliehavá.

2. Požiadajte ich o odpoveď prostredníctvom e-mailu
Požiadanie o odpoveď prostredníctvom e-mailu namiesto osobného kontaktu alebo telefonátu môže pomôcť znížiť tlak. Keď majú ľudia čas na napísanie odpovede, môžu si jasnejšie premyslieť, či môžu úlohu prijať.

Dáva im to tiež možnosť povedať nie bez toho, aby sa cítili nepríjemne. Napríklad namiesto toho, aby ste sa niekoho na stretnutí opýtali: "Môžete sa toho ujať?", pošlite e-mail: "Dajte mi prosím vedieť, či môžete pomôcť s týmto projektom." Táto metóda im umožní odpovedať v ich vlastnom čase a pod menším tlakom.

3. Zdieľajte príklad, ako povedať "nie"
Niekedy ľudia súhlasia s úlohami, pretože nevedia, ako slušne povedať nie. Ako manažér môžete pomôcť tým, že uvediete príklady, ako odmietnuť požiadavku. Tým ukážete, že je v poriadku povedať nie a že rešpektujete ich rozhodnutie.

Môžete napríklad povedať: "Ak ste príliš zaneprázdnený, je úplne v poriadku povedať: "Rád by som pomohol, ale momentálne som zavalený inými projektmi." Ak ste príliš zaneprázdnený, je úplne v poriadku povedať: "Rád by som pomohol, ale momentálne som zavalený inými projektmi." Poskytnutie scenára pre odmietnutie uľahčuje zamestnancom cítiť sa pohodlne pri odmietnutí žiadosti.

Tým, že ľuďom poskytnete čas na odpoveď, požiadate ich o odpoveď prostredníctvom e-mailu a poskytnete príklady, ako povedať nie, môžete žiadosti predkladať spôsobom, ktorý bude menej nátlakový. Tento prístup pomáha zabezpečiť, aby vaši zamestnanci prijímali úlohy dobrovoľne, a nie z pocitu povinnosti. To nielenže zvyšuje ich spokojnosť s prácou, ale vedie aj k lepším výkonom a zdravšiemu pracovnému prostrediu.

Nezabudnite, že cieľom je vytvoriť pracovisko, kde sa každý cíti rešpektovaný a cenený. Keď zamestnanci cítia, že majú slobodu povedať nie, je pravdepodobnejšie, že povedia áno úlohám, ktoré skutočne zodpovedajú ich silným stránkam a záujmom. To v konečnom dôsledku prospieva jednotlivcom aj organizácii ako celku.

Na Kariéra.sk si môžete vybrať zo stoviek voľných pracovných miest, stačí zadať odvetvie a lokalitu, v ktorej si hľadáte prácu. Pre praktické tipy a súťaže sledujte Instagram profil Kariéra.sk. Taktiež sa môžete pridať do Facebook skupiny Práca a brigády - Slovensko a zahraničie / KARIERA.SK, vďaka ktorej pravidelne dostanete informácie o voľných pracovných pozíciách. Môžete si tiež vytvoriť Agenta na portáli Kariéra.sk. Vďaka službe Agent dostanete na váš email nové ponuky práce podľa vašich kritérií. Nemusíte tak prezerať denne stovky ponúk, Agent ich prezrie za vás.

Viac o téme: Komunikácia Tím Manažéri Manažment Pracovné prostredie
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Foto: Getty, RED
 
Staršie správy
Staršie správy