Chcete byť úspešní?

Každý z nás si dáva nejaké predsavzatia, ciele, ktoré sa snaží splniť. Ak sa nám to podarí, ten slastný pocit z úspechu je neopísateľný. Podľa slovníka znamená úspech dosiahnutie cieľa, pričom cieľ nie je definovaný. Nielen v súkromnom živote, ale aj v práci sa cítime dobre, len keď sme úspešní v tom čo robíme.

Na to, aby sa vám darilo byť úspešný ponúkame zopár užitočných rád. Ich uvedomením a dodržiavaním budete iste o krok viac vpred svojmu úspechu pred ostatnými.

  • Urobte dojem. Aj vy ste sa stretli s niekým kto vyžaroval akúsi energiu? Určite sa vám tento človek vryl do pamäte. Pamätajte na to, že aj vy máte v sebe akýsi vnútorný akumulátor, ktorým dokážete vyžarovať energiu. Tak to urobte. Ak sa vám podarí vzbudiť dojem už iba samotnou prítomnosťou, vzbudíte obdiv ľudí a tí si vás navždy zapamätajú.
  • Nadchnite sa. Snažte sa, aby ste to čo robíte, robili s nadšením a vášňou. Len vtedy budete vo svojom konaní úspešný. Najlepšie to môžeme pochopiť na príklade dvoch detí. Kým jedno chodí na klavír z presvedčenia rodičov, druhé z vlastného presvedčenia. Ktorému z detí sa bude viac dariť v hre na klavír. Samozrejme tomu druhému. A tak je to aj v prípade dospelých, či v súkromnom, alebo pracovnom živote.
  • Viera hory prenáša. Myslite pozitívne. Nežeňte sa za nerealistickými cieľmi, ale zostaňte stáť pevnými nohami na zemi. Nie myslením a vierou dosiahnete úspech, ale prácou, námahou a úsilím. Sny bez práce a úsilia zostanú len obyčajnými predstavami.
  • Zdravo sa stravujte. Snažte sa teda jesť zdravo, posilníte tak svoje telo. Výživa je dôležitým zdrojom energie a energia je základným stavebným kameňom úspechu, ktorý vyžaduje nadštandardné výkony.
  • Vylúčte zo svojho slovníka slovo „možno“. Ak s nejakým nápadom, alebo myšlienkou nebudete súhlasiť, povedzte rovno nie. Je to lepšie, než "áno, ale..." S takým postojom sa totiž nikdy nedostanete ďalej, pretože nikdy nezačnete jednať. Nerozhodní ľudia majú problém odhodlať sa k činom. Preto vymažte zo svojho slovníka slová ako "mohol by som, mal by som, keby, snáď..."
  • Vedenie je sila. Celoživotné vzdelávanie je stále dôležitejšie a stáva sa jedným z rozhodujúcich faktorov úspechu. Požiadavky budúcnosti neklesajú, ale práve naopak. Preto sa snažte udržiavať svoje znalosti vždy na vysokej úrovni.
Zdielať článok na Facebooku
02.07.2011  |  
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


FOTO: JupiterimagesTV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates