Povolanie, v ktorom dobre zarobíte a nehrozí, že budete mať stres: Brali by ste ho?

Podľa štúdie amerického mediálneho domu U.S. News & World Report je najvyššie na zozname najlepších platených pracovných miest s nízkou úrovňou stresu zubné lekárstvo. Hoci sa toto povolanie nenachádzalo na prvom mieste najvyššie platených povolaní, v kategórii ročného príjmu a úrovne stresu zvíťazilo.

Konkrétne, podľa ich výskumu dostávajú zamestnanci v tejto profesii v Spojených štátoch priemerný ročný plat 225 760 dolárov.

 

Podľa Market Watch dôvod spočíva v dobrej organizácii denného rozvrhu. Konkrétne, ako vo väčšine lekárskych odborov, presný denný rozvrh je známy niekoľko dní vopred, čo výrazne znižuje tvorbu stresu.

Okrem toho skutočnosť, že zubári majú v priemere veľmi malý počet núdzových zásahov, má pozitívny vplyv na zníženie stresu.

Inak v americkej analýza News & World Report obsahuje 187 vysoko platených pracovných miest a okrem stomatológie obsahuje zoznam najmenej stresujúcich povolaní, príležitosti na postup a rovnováhu medzi súkromným a obchodným životom aj programátorov, štatistikov, logopédov, veterinárov a niektorých zdravotníckych pracovníkov.

Zdielať článok na Facebooku
19.07.2020  |   Foto: Getty, HRBusiness; Autor: © Zoznam/el
Hodnotenie článku:
5.0/5 (2 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates