Bezpečná vzdialenosť? Kaviareň v Nemecku dáva zákazníkom „špeciálne“ klobúky

Niektoré európske krajiny začínajú pomaly opäť ožívať. Jednou z nich je Nemecko, kde sa zmierňujú predchádzajúce obmedzenia. Kancelárka Angela Merkelová 6. mája uviedla, že sa dosiahol hlavný cieľ - spomalenie vírusu a že prvá fáza pandémie sa skončila, pričom všetkých žiada, aby zostali opatrní, pretože stále hrozí vyvolanie druhej vlny. V ten istý deň federálna vláda oznámila zrušenie ďalších obmedzení, ktoré umožnili reštauráciám začať otvárať, i keď s určitými obmedzeniami

 

Kaviareň v meste Schwerin s názvom „Café Rothe Schwerin“ nedávno opäť otvorila svoje dvere zákazníkom. Zabezpečili v nej rozmiestnenie stolov na 1,5 m aby sa medzi zákazníkmi udržiavala bezpečná vzdialenosť.

Majiteľka kaviarne „Café Rothe Schwerin“, Jacqueline Rothe, však prišla s geniálnym nápadom, aby sa ubezpečila, že zákazníci udržujú medzi sebou dostatočnú vzdialenosť – plavecké slíže. Tieto plavecké pomôcky pripevnili na klobúky, ktoré pri vstupe rozdávali zákazníkom.

 Café Rothe Schwerin zdieľala tieto veselé fotografie 9. mája.

Kaviareň okrem klobúkov ponúka svojim zákazníkom aj vynikajúce koláče a sladkosti.

Tieto plavecké pomôcky pripevnili na klobúky, ktoré pri vstupe rozdávali zákazníkom. Išlo však iba o jednorazovú záležitosť, pri oslave znovuotvorenia kaviarne. Pravidelne ich teda hostia nosiť nemusia.

Dali by ste si v kaviarni na hlavu podobný klobúk?

52 % nie
áno 48 %

Hlasovalo: 88


Zdielať článok na Facebooku
23.05.2020  |  boredpanda Foto: Boredpanda; Autor: © Zoznam/el
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates