Tento hlavolam poriadne potrápi vaše mozgové bunky: Overte si, aký dobrý je váš úsudok

Myslíte si, že zvládnete rozlúsknuť každú hádanku? Že neexistuje hlavolam, s ktorým by ste si nevedeli poradiť? To ste sa však ešte nestretli s hádankou "Kto dostane kávu ako prvý?" Na obrázku, ktorý sa šíri po internete, sú štyri šálky, pričom do každej z nich vedie rúrka. Potrubie, do ktorého sa leje káva, ktorá má naplniť jednotlivé šálky, je však poriadne zamotané. Uhádnete, ktorá šálka bude naplnená kávou ako prvá?

 

 

Na obrázku sú štyri šálky a potrubie. Dobre si pozrite, ktorou "cestičkou" sa káva dostane najrýchlejšie do šálky. Bude to do šálky číslo 4, 9, 5 alebo 7? Hádajte.

 

Dobre ste si pozreli schému potrubia a keďže prvé dve šálky sú k potrubiu najbližšie, predpokladáte, že správne poradie šálok by malo byť 4, 9, 7 a 5? Sklameme vás, to nie je správna odpoveď.

 

Alebo vám napadlo, že je to chyták a do každej šálky sa káva dostane rovako rýchlo? Ani to nie je správna odpoveď.

 

Alebo si myslíte, že v čaši nie je dosatok kávy, a teda nie je možné, aby sa káva dostala do všetkých šálok? Uvažujete zaujímavo, ale ani toto nie je odpoveď na hádanku.

 

Neviete si dať s hlavolamom rady? Nebudeme vás naťahovať, prezradíme vám správnu odpoveď. Posuňťe sa v článku nižšie.

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRÁVNA ODPOVEĎ

Je to celkom jednoduché, ak ste boli naozaj dosledný a dali si pozor na detaily. Možno ste sa pozerali na potrubie a jeho schému, neprehliadli ste ale dôležitú "drobnosť"? A to konkrétne tú, že niektoré potrubia sú uzavreté a káva sa tak do šálok nikdy nedostane. Správnou odpoveďou teda je, že káva sa dostane najprv (a iba) do šálky číslo 5.

 

Podarilo sa vám rozlúštiť hlavolam aj bez správnej odpovede?

54 % nie
áno 46 %

Hlasovalo: 1098


Zdielať článok na Facebooku
31.08.2019  |  Zdroj: brightsidse; Foto: brightside
Hodnotenie článku:
1.5/5 (8 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates