Gallupov test - objavte svoj skrytý talent!

K dnešnému dňu absolvovalo Gallupov test viac ako 10 miliónov ľudí. Ak chcete získať vedomosti o svojich talentoch a objaviť svoj prirodzený potenciál, tento test je pre vás!

Uvedomte si svoje silné stránky

Stojí za to pripomenúť, že aj ten najambicióznejší človek sa môže ukázať ako chudobný zamestnanec, ak je umiestnený na pozícii, ktorá nevyužíva svoje prirodzené nadanie. Objavovanie svojich prirodzených predispozícií je dôležitým aspektom pri plánovaní kariéry. Keď sme si vedomí svojich talentov, je pre nás jednoduchšie nájsť si prácu, kde môžu prekvitať. Z dlhodobého hľadiska je to šanca na lepšie výsledky, rýchlejší rozvoj a väčšie možnosti presadenia. A predovšetkým budeme robiť to, čo nás baví! 

Ako vyzerá Gallupov test?

Gallupov test skúma intenzitu 34 vlastností (talentov) a identifikuje 5 dominantných vlastností. Čo je talent pre výskumníkov Gallup? Je to „opakujúci sa vzorec správania, myslenia a cítenia, ktorý môže mať praktické uplatnenie“. Na vyplnenie testu je potrebné odpovedať na 177 otázok. Ale nebojte sa – nie sú tu žiadne nesprávne odpovede! V každej otázke by ste mali uviesť odpoveď, ktorá vám najviac vyhovuje. Po dokončení testu dostaneme podrobnú analýzu našich talentov!

Prečo sa oplatí urobiť takýto test?

Poznať svoj talent je užitočné pri budovaní tímu, plnení úloh, realizácii projektov v práci a podobne. Gallupov test nám umožňuje objaviť naše spôsoby zvládania výziev a náš štýl spolupráce s ľuďmi. Výsledky Gallupovho testu môžu byť užitočné aj v kontexte prijímacieho pohovoru. Vysoká miera sebauvedomenia a znalosť vašich silných stránok môže urobiť veľmi pozitívny dojem na personalistov, ktorí s vami vedú pohovory.

Gallupov test – kedy ho použiť?

V prvom rade, keď ešte len začíname s kariérou a rozmýšľame, akým smerom sa uberať – je to ideálny nástroj pre mladých ľudí, napr. Gallupov test bude veľmi užitočný aj pre ľudí, ktorí plánujú konkrétne zmeny vo svojom profesionálnom živote alebo chcú zmeniť odvetvia, napr. Nezabúdajme však, že test môže byť užitočný pre každého človeka, ktorý sa vo svojom živote zameriava na rozvoj a chce sa o sebe dozvedieť viac! 

Na Kariéra.sk si môžete vybrať zo stoviek voľných pracovných miest, stačí zadať odvetvie a lokalitu, v ktorej si hľadáte prácu. Pre praktické tipy a súťaže sledujte Instagram profil Kariéra.sk. Taktiež sa môžete pridať do Facebook skupiny Práca a brigády - Slovensko a zahraničie / KARIERA.SK, vďaka ktorej pravidelne dostanete informácie o voľných pracovných pozíciách. Môžete si tiež vytvoriť Agenta na portáli Kariéra.sk. Vďaka službe Agent dostanete na váš email nové ponuky práce podľa vašich kritérií. Nemusíte tak prezerať denne stovky ponúk, Agent ich prezrie za vás.

Viac o téme: Kariéra Výsledky Talenty Gallupov test Sebauvedomenie
  • Autor: © Zoznam/el
  • Zdroj: Foto: Getty, RED
 
Staršie správy
Staršie správy