7 znakov silnej osobnosti, ktoré si môže osvojiť každý

Mnoho ľudí si myslí, že ich osobnostné črty sú niečo, s čím sa človek narodí. Zatiaľ čo niektorí ľudia sa narodia s dobrým zmyslom pre humor a veľkou charizmou, iným tieto vlastnosti chýbajú a myslia si, že je takmer nemožné ich získať. Tieto vlastnosti sa však dajú postupom času rozvíjať, i keď pri niektorých si to vyžaduje dôslednú tvrdú prácu. Vo všeobecnosti je však možné získať takmer každú pozitívnu osobnostnú črtu, ktorá vám pomôže stať sa atraktívnejšou a úspešnejšou osobou.

 

 1. Sebavedomie
  Sebavedomí ľudia majú vždy výhodu pred tými, ktorí o sebe neustále pochybujú, pretože inšpirujú ostatných a preberajú kontrolu nad situáciami. Podľa posledných výskumov sebavedomí ľudia zarábajú viac a rýchlejšie stúpajú po kariérnom rebríku.

  Skvelý spôsob, ako sa cítiť istejšie, je cvičenie. Pocit koncentrácie a kontroly nad telom poskytuje fyzickú aj emocionálnu stabilitu. Neobťažujte sa vnímaním reakcií ľudí a necítite potrebu vyhľadávať ich súhlas. Sebavedomí ľudia sami kontrolujú svoj život a preberajú zodpovednosť za svoje činy.
 2. Schopnosť povedať „Nie“
  Neschopnosť povedať „nie“ hovorí o nízkej sebaúcte. Navyše ľudia, ktorí sú vždy pripravení pomôcť, sú často nedocenení a časom sa ich pomoc sa vníma ako očakávaná vec. Okrem toho akákoľvek situácia, keď osoba dáva viac, ako prijíma alebo sa podelí o niečo, čo jej chýba, vyvoláva stres.

  Nie môžete povedať kedykoľvek. Neobávajte sa uraziť osobu svojím odmietnutím, pretože je pravdepodobné, že nie ste jediný, kto im môže pomôcť. To vám tiež pomôže zbaviť sa parazitických ľudí, ktorí využívali vašu láskavosť. Skutočne silní ľudia chápu, že nie vždy je možné im pomôcť, a že na odmietnutí nie je nič strašné.
 3. Zmysel pre humor
  Ľudia so zmyslom pre humor sa vedia zasmiať sami na sebe aj na vlastných zlyhaniach. Smiech pomáha vyrovnať sa so stresom, myslieť pozitívne a komunikovať s ostatnými. Vtipní ľudia sú viac oceňovaní a iní chcú byť v ich okolí, pretože je s nimi zábava.

  Ak si chcete vyvinúť túto vlastnosť, prestaňte brať veci príliš vážne. Sledujte, ako ostatní ľudia reagujú na humor. Nenechajte sa ničím uraziť a naučte sa sami smiať sami na sebe. Svoje asociatívne myslenie môžete vylepšiť, pretože veľa vtipov vychádza zo slovnej hry.
 4. Pracovitosť
  Napriek zaužívanej predstave, zamestnanci s najvyššou výkonnosťou nepracujú viac hodín ako ostatní. Ak chcete dosiahnuť lepšie výsledky zbavte sa všetkého čo by vás mohlo rozptyľovať. Ak budete plne ponorení v práci, bude sa vám v nej viac dariť. Keď prepínate medzi činnosťami, je pre mozog ťažké vrátiť sa k pôvodnej úlohe. A všetko, čo je pre náš mozog ťažké spracovať, považujeme za nepríjemné - preto motivácia zmizne.

  Okrem toho je dôležité dodržiavať zdravý denný režim, aby ste sa neznepokojovali nedostatkom spánku alebo pocitmi hladu.
 5. Schopnosť pritiahnuť k sebe ľudí
  Niektorí ľudia sú tak očarujúci, že sa zdá, že ich všetci majú radi a že každý chce byť pri nich. Títo ľudia majú charizmu - kvalitu, ktorú si môže vyvinúť každý človek.
  Keď sa s niekým porozprávate, pokúste sa očný kontakt - pozerajte sa naňho pokojne a uvoľnene. Nezabudnite sa usmievať.

  Charizmatickí ľudia dokážu počúvať iných. Nesnažte sa hovoriť o sebe a snažte sa klásť otázky. Nepotláčajte svoje emócie - ak niekto povedal niečo urážlivé, ukážte im, že sa vám to nepáči. Ukončite konverzáciu alebo zmeňte tému. Naopak, ak sa vám niekto otvorí, môžete sa tiež zdôveriť. Úprimnosť by sa mala oplácať úprimnosťou.
 6. Schopnosť ovládať reakcie vášho tela
  Sebakontrola je schopnosť ovládať vlastné emócie a správanie, ktorá pomáha ľuďom dosiahnuť ich ciele. Je to absolútne nevyhnutné na vybudovanie osobných vzťahov a úspešnej kariéry. S jej pomocou môžete zostať vyrovnaný, zdržanlivý a udržiavať vonkajší a vnútorný mier. Ak chcete rozvíjať túto schopnosť, musíte sa naučiť rozlišovať a porozumieť svojim emóciám.

  Rýchly tlkot srdca, napäté svaly a nedostatok alebo nadbytok energie alebo chuť do jedla sú príznakmi úzkosti. Upokojiť sa dá pomocou dýchacích cvičení a meditácie. Zatiaľ čo inštinktívne reakcie ako, podráždenosť, hrubosť alebo krik sa dajú rýchlo zahnať tým, že sa dáte dokopy.

Ktoré z týchto osobnostných znakov by ste chceli u seba rozvíjať vy? Ako si myslíte, že vám pomôžu? Ktoré z nich už máte zvládnuté? Podeľte sa o svoje myšlienky a názory v komentároch.

Viac o téme: Osobnosť Úspech Charakter Rozvoj
 • Autor: © Zoznam/el
 • Zdroj: Foto: Getty, betterlifetoday

Súvisiace články