5 dôvodov, prečo by ste sa nikdy nemali vzdávať svojich snov

Naše sny sú reprezentáciou toho, kým sme a čo považujeme za dôležité. Od útleho veku, máme všetci sny a časť našej cesty v živote vedie k splneniu týchto snov. Aj keď máme sny, ktoré sú pre nás dôležité, mnoho ľudí ich prestane následovať, pretože sa domnievajú, že je príliš neskoro alebo sú príliš starí. Paulo Coelho, autor alchymistu, hovorí: „Ľudia sú v každom veku schopní robiť to, o čom snívajú.“ Ľudia často ospravedlňujú vzdanie sa svojich snov tvrdením, že sú zaneprázdnení alebo že nie je správny čas. Nikdy nebude dokonalý čas niečo urobiť, pretože podmienky sa vždy menia.

 1. Nebudete nič ľutovať
  Je lepšie vyskúšať a neuspieť, než neskúsiť vôbec. Aj keď spočiatku nebudeme úspešní, neznamená to, že sa nemôžeme znova pokúsiť zvoliť iný prístup. Niekedy sa stretávame s prekážkami, pretože sa testuje naše odhodlanie a vytrvalosť.
 2. Dozviete sa viac o sebe
  Keď sa usilujeme o niečo, čo je náročné, spôsobí to, že sa z nás stane človek, ktorého potrebujeme, aby sme dosiahli naše sny. Využijeme vnútorné zdroje, o ktorých sme nikdy nevedeli, že ich máme, pričom rozvíjame viac nášho skutočného potenciálu. Čím viac rastieme, tým viac dôvery získame, čo nás bude inšpirovať k uskutočňovaniu väčších a väčších snov.
 3. Zanecháte odkaz
  Existujú úžasné a inšpiratívne príbehy ľudí, ktorí ovplyvnili svet, pretože mali odvahu plniť svoje sny. Dobrým príkladom je Walt Disney, ktorý vytvoril kreslené postavičky, keď mal päťdesiat rokov a naposledy zanechal svetu svoje dedičstvo. Aj keď všetky naše sny nemusia mať taký veľký vplyv, bude nám záležať na nás a na ľuďoch v našich životoch.
 4. Inšpirujete ostatných
  Jednou z najcennejších vecí pre nás je, keď nám niekto povie, že sme ho inšpirovali, či už ide o sen, ktorý mali, alebo sa stali lepším človekom. Tým, že máme odvahu plniť naše sny, ukazujeme ostatným, čo všetko je možné.
 5. Budete žiť šťastnejší a naplnený život
  Naše sny sú súčasťou nás a našich životných skúseností. Vytváranie, dosahovanie, prežívanie a zdieľanie našich snov nám prinesie veľkú radosť a naplnenie. Žiť život uskutočňovaním našich snov je lepšie ako celý život snívať.

  Myslíte si, že sa niekedy vzdáte svojich snov?

  50 % nie
  áno 50 %

  Hlasovalo: 108


Zdielať článok na Facebooku
04.06.2020  |   Foto: Getty, lifehack; Autor: © Zoznam/el
Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates