Zomrela najdlhšie slúžiaca letuška, vítala pasažierov na palube takmer sedemdesiat rokov

Vo veku 88 rokov zamierila na svoju poslednú cestu najdlhšie slúžiaca letuška na svete Američanka Bette Nashová. Pre rôzne aerolinky pracovala takmer sedemdesiat rokov a nikdy oficiálne neodišla do dôchodku. Podľa amerických médií podľahla rakovine prsníka.

Informáciu o jej smrti zverejnil na sociálnej X jej dlhoročný zamestnávateľ American Airlines. „Začala v roku 1957 a zapísala sa do Guinnessovej knihy rekordov ako najdlhšie slúžiaca letuška. Inšpirovala generácie nasledovníčok. Leť vysoko, Bette,“ stojí v príspevku.

Nashová začala svoju kariéru ako dvadsaťjedenročná u leteckej spoločnosti Eastern Airlines. Pendlovala medzi Washingtonom, kde žila, a Bostonom. Trasa jej vyhovovala, pretože mohla tráviť každú noc doma, pripomína BBC .

Pôvodne mala v úmysle po niekoľkých rokoch odísť, ale nakoniec ostala a stala sa dôverne známou sprievodkyňou pre pravidelných pasažierov aj dávno po tom, čo linku prevzali American Airlines.

„Ľudia sú všetci rovnakí,“ povedala v roku 2017 CBS News. „Každý potrebuje trochu lásky,“ komentovala motto svojej profesie.

Keď American Airlines v roku 2017 pripomínali jej šesťdesiatročné výročie v službe, na prvom mieste spomínali v oficiálnej správe jej srdečnosť. „Každého víta s úsmevom. Prvé, čo si na nej všimnete, je jej srdečná pohostinnosť. A dokonale upravená uniforma,“ píše sa v úvode jej medailónku.

Nashová vtedy spomínala, ako sa letecký priemysel v priebehu desaťročí dramaticky zmenil. Začala lietať, keď bol prezidentom Dwight Eisenhower, letenky stáli dvanásť dolárov a neboli potrebné žiadne rezervácie. Na túto éru spomínala ako na zlatý vek. Lietala dokonca aj s rodinou Kennedyovcov a servírovala pasažierom na podnose aj také lahôdky, ako bol homár.

Najväčšie zmeny počas uplynulých desaťročí boli spojené s modernými technológiami. "Dni ručne písaných leteniek, samolepiek označujúcich miesta v kabíne a kriedou popísaných tabúľ sú nenávratne preč," konštatovala vtedy.

Na Kariéra.sk si môžete vybrať zo stoviek voľných pracovných miest, stačí zadať odvetvie a lokalitu, v ktorej si hľadáte prácu. Pre praktické tipy a súťaže sledujte Instagram profil Kariéra.sk. Taktiež sa môžete pridať do Facebook skupiny Práca a brigády - Slovensko a zahraničie / KARIERA.SK, vďaka ktorej pravidelne dostanete informácie o voľných pracovných pozíciách. Môžete si tiež vytvoriť Agenta na portáli Kariéra.sk. Vďaka službe Agent dostanete na váš email nové ponuky práce podľa vašich kritérií. Nemusíte tak prezerať denne stovky ponúk, Agent ich prezrie za vás.

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Foto: Getty, RED
 
Staršie správy
Staršie správy