Fenomén Lazy girl job alebo čo sa môžeme priučiť od generácie Z

Robím len do výšky svojho platu. Aj tak by sa dal koncept Lazy girl job, ktorý si na sociálnych sieťach najmä v USA získal značné množstvo stúpencov i odporcov, popísať. Zatiaľ čo stúpencom sa páči myšlienka práce, ktorá nevyžaduje bobvíkajé úsilie, je flexibilná a je slušne, aj keď nie závratne platená, odporcovia hovoria o lenivosti mladej generácie Z, ktorá Lazy girl job vyznáva prevažne. Čo si z toho vziať?

Kde sa Lazy girl job vzal

Koncept Lazy girl job sa začal objavovať na sociálnych sieťach ako reakcia na stále narastajúce nároky na pracovnú dobu a vyťaženie av dôsledku toho vyhorenie a stres. Termín prvýkrát použila influencerka Gabrielle Judge. Lazy girl job popisuje ako prácu, ktorá zaplatí účty a umožní slušnú existenciu bez toho, aby v nej človek musel tráviť nadčasy a víkendy.

Taktika proti taktike

Lazy girl job je určitá forma rebélie proti súčasnej pracovnej kultúre, ktorej mantrou je stále sa zvyšujúca produktivita. Od zamestnancov často očakáva, že budú pracovať veľa hodiny, a to aj mimo bežného pracovného času.

Práve takou skúsenosťou, aj keď pomerne krátko, prešla aj Gabrielle Judge, obsolventka odboru počítačových informačných systémov. Po štúdiách nastúpila do zamestnania, ale po dvoch rokoch si všimla, že pôvodne vysnívaná práca jej neprináša to, čo si predstavovala. Cítila sa prepracovaná a nespokojná.

„Začala som si všímať taktík, ktoré korporácie používajú, aby vás prinútili prijať, že pracujete bez toho, aby ste boli dostatočne ohodnotení , “ objasnila pre web Buzzfeed Gabrielle Judge s tým, že jednou z takýchto taktík je prísľub povýšenia a väčšieho platu, kvôli ktorému zamestnanci dobrovoľne trávia v práci hodiny navyše.

Aké to má výhody

  • Lenivý

Označenie svojho zamestnaneckého prístupu ako „lenivá práca“ je satirickou reakciou mladej generácie Z na kritiku, ktorá ich považuje za „lenivé“, keď odmietajú prijať pracovné nasadenie svojich rodičov či starých rodičov.

Lenže mladí, ktorí v súčasnosti vstupujú na pracovný trh, boli u týchto generácií svedkom aj mnohých problémov, ktoré so sebou zvýšené pracovné nasadenie nesie, vyhorením a depresiami počnúc a infarktom končiac. Môže sa im potom niekto čudovať, že takto dopadnúť nechcú?

Ako to zhrnula pre americký Forbes Eliza VanCort, autorka Bestseller A Woman's Guide do Claiming Space: Stand Tall. Raise Your voice. Be Heard, akéhosi návodu pre nové poňatie ženskej kariéry: Označenie ‚práca pre lenivé dievčatá nie je ideálne' –⁠ uprednostňovanie duševného zdravia a skĺbenie pracovného a súkromného života NIE JE lenivé.

  • Dievča

Eliza VanCort tiež vysvetľuje, že odmietanie kultúry produktivity je u generácie Z (žen i mužov) tak populárne, pretože sú kariérnymi možnosťami, ktoré im súčasný systém ponúka, veľmi sklamaní. Ženy viac ako muži.

„Táto generácia má pocit, že tradičný americký sen je pre ňu nedosiahnuteľný, čo je výraznejšie u mladých žien,“ upozorňuje a pripomína, že mladé ženy generácie Z pozorujú, že aj keď odvádzajú rovnaké množstvo práce, investície do kariéry sa im vracajú menej ako mužom.

„Reakciou na to je, že sa mnohé z nich jednoducho rozhodli nezúčastniť sa systému, ktorý je zo svojej podstaty nespravodlivý. Už toho majú dosť,“ opisuje VanCort spôsob uvažovania mladých.

  • Job

Možno teda generácia Z nie je ani tak lenivá, ako skôr racionálne uvažujúca: odmieta obetovať všetko kariérnej hre, v ktorej je víťazstvo veľmi neisté. Volí teda prístup, kedy svojej práci venuje len toľko, aby sa dokázala uživiť a mala z čoho platiť účty, ale zostal jej dostatok času a energie aj na iné záujmy. Zároveň sa tak vystavuje menšiemu riziku vyhorenia a stresu.

Aké to má úskalia

Všetko vyššie uvedené znie celkom logicky a príjemne sa počúva. Avšak existujú aj určité riziká „lenivého“ prístupu. Kto pracuje len do výšky svojho platu, každý deň to o piatej zabalí a nie je ochotný robiť čokoľvek navyše, najskôr nebude v kariére práve raketovo stúpať. Ťažko tak bude zastávať kľúčovú pozíciu a môže byť prvá na rade, až sa bude prepúšťať.

Určitým úskalím je tiež nižšie finančné ohodnotenie, pretože práce, ktoré sú považované za menej náročné, bývajú často tiež menej platené. Keď je človeku medzi dvadsiatimi a tridsiatimi, nemusí to byť taký problém. Lazy girl job sa pre neho javí ako ideálny prístup. Ale s pribúdajúcim vekom môže byť nízke finančné ohodnotenie a „korytnačí“ postup v kariére problém. Zvlášť pri zakladaní rodiny.

Inšpirácia, ale v rozumnej miere

Koncept Lazy girl job môže byť inšpiratívne bez ohľadu na vek pre všetkých, ktorí sú ochotní drieť do úmoru s vidinou povýšenia a dosiahnutia niekedy nereálnych kariérnych cieľov. Pre tých môže Lazy girl job predstavovať spôsob, ako sa vyhnúť vyhoreniu a ako nájsť lepšiu work-life ballance.

Tento „balans“ by však mal spočívať aj v tom, aby určitý kariérny postup, ku ktorému sa viaže aj expertný a odborný rast, umožňoval. Pretože robiť na recepcii a spolubývať v štyridsaťpäťke už asi nie je taká sranda ako v dvadsaťpäťke.

 

 
Viac o téme: Stres Vyhorenie Generácia Z Lazy girl job
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Buzzfeed, Foto: Getty, jobs.cz
 
Staršie správy
Staršie správy