Elon Musk predpovedá, že ľudská inteligencia "bude predstavovať 1 %", keď ju nahradí umelá inteligencia

Elon Musk sa na 27. výročnej globálnej konferencii organizovanej inštitútom Milken Insitute vyjadril k vplyvu umelej inteligencie, prieskumu vesmíru a programu Starlink.

Elon Musk predpovedá, že umelá inteligencia (AI) čoskoro prekoná ľudskú inteligenciu a stane sa takou všadeprítomnou, že "inteligencia, ktorá je biologická, bude predstavovať menej ako 1 %".

Miliardár stojaci za spoločnosťami SpaceX, Neurolink a Tesla a majiteľ sociálnej siete X sa takto vyjadril počas štvrtkového vystúpenia na pódiu 27. ročníka globálnej konferencie organizovanej Milkenovým inštitútom.

Na otázky z publika týkajúce sa tém vrátane umelej inteligencie odpovedal, že "umelá inteligencia môže byť najdôležitejšou otázkou zo všetkých".

"Percento inteligencie, ktoré je biologické, sa každým mesiacom zmenšuje. Nakoniec bude percento inteligencie, ktoré je biologické, menšie ako 1 %," povedal Musk. 

Musk zrejme nepredpokladal, ako dlho to bude trvať. V súčasnosti má umelá inteligencia veľa nedostatkov a stále si vyžaduje ľudskú pomoc, alebo naopak.

"Biologická inteligencia môže slúžiť ako záloha, ako nárazník inteligencie. Ale v percentách bude takmer všetka inteligencia digitálna," dodal.

Na Kariéra.sk si môžete vybrať zo stoviek voľných pracovných miest, stačí zadať odvetvie a lokalitu, v ktorej si hľadáte prácu. Pre praktické tipy a súťaže sledujte Instagram profil Kariéra.sk. Taktiež sa môžete pridať do Facebook skupiny Práca a brigády - Slovensko a zahraničie / KARIERA.SK, vďaka ktorej pravidelne dostanete informácie o voľných pracovných pozíciách. Môžete si tiež vytvoriť Agenta na portáli Kariéra.sk. Vďaka službe Agent dostanete na váš email nové ponuky práce podľa vašich kritérií. Nemusíte tak prezerať denne stovky ponúk, Agent ich prezrie za vás.

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Foto: pixabay, RED
 
Staršie správy
Staršie správy