6 zvykov duševne silných ľudí, ktoré si aj vy môžete osvojiť už dnes

Duševne silní ľudia sa nenarodili so schopnosťou čeliť svojim obavám, bojovať proti pochybnostiam a myslieť pozitívne. Počas života sa naučili zručnosti, ktoré im pomáhajú zvládať svoje myšlienky, pocity a správanie a pravidelne s cvičia, aby sa stali tou najsilnejšou verziou seba samých. Takéto cvičenia nie sú príliš namáhavé, no vyžadujú si konzistentnosť. Rozvíjanie vašich „mentálnych svalov“ vám pomôže prekonať problémy, odraziť sa od neúspechu a vystúpiť z vašej komfortnej zóny. To sú všetky kľúčové komponenty pre lepší život.

Určite si ciele

Mentálne silní jedinci nie sú v živote pasívni. Či už a chcú naučiť nový jazyk alebo si stanoviť športový ciel, neustále sa vyzývajú, aby sa učili nové veci a dosiahli nový úspech. Snaha dosiahnuť nové ciele im dáva dostatok príležitostí zdokonaľovať sa. Aj keď sa im to niekedy nepodarí, dokážu sa z procesu poučiť.

Precvičujte si vďačnosť

Namiesto toho, aby premýšľali nad tým, že si zaslúžia niečo lepšie, cenia si všetko to, čo sa im podarilo dosiahnuť. Sú vďační za všetko - od čistej vody, ktorú pijú po priateľov, ktorí im prejavujú súcit. Ich vďačnosť im pomáha cítiť sa dobre a robiť maximum.

Starajte sa o seba

Niektorí ľudia veria, že starostlivosť o seba je príznakom slabosti. Myslia si, že osem hodín spánku je len pre slabých a relaxácia na pláži je iba pre leňochov. Ale duševne silní ľudia si uvedomujú, že ak chcú byť najlepší, musia si nabiť batérie. Tiež vedia, že zábava a relax nie sú nepriateľmi úspechu ale charakteristickými znakmi dobrého života. Nechvália sa tým že sú neustále zaneprázdnení, namiesto toho sa o seba dobre starajú.

Stanovte si hranice

Je dôležité si vybudovať život, ktorý vedie k duševnej sile. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je stanovenie zdravých hraníc. Neospravedlňujú sa za to, že chránia svoj čas, peniaze a zdravie. Či už to znamená zdvorilo odmietnuť aktivitu, ktorá nie je prioritou, alebo povedať nie niekomu, kto ich požiada o pôžičku.

Venujte si čas osamote

Aj keď sa duševne silní jedinci rozhodne nevyhýbajú spoločenským udalostiam, tiež si vedia nájsť čas na samotu. Nemajú strach byť so svojimi myšlienkami. To však neznamená, že sa utápajú vo vlastných myšlienkach. Namiesto toho využívajú čas na produktívne riešenie problémov, premýšľanie a plánovanie. Čas osamote im pomáha uvedomiť si, kto vlastne sú a ako sa menia.

Presvedčte sa, že to zvládnete

Aj tí najsilnejší ľudia zažívajú pochybnosti rovnako ako všetci ostatní. Ale neveria všetkému, čo si pomyslia. Aj keď im ich mozgy hovoria, že niečo nezvládnu, často sa snažia dokázať opak. I keď sa niekedy domnievajú, že v niečom nemôžu uspieť, tak to skúšajú. Za každým keď sa ukáže, že sa mýlili, považujú sa za kompetentnejších a schopnejších ako predtým.

Ak si myslíte, že zvládnete novú výzvu a chcete dostávať personalizované pracovné ponuky priamo na váš e-mail, využite Agenta na Kariéra.sk.

Zdielať článok na Facebooku
13.02.2020  |  Zdroj: career; Foto: pixabay; Autor: © Zoznam/el
Hodnotenie článku:
3.3/5 (6 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates