20 povolaní budúcnosti, v ktorých sa dá skvelo zarábať a aj bez vysokej školy

Chceli by ste vedieť, ako bude vyzerať trh práce v budúcnosti? Nikto s istotou nedokáže predpovedať, čo nás čaká, vieme však predpokladať, kam sa spoločnosť posunie. Odborníci zoradili 20 povolaní budúcnosti, v ktorých budú ľudia zarábať ukážkovo a na výkon tejto pozície nebude potrebná ani vysoká škola. Pozrite sa, aké sú to povolania.

 

 1. Expedítor
  objednávky dostali k zákazníkovi načas. Preto bude potrebné, aby hladký priebeh expedície zabezpečil zodpovedný pracovník.
 2. Strojník
 3. Pracovník montáže a opravy klimatizácií a tepelných čerpadiel
  Z dôvodu čoraz vyšších teplôt a otepľovania Zeme siaha stále viac ľudí po klimatizácii. Aby správne fungovala, je potrebná odborná montáž a taktiež aj servis. Práve v tomto povolaní vidia odborníci v najbližších rokoch budúcnosť.
 4. Supervízori upratovacích služieb a správy budov
  Mnoho ľudí stále viac a viac využíva upratovacie služby vo svojich domácnostiach. Aby boli zákazníci spokojní, upratovači budú nad sebou potrbeovať dozor a usmerňovanie.
 5. Mechanici, montážnici, opravári
 6. Vodič autobusu
 7. Supervízor pracovníkov vykonávajúcich záhradnícke služby
  Aj v prípade záhradníckých služieb rastie obľúbenosť ich využívania. Ľudia si objednajú profesionálov, ktorí napríklad pokosia trávu, postarajú sa o záhon a zabezpečia, aby bola záhrada upravená.
 8. Požiarnik
  Vplyvom globálneho otepľovania je zvýšené riziko častých požiarov. Aj preto bude potrebných čoraz viac požiarnikov.
 9. Inštalatér
 10. Letuška/Steward
  Hoci pandémia cestovanie zastavila, predpokladá sa, že sa opäť naštartuje. Je otázne, v akej miere a či bude aj naďalej tak cenovo dostupné, no práca letušky či stewarda bude stále žiadaná.
 11. Zdravotnícki špecialisti
 12. Poisťovací poradca
 13. Vodič kamiónu
  Doručovanie objednávok či preprava tovaru nevymizne, práve naopak. Aj preto bude potrebných dostatok vodičov kamiónu.
 14. Supervízor v oblasti služieb zákazníkom, animátorov a sezónnych pracovníkov
 15. Masér/fyzioterapeut
  Sedavé zamestnanie prináša množstvo zdravotných komplikácií, ktoré bude potrebné riešiť. Maséri a fyzioterapeuti budú žiadaní, aby ľuďom priniesli úľavu od ťažkostí.
 16. Stavebný konštruktér
 17. Policajt
 18. Zdravotná sestra/zdravotný brat 
  Už dnes na Slovensku chýba dostatok zdravotných sestier, čo v spojení so starnúcim obyvateľstvom nie je dobrá správa. Dôvodom je, že mnohé sestry odchádzajú do zahraničia za výrazne lepším platom, najmä do Rakúska, Nemecka, ale napríklad aj do Českej republiky.
 19. Mechanik priemyselných strojov
 20. Elektrikár

Na Kariéra.sk si môžete vybrať zo stoviek voľných pracovných miest, stačí zadať odvetvie a lokalitu, v ktorej si hľadáte prácu. Taktiež sa môžete pridať do Facebook skupiny Práca a brigády - Slovensko a zahraničie / KARIERA.SK, vďaka ktorej pravidelne dostanete informácie o voľných pracovných pozíciách. Môžete si tiež vytvoriť Agenta na portáli Kariéra.sk. Vďaka službe Agent dostanete na váš email nové ponuky práce podľa vašich kritérií. Nemusíte tak prezerať denne stovky ponúk, Agent ich prezrie za vás.

Viac o téme: Budúcnosť Práca Povolanie Víkend
 • Autor: © Zoznam/el
 • Zdroj: Foto: Getty, RED
 
Staršie správy
Staršie správy