Umieráčik pre majiteľov fitnescentier? Až 300 podnikateľom hrozí zánik

Na Slovensku vlastní v súčasnosti fitnescentrá viac ako 300 živnostníkov a právnických osôb. Väčšina z nich ešte nepodala daňové priznanie ani nezaplatila daň za minulý rok, čo môže naznačovať finančné problémy. Po takmer troch mesiacoch núteného prerušenia prevádzky sa dá očakávať, že niektorí prevádzkovatelia fitnescentier budú musieť svoje aktivity ukončiť, uviedla poradenská spoločnosť Bisnode.

Od stredy (3. 6.) môžu všetky fitnescentrá otvoriť svoje brány a tréneri opäť rozbehnúť svoje hodiny pre klientov. Výrazné úbytky v počte spoločností Bisnode zatiaľ neeviduje. Podnikanie v tejto oblasti ukončili v tomto roku do konca mája zatiaľ iba štyri fyzické osoby a jedna spoločnosť. "Dá sa očakávať, že niektorí podnikatelia budú donútení ukončiť svoje podnikanie, prípadne uzatvoriť svoje živnosti. Podľa našich dát počet fyzických osôb v sektore fitnes od roku 2015 klesá, aj keď veľmi pomaly," uviedla analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Dáta zároveň ukazujú, že len dve fitnes zariadenia dosiahli za rok 2019 obrat nad jeden milión eur, osem firiem nad 100.000 eur, zvyšní podnikatelia, ktorí daňové priznanie podali v riadnom termíne, vyčíslili obrat pod hranicou 100.000 eur. Najväčší počet majiteľov fitnescentier, a to 127, pôsobí v Bratislavskom kraji.

Zdielať článok na Facebooku
03.06.2020  |  Foto: Getty Images; Autor: © Zoznam/TASR, red.
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates