Dr. Mark Cucuzzella - svetové eso z oblasti behu bude prednášať na Slovensku!

Už o pár dní sa na Slovensku bude konať bežecká udalosť roka. Záštitu nad ňou prebral americký profesor medicíny, lekár, maratónec, tréner vzdušných síl USA a renomovaný odborník z oblasti behu Dr. Mark Cucuzzella.

Rozšírte si svoju odbornosť a inšpirujte sa 30-ročnými skúsenosťami a vedeckými výskumami svetovo uznávaného “bežiaceho doktora”. Dr. Mark Cucuzzella zavíta už 13.-15. septembra do Banskej Bystrice. Je garantom a hlavným prednášajúcim na jedinečnom evente Born To MUV, ktorý je vďaka skladbe prednášok a účasti rečníkov prvý svojho druhu na Slovensku. Cieľom je priniesť najnovšie poznatky z oblasti behu v dvoch rovinách - prostredníctvom 2-dňového praktického Workshopu a 1-dňovej odbornej Besedy.

O behu, nielen pre bežcov

Bežecká udalosť je určená širokej bežeckej verejnosti - profesionálom, ale aj rekreačným bežcom či odborníkom, ktorí si radi rozšíria svoje obzory. Dr. Mark Cucuzzela predstaví účastníkom antropológiu behu a proces, akým sa ľudský organizmus vyvíjal a prispôsoboval mu. Časť jeho prednášok bude tvoriť biomechanika behu, úloha intenzity, koordinácie, maximalizovanie výkonu a jeho skúsenosti s nízkosacharidovou stravou. Kladením si otázok “prečo” zisťuje, ako vplýva na bežecký výkon starnutie, správna regenerácia a čo spôsobuje syndróm pretrénovania.

Marka počas eventu doplnia aj ďalší rečníci zo slovenskej odbornej scény. Predstaví sa známy motivátor, lektor z oblasti zdravej výživy a diagnostiky trénovanosti Doc. RNDr. Viktor Bielik PhD., ktorý sa bude venovať bežeckej technike, efektivite tréningov a regenerácii. Téma diagnostiky sa stáva čoraz dostupnejšou aj pre rekreačných bežcov, ktorí chcú odhaliť nedostatky vo svojom pohybe a zefektívniť svoju techniku. Venovať sa jej budú lekári so špecializáciu na klinickú biochémiu MUDr. Peter Sečník a jeho syn MUDr. Peter Sečník ml.

 

Barefoot, vytrvalosť a dlhoročné skúsenosti

Počas praktického Workshopu stretnete aj najlepšieho slovenského pretekára Spartan, bežca na lyžiach a trénera Mgr. Petra Žišku, PhD. Hovoriť bude o špecifikách behu v horách, ale aj o tom ako sa stať vytrvalostným bežcom. Health Coach a neurofyziologický terapeut Tomáš Rusňák, SB, INHC sa pozrie na celostný pohyb bežca cez svalovo-fasciálne reťazce s využitím metodiky Anatomy Trains. Viac ako 9-rokov sa venuje barefoot behu (nehu naboso) ako ceste k prevencii pred zranením.

Vstupenky a viac info nájdete na Predpredaj.sk.
 

Rozšírte svoje profesné vedomosti, zlepšite svoje výkony a získajte najnovšie poznatky zo sveta behu. Event je vhodný pre všetkých, ktorých zaujíma problematika behu komplexne s dôrazom aj ta tie najmenšie detaily.
Kompletné informácie o evente: www.borntomuv.ultimuv.com

FB event

 

Zdielať článok na Facebooku
05.09.2019  |  Autor: © Zoznam/PR článok
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates