Prezident rekreačné poukazy pre zamestnancov nepodpísal, zavedú sa aj tak: Pozrite sa, pre koho budú platiť

Prezident SR Andrej Kiska ani druhýkrát nepodpísal novelu zákona o podpore cestovného ruchu. Príspevok na rekreáciu zamestnancov sa však zavedie napriek námietkam hlavy štátu, parlament jeho predchádzajúce veto v utorok (27.11.) prelomil.

Prezident upozornil, že schválený zákon vytvoril tri rôzne skupiny zamestnancov z pohľadu nároku na tento príspevok, a je teda diskriminačný. Rozlišuje ich v závislosti od toho, či v podniku pracujú menej alebo viac ako dva roky a či podnik zamestnáva menej alebo viac ako 50 ľudí.

Podľa novely sa od januára budúceho roku zavedie nový inštitút - príspevok na rekreáciu zamestnancov. Príspevok bude vo výške 55 % oprávnených nákladov, maximálne do sumy 275 eur ročne.

Povinnosť poskytovať zamestnancom tento príspevok budú mať len firmy s viac ako 49 zamestnancami. Nárok naň bude mať pritom len človek, ktorý vo firme odpracoval najmenej 24 mesiacov. Pre zamestnávateľov so 49 zamestnancami a menej bude možnosť poskytnúť rekreačný poukaz dobrovoľná.

Podľa predkladateľov by malo toto opatrenie podporiť domáci cestovný ruch. Poslanci argumentujú tým, že v štátoch, kde je podobný systém zavedený už roky, napríklad Francúzsko, Maďarsko či Taliansko, zaznamenávajú vyššiu účasť tamojších turistov na domácich dovolenkách.

Súhlasíte so zavedením rekreačných poukazov pre zamestnancov?

46 % nie
áno 54 %

Hlasovalo: 522


Zdielať článok na Facebooku
30.11.2018  |  Zdroj: TASR, redakcia; Foto: gettyimages
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin