Veľké zmeny na trhu práce prekvapia firmy aj zamestnancov: Na toto všetko sa treba pripraviť

Trh práce nie je ani zďaleka taký istý, ako bol pred piatimi či desiatimi rokmi. Nie je dokonca rovnaký ani v porovnaní s vlaňajškom. Významnú rolu v tom určite zohrala aj pandémia, no rovnako aj zvyšujúci sa záujem o rovnováhu medzi osobným a pracovným životom, prípadne o psychické zdravie.

Portály Exploding Topics a Happeo zverejnili rôzne štatistiky týkajúce sa trhu práce, ktoré sa zameriavajú na to, ako to vyzerá v roku 2024. Niektoré veci prekvapia viac zamestnávateľov, iné zas zaujmú zamestnancov. Každopádne ide o informácie, ktoré by ste mali poznať, pretože môžu ovplyvniť aj vás a váš pracovný život. 

Na začiatok pár zaujímavostí:

  • 21 % remote pracovníkov uvádza, že majú problém s vyhorením,
  • 70 % zamestnancov tvrdí, že by boli produktívnejší, keby sa zúčastňovali na menšom počte stretnutí,
  • digitálni pracovníci zaznamenávajú v priemere 6 hodín a 59 minút produktívneho času každý pracovný deň,
  • najvyššiu produktivitu zaznamenávajú zamestnanci v utorok,
  • u produktívnych pracovníkov je o 242 % pravdepodobnejšie, že budú používať umelú inteligenciu, a o 78 % pravdepodobnejšie, že budú používať automatizáciu, ako ich menej produktívni kolegovia,
  • spoločnosti, ktoré umožňujú prácu na diaľku, majú o 25 % nižšiu mieru fluktuácie zamestnancov,
  • zamestnanci, ktorí dostávajú spätnú väzbu týždenne, sú o 43 % viac angažovaní,
  • firmy, ktoré zamestnancom ponúkajú flexibilitu v tom, kedy, kde a koľko pracujú, považujú  55 % z nich ako vysoko výkonných.

Mileniáli verzus generácia Z

Mileniáli (generácia Y) momentálne tvoria približne 50 % pracovnej sily, avšak do roku 2030 to má byť až 75 %. Ide o ľudí narodených v rokoch 1981 až 1996. Až pre 92 % z nich je veľmi dôležité uznanie ich úspechov zo strany kolegov. Viac ako tri štvrtiny zamestnancov, ktorí opustili svoje zamestnanie, uviedli ako dôvod odchodu práve nedostatok ocenenia. 

Pri mileniáloch je viac ako 22x pravdepodobnejšie, že zotrvajú vo firme, v ktorej sa kladie dôraz na dôveru. Zároveň ale 21 % ľudí z generácie Y zmenilo počas uplynulého roka zamestnanie. Ak niekde nie sú spokojní, nemajú problém odísť. Známy je napríklad trend z názvom „job hopping“.

Veľké zmeny na trhu Galéria fotiek (2)

Podľa najnovších prieskumov má generácia Z problém uspieť v dnešnom pracovnom prostredí. Cítia sa menej spokojní, menej angažovaní a viac vyhorení v porovnaní s ostatnými pracovníkmi. Je u nich o 11 % vyššia pravdepodobnosť, že sa po práci budú cítiť príliš unavení na to, aby si užívali svoj osobný život. 

Z týchto štatistík vyplýva, že zamestnávatelia by mali venovať pozornosť meniacim sa potrebám svojich zamestnancov. To, čo fungovalo na predošlé generácie, nemusí na tie súčasné. Nemali by pracovníkov vystavovať príliš vysokému stresu, pretože viac ako 20 % ľudí uviedlo, že strávia viac ako 5 hodín týždenne len tým, že premýšľajú nad stresom a tým, ako by mohli zlepšiť svoju pohodu. 

Na záver ešte jedna zaujímavosť. Rozptýlenie môže spôsobiť hodiny stratené v pracovný deň. Priemerný zamestnanec potrebuje približne 23 minút na to, aby sa mohol opätovne sústrediť po tom, ako ho niekto rozptýlil a vyrušil pri práci. Aby sa tomuto predchádzalo, firmy by mali zefektívniť svoju komunikáciu tak, aby zamestnanci mohli pracovať čo najefektívnejšie. 

Viac o téme: Zmeny Trh práce Štatistiky
  • Autor: © Zoznam/siposova
  • Zdroj: Exploding Topics, Happeo | Foto: Getty

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy