Nemáte peniaze na letnú dovolenku? 4 aktivity, ktoré stoja málo, no užijete si možno ešte lepšie, ako pri mori

Mali ste pred časom veľké výdavky, nepodarilo sa vám ušetriť? Alebo vám jednoducho z výplaty nezostáva na rodinnú letnú dovolenku? Nech už je váš dôvod akýkoľvek, neznamená to, že by ste sa mali trápiť. Veď skvelú dovolenku môžete mať aj tak. Hľadáte riešenie „za málo peňazí veľa muziky“? Máme pre vás niekoľko tipov, ako zažiť fantastickú letnú dovolenku len za pár grošov.

 

 

 1. Stanovačka
  Vyberte si miesto na stanovačku, naskočte na autobus, do vlaku alebo auta a nezabudnite si stan. Zložíte sa, kde chcete a budete si užívať krásy prírody. Striedajte miesta na stanovačku – „zložte“ sa pri jazere, kde sa budete kúpať len vy, alebo si vyberte voňavý les, v ktorom vás bude budiť kukanie kukučky. Okrem toho vás takáto dovolenka nebude stáť veľa. Ušetríte najmä za ubytovanie. Zvyšné peniaze môžete minúť  na potravinové zásoby. Ak sa nebojíte tmy a chcete zažiť poriadne dobrodružstvo, stanovanie môže byť skvelá verzia letnej dovolenky.
 2. Spoznajte vaše mesto alebo okolie
  A prečo nie? Ako často sa vydávate objavovať vaše vlastné mesto alebo jeho okolie? Pozrite sa naňho inak ako keď ním cez deň prechádzate a náhlite sa do práce. Prejdite sa centrom, zablúďte do okrajových častí, na ďalší deň zas môžete vycestovať do najbližšieho mesta a spoznať ho. Mnoho ľudí cestuje a objavuje ďaleké krajiny, no pritom ani nepozná svoje blízke či ďaleké okolie.
 3. A čo takto vidiek?
  Ak žijete v meste, skúste sa dostať na chalupu. Majú vaši známi chatu, na ktorú nemajú čas? Dohodnite sa, že vy sa im o ňu postaráte – upracete, vynovíte, a za to v nej budete môcť stráviť niekoľkodňový či týždňový pobyt.
  Že vy na vidieku žijete? A čo takto si spraviť na záhrade vlastné malé kúpalisko? Menšie nafukovacie bazény sú cenovo dostupné. Stačí napustiť vodu a osviežiť sa počas horúcich dní.
  Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na vidieku (alebo doma), pripravte si program: cyklotúry, turistika, ale doprajte si napríklad aj dlhé vyspávanie. Robte všetko to, na čo počas roka bežne nemáte čas. Ide predsa o váš oddych a regeneráciu.
 4. Spoznajte Slovensko
  Že na východe nič nie je? Omyl. Východ, západ aj stred Slovenska majú čo ponúknuť. Spravte si plán výletov a vycestujte za krásami našej krajiny. Spišský hrad ste už videli? A čo Lietavský hrad – najväčšia a najkrajšie zachovaná zrúcanina pár kilometrov od Žiliny? Kúpele v Piešťanoch, Bardejov, Rajecké Teplice, drevené kostolíky na východe Slovenska – je toho toľko, čo by ste mali vidieť – dokonca sa môže stať, že vám bude málo dovolenkových dní.
Zdielať článok na Facebooku
20.06.2019  |  Foto: gettyimages; Autor: © Zoznam/es
Hodnotenie článku:
5.0/5 (2 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin