Ste bez práce? Tieto 3 stratégie vás môžu dostať na pohovor do nového zamestnania

Zdroj: Gettty Images

V súčasnosti je na trhu práce viac uchádzačov o prácu než pracovných ponúk (výnimku tvoria len “nedostatkové” pozície, keďže IT špecialistov, lekárov či zdravotných sestier je stále málo). Pesimistické predpovede tvrdia, že každá pandémia trvá tri roky. Dá sa teda predpokladať, že táto situácia bude prítomná ešte nejaký čas a zvlášť v ekonomicky slabších regiónoch Slovenska.

Rovnako sú na trhu práce prítomné nové fenomény. Nezanedbateľná časť nášho hospodárstva uvoľnila množstvo zamestnancov z pracovných úväzkov. Z tohto dôvodu stratili prácu tisíce ľudí zo sektoru služieb. Z trhu práce vypadlo tiež množstvo pracovníkov z tretích krajín. Srbi a Ukrajinci majú u nás sťažený prístup k pracovným ponukám a zamestnávatelia týchto zamestnancov musia nahradiť. 

Konkurencia na jedno pracovné miesto je v súčasnosti naozaj veľká, zamestnávatelia môžu znižovať finančné ponuky a zvyšovať nároky na schopnosti a zručnosti uchádzačov o zamestnanie.

Ako dosiahnuť, aby ste v tomto náročnom období dostali pozvánku na osobný pohovor? 

Mnoho ľudí, ktorí pracovali v službách, sa snažia nájsť si prácu v iných odvetviach, v ktorých zamestnávatelia hľadajú nových ľudí. Ako zaujať personalistu v priemyselnom podniku, aj keď ste napríklad bývalý zamestnanec v gastre? Na riešenie tohto problému existuje niekoľko stratégií. 

1. Rozumne hospodárte so svojím voľným časom

Ak ste stratili prácu, stratili ste pravidelný príjem, socializáciu, životný rytmus. Získali ste ale voľný čas. Mnohí ho využijú na vkĺznutie do “pohodlného režimu” a svoj voľný čas využívajú na aktivity, ktoré zanedbávali, keď boli pracovne vyťažení. Úspešnou stratégiou k rýchlemu získaniu práce však je investovať svoj voľný čas do hľadania zamestnania. 
Ako na to?

- Aktívne sledujte pracovné ponuky na pracovných portáloch, sociálnych sieťach a medzi svojimi známymi. Na zaujímavé pracovné ponuky reagujte hneď. Upravte a zdokonaľte svoj profesijný životopis a motivačný list prispôsobte vždy na každú pracovnú ponuku. Informujte široký okruh svojich známych, že si hľadáte prácu a žiadajte ich o informácie, ak by sa o niečom dozvedeli.
- Využite všetky príležitosti na prácu, brigády a skrátené úväzky. Využite tieto príležitosti nielen na privyrobenie si, ale aj na aktívnu komunikáciu v danej komunite o tom, že si hľadáte prácu.
- Využite voľný čas na vzdelávanie sa, rekvalifikáciu, osobný rozvoj v zručnostiach, ktoré sú požadované v odvetviach, v ktorých sa chcete uplatniť.

Ste bez práce? Tieto Galéria fotiek (3)

2. Vytvorte si osobný pracovný profil

Osobný profil je súbor informácií a faktov, ktoré určujú vaše predispozície na uplatnení sa na pracovnom trhu. Sú to napríklad tieto:

- kde bývate a či si hľadáte prácu v blízkom okolí alebo ste ochotný za prácou dochádzať 
- vaše vzdelanie, kvalifikácia, aké kurzy, rekvalifikácie a certifikáty vlastníte
- aká je vaša doterajšia prax, aké máte pracovné skúsenosti, akú prácu si hľadáte


Prečo je dôležité mať vypracovaný osobný profil? Ak sa napríklad uchádzate o pracovnú pozíciu v inom okrese či kraji, vysvetlite v životopise alebo v sprievodnom texte, ako by ste riešili dochádzanie do práce: teda či sa plánujete presťahovať alebo by ste dochádzali. Inak sa môže stať, že vás personalista vyradí z výberového konania.
Podobne to funguje aj v prípadoch, ak nespĺňate často sa opakujúcu podmienku v inzerátoch: skúsenosti na podobnej pozícii. Ak vám chýbajú, no máte niečo, čo by tento nedostatok mohlo minimalizovať, uveďte to do životopisu či motivačného listu. Napríklad ak personalista hľadá operátora na výrobnú linku a dostane životopis od čašníka, ktorý síce vyštudoval priemyslovku, no túto informáciu má v životopise skrytú, takýto životopis vyradí po pár sekundách.

3. Učte sa

Vo vašom CV či motivačnom liste by ste mali uviesť, čo všetko ste sa v poslednej dobe naučili. Aké rôzne školenia, štúdium, či certifikácie ste za posledné obdobie získali. 
Ak vzdelávanie nie je vaša silná stránka, zmeňte to. V dnešnej dobe je celoživotné vzdelávanie sa nevyhnutnosťou. Vyberte si smer, nájdite si zdroj a začnite ešte dnes. Už po prvom dosiahnutom míľniku budete cítiť, ako rastiete. Dôležité je, aby ste aj tento začatý vzdelávací počin správne odkomunikovali vo svojom životopise alebo motivačnom liste.
Pre personalistu je veľmi dôležité vybrať ľudí, ktorí sa chcú učiť a sú schopní rýchlo sa naučiť nové veci. Nech nastúpite na akúkoľvek pozíciu do akejkoľvek firmy, prejdete si procesom zaúčania. A každý zamestnávateľ očakáva, že vaše zaučenie prebehne rýchlo a dobre. 

Emil Čižinský, riaditeľ Kariera.sk

Ste bez práce? Tieto Galéria fotiek (3)

Viac o téme: Pohovor Hľadanie práce
  • Autor: © Zoznam/Emil Čižinský
  • Zdroj: Zdroj: Getty Images

Súvisiace články