5 dôvodov, prečo by ste mali ovládať Excel: Takto vám pomôže získať lepšiu prácu

Program Microsoft Excel je všadeprítomný nástroj. Máte ho vo svojom životopise uvedený aj vy? A to aj napriek tomu, že máte len malú predstavu, ako sa v skutočnosti používa? Excel, ktorý sa používa v kanceláriách takmer vo všetkých odvetviach, je neoceniteľným nástrojom z niekoľkých dôvodov: robí za vás komplikované počty, zjednodušuje prácu a šikovne vytvára veľmi pekné grafy. Prečo sa oplatí naučiť sa s ním dobre pracovať?

 

 

 1. Lepšie sa zorganizujete
  Excel je predovšetkým tabuľkový softvér. Je veľmi užitočný na organizovanie údajov, vytváranie plánov, sledovacie procesy a iné zaujímavé veci, takže vám pomôže zbaviť sa hŕby papierikov porozhadzovaných po vašom stole. Potrebujete len vedieť, ako veci správne formátovať, ale keď sa to naučíte, budete v očiach ostatných vyzerať ako čarodejník.
 2. Spracujete viac dát
  Pomocou vzorcov a funkcií programu Excel môžete spracovávať obrovské množstvo údajov a vykonávať výpočty takmer bez námahy, pričom Excelu môžete dôverovať, že bude robiť tvrdú prácu za vás. Nikto nikdy nezistí, že vlastne v matike nie ste až taký dobrý.
 3. Dosiahnite viac
  Funkcia Excel VBA umožňuje automatizovať určité opakujúce sa úlohy. Ak ste uviazli pri časovo náročnej a monotónnej práci, Excel to dokáže rýchlo urobiť za vás, takže sa môžete sústrediť na iné, zaujímavejšie veci. Je to ako mať asistenta, ktorý nikdy nerobí chyby a nepotrebuje týždeň voľna na svadbu svojej sestry.
 4. Dokážete lepšie analyzovať dáta
  Analýza dát je dnes v obchodnom svete veľmi žiadaná a Excel je jedným z popredných programov na prenos údajov. Tento program poskytuje komplexné nástroje na analýzu finančných, štatistických a technických údajov.
 5. Vizualizácia údajov
  Použitie grafov, grafov a tabuliek na ilustráciu vašich zistení je obzvlášť dôležité vo svete podnikania. Dlhé zoznamy čísel sú trochu nudné aj mätúce, ale každý má rád koláčové grafy. Sú jednoducho tak okrúhle a priateľské.

Microsoft Excel je program, ktorý vám môže výrazne pomôcť nájsť si zaujímavé zamestnanie. Ak sa ho chcete naučiť používať, využite jeden z mnohých návodov, ktoré nájdete na internete zadarmo. Tento investovaný čas sa vám mnohonásobne vráti. Ak ste skôr vizuálny typ, návody, ako zvládnuť prácu s Excelom, nájdete vo forme videa aj na pllatforme Youtube.

Zdielať článok na Facebooku
10.06.2020  |   Foto: Getty, workfield; Autor: © Zoznam/el
Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates