Personalisti sa pučia od smiechu: Toto zažili na videopohovoroch, vy sa tomu vyvarujte

Súčasná doba zmenila spôsob prijímania nových zamestnancov. Osobné pohovory nahradili tie cez kameru telefónu či počítača. Zmena však nespočíva len vo forme pohovoru, ale tiež aj v zážitkoch, ktoré sa môžu počas takéhoto online rozhovoru pritrafiť. Personalisti prezradili, aké šialené a vtipné príhody zažili počas digitálnych pohovorov. Zabavte sa na nich aj vy, ale čo je dôležitejšie - určite sa im vyvarujte.

 

 

 1. Pozor na spodnú časť oblečenia
  Videopohovor sa s mladým, príjemne komunikujúcim mužom, vyvíjal dobre. Spĺňal požiadavky, ktoré sme uviedli v pracovnom inzeráte, pôsobil ako priateľský typ, takže sme si ho vedeli predstaviť v našej spoločnosti. Spýtala som sa ho na jeho predchádzajúce projekty, pri ktorých naradostene odpovedal, že ich niekoľko má aj vo fyzickej podobe a ukáže mi ich na kameru. Ako sa zdvihol zo stoličky a natiahol sa k poličke, jeho spodná časť tela sa dostala priamo pred kameru počítača. Mladík pravdepodobne zabudol, že nie je kompletne oblečený, a tak sa nám s kolegyňou pred očami zjavili jeho boxerky s potlačou ružových plameniakov. Zarazene sme pozerali na obrazovku a zadržiavali smiech. Mladík si to našťastie hneď uvedomil, rýchlo si sadol a začal sa ospravedlňovať. Nakoniec sme sa na tom dobre bavili a rozhodli sa, že nad takýmto malým prešľapom prižmúrime oko. S kolegyňou sme však medzi sebou tohto mladíka už nenazvali inak ako Plameniak. 
 2. Pes, ktorý nechce, aby jeho pán získal prácu
  Počas jedného videopohovoru zrazu zmizol uchádzač z obrazu. Kamera sa chýbala hore-dole, zo strany na stranu, videli sme len nejasné machule a počuli sme, ako uchádzač v pozadí zúfalo kričí na svojho psa, aby okamžite pustil jeho počítač. Po chvíľke sa uchádzač objavil na obrazovke, ospravedlňujúc sa, že mu na počítač skočil jeho pes a začal sa s ním hrať. Žartovali sme, že psík asi nechcel, aby jeho majiteľ išiel do práce.
 3. Manželka v pozadí
  Jeden uchádzač sa rozhodol mať videopohovor v kuchyni. Na tom by nič nebolo, keby jeho manželka v pozadí práve nepripravovala obed. Počas toho, ako rozprával, som počula a videla, ako vykladá umývačku, ako vyberá hrnce alebo ako kričí na deti, aby sa prišli najesť. Pohovor som rýchlo ukončila. K videopohovoru je potrebné pristupovať rovnako seriózne a vážne ako k osobnému stretnutiu. Na osobný pohovor by ste tiež nepriviedli celú rodinu.
 4. Našepkávajúca mama
  Počas videopohovru s jedným kandidátom som mal pocit, že počujem aj iný hlas. Najprv som si myslel, že je to uchádzačova rodina, ktorá je s ním v byte, ale potom som začul, že kandidát tento tichý šepot opakuje. Niekto bol s ním v miestnosti a radil mu, ako správne odpovedať. Nedalo mi a spýtal som sa, či je s ním ešte niekto iný v izbe. Z uchádzača nakoniec vyliezlo, že jeho mama chcela byť pri pohovore aby sa uistila, že nič nepokazí. Už sa mi stalo, že dokonca na osobný pohovor prišli rodičia kandidáta a chceli byť na pohovore s ním, ale takýto uchádzač nemá vo firme absolútne žiadnu šancu.

Ktorý trapas bol podľa vás najhorší?

Zdielať článok na Facebooku
14.05.2020  |  Zdroj: hr.sparkhire; Foto: GettyImages; Autor: © Zoznam/es
Hodnotenie článku:
2.3/5 (3 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates