Finančný úspech bez vysokej školy? Pozrite sa, kde sa dá dobre zarobiť bez toho, aby ste mali pred menom titul

Nemáte vysokú školu, no napriek tomu túžite po kariérnom raste a finančnom úspechu? Táto predstava nie je nereálna, hoci si možno myslíte opak. Sú totiž profesie, v ktorých vysokoškolský titul nepotrebujete a predsa vynášajú pekné peniaze. Ak hľadáte prácu, v ktorej si môžete zarobiť aj bez toho, že si pred meno píšete titul, pozrite sa na tieto zamestnania.

 

 

 

Obchodný zástupca

Ak disponujete darom rečníctva a máte v sebe obchodného ducha, potom je predaj pre vás to pravé orechové. Byť obchodník je dobrá voľba a v obchode je možné dosiahnuť viac než slušné príjmy, aj tisíce eur mesačne. Ale nedosahuje ich každý. Dosahujú ich len tí, ktorí pochopia, v čom tkvie podstata úspechu obchodníka. A ako uspieť? Kľúčom je denne sa stretávať s minimálne troma klientmi.  Lebo ak nemáte stretnutia, len ťažko niekoho presvedčíte, aby si kúpil práve vaše produkty.

Remeselník

Už dávno neplatí, že k najbohatším ľuďom patria iba tí, ktorí majú za sebou vysokú školu. V súčasnosti opäť platí, že remeslo má zlaté dno. Dôležité však je, aby ste boli šikovným a zručným majstrom, ktorý svoju prácu robí kvalitne. Firiem, ktoré ponúkajú remeselníkov, je totiž veľa. Kvalita je však často viac než slabá. Využite dieru na trhu a stavte na kvalitnú remeselnú prácu a uvidíte, ako sa vám peniaze začnú hrnúť.

Kaderník

Byť kaderník alebo vlasový štylista je ďalšia skvelá voľba  Kaderníci chodia na školenia či kurzy a hneď ako máte v rukách certifikát, máte dvere k finančnému úspechu otvorené. Samozrejme, musíte byť skvelý a vedieť vyčariť na hlave zázrak a na tvári úsmev. Ak vás myšlienka byť kaderníkom zaujala, nečakajte a pozrite sa na ponuku kaderníckych kurzov.

Podnikateľ

Mnohí podnikatelia síce nemajú vysokoškolské tituly, no namiesto toho majú veľa nápadov, odhodlania a energie. Byť podnikateľ je skvelá kariéra pre každého, kto vie speňažiť svoje nápady. V podnikaní existuje nekonečne veľa možností. A benefity? Ste sám sebe šéfom, máte flexibilnú pracovnú dobu, ste pánom svojho času a nik vás nebude kontrolovať. Nie je to skvelé? 

Zdielať článok na Facebooku
26.09.2018  |   redakcia; Foto: gettyimages, Zdroj: lifehack; Text: kch
Hodnotenie článku:
1.4/5 (5 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin