7 povolaní, ktoré naozaj existujú a robiť by ste ich chceli aj vy

Vždy si v pondelok ráno vzdychnete, že sa vám nechce ísť do práce? A keď si predstavíte, čo všetko vás čaká, tieto pocity sa ešte znásobia? Nie každému sa pošťastí, že robí prácu, ktorá ho aj baví. Vtedy je totiž vstávanie o niečo ľahšie. Ako však vyzerá vstávanie do práce u ľudí, ktorí vykonávajú týchto sedem fantastických povolaní, si ani neviete predstaviť. A hoci ich názvy znejú neuveriteľne, no naozaj existujú. Pozrite sa na 7 fantastických zamestnaní, ktoré by ste určite chceli robiť aj vy.

 

Profesionálny objímač

V tomto zamestnaní by bolo vašou náplňou práce ležať v posteli a objímať „klienta“. A nie je to žart – táto pozícia vznikla najprv v Japonsku, odtiaľ sa rýchlo rozšírila do severnej Ameriky. Profesionálni objímači majú hodinovú taxu, v rámci ktorej sú platení za to, že objímajú klienta a takto mu pomáhajú relaxovať po náročnom dni.

 

Testovač žuvačiek

Vysnívaná pozícia každého dieťaťa, však? Už z názvu viete ľahko odhaliť, čo je náplňou práce v tomto povolaní. Dať si žuvačku do úst, žuť ju a prezradiť  všetko, čo o nej na základe testovania zistíte. Ttáo práca vôbec nie je podradná, údaje od testovačov sú totiž veľmi cenné pre výrobcov žuvačiek.

 

Výrobca čokolády

Že je to váš sen? Pripravovať rozličné umelecké diela, dezerty a sladkosti z čokolády? Byť zaplatený za takúto prácu vôbec neznie zle, hlavne ak je to povolanie, po ktorom túžite.

 

Osobný nákupca

Zbožňujete nakupovanie? Toto povolanie by bolo pre vás ako ušité. Ako osobný nákupca zvyčajne pracujete iba pre jedného človeka a staráte sa o to, aby bol jeho šatník zaplnený perfektnými kúskami oblečenia. Osobní nákupcovia sú rozšírení hlavne v zahraničí medzi celebritami a vplyvnými ľuďmi a sú veľmi dobre platení. 

 

Profesionálny spáč

Opäť nejde o žart. Profesionálnych spáčov vyžaduje predovšetkým NASA a využíva ich na vedecké štúdie. Brali by ste takýto džob?

 

Označovač vysielaných programov

V tomto prípade ide o americkú internetovú televíziu Netflix, ktorá už dorazila aj k nám. Netlfix si najal ľudí, ktorí sledujú jednotlivé programy a priraďujú k nim kľúčové slová. Vďaka nim môžu užívatelia Netflixu ľahko vyhľadať program, ktorý chcú pozerať.

 

Testovač tobogánov

Ak si myslíte, že táto pozícia je výmysel, mýlite sa. Prvým testovačom tobogánov sa stal Sebastian Smith. Jeho úlohou bolo cestovať po svete, navštevovať vodné parky a hodnotiť ich. Znie to skvele, však?

Zdielať článok na Facebooku
20.05.2018  |  Zdroj: lifehack; Text: es; Foto: gettyimages
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin