Najčastejšie chyby, ktoré vám bránia byť úspešným

Každý normálny človek má svoje ciele, ktoré mu pomôžu dosiahnuť úspech v konkrétnej oblasti. Ak sa však nepoučíme z chýb, ktoré vo svojom živote neustále robíme, nepodarí sa nám vystúpiť zo záhadného kruhu a neustále budeme stáť na jednom mieste.

 


 

 

 

Ako hovorí jedno anglické príslovie:

„Spokojnosť obracia na zlato všetko, čoho sa dotkne. Ak ju má chudobný, je bohatý. Ak ju nemá bohatý, je chudobný.“

 

Chyby robia všetci a ani tá najdokonalejšia osobnosť ich zo svojho života celkom nevymaže, za predpokladu, že si ich prítomnosť nebude uvedomovať. Pokiaľ sa ale snažíte uplatniť svoj originálny nápad, chcete si založiť spoločnosť, mali by ste mať vedomosť a dostatok informácií o všetkom, čo vás a vašu existenciu môže ovplyvňovať negatívne.

1. Ignorovanie disciplíny

Zvykne sa hovoriť, že ľudia, ktorí majú trému, berú veci vo svojom živte naozaj veľmi vážne. Či je to vždy prospešné, necháme na vašom zvážení. Zodpovednosť a disciplína je v našom živote ale veľmi dôležitá. Zíde sa vám pri absolvovaní kurzu aj v tej najlepšej jazykovej škole, no pomôcť vám môže tiež v osobnom živote či pracovnom.

Pokiaľ „zatnete“ zuby a „zahryznete“ si v práci do jazyka niekoľkokrát denne, nemusí to byť na škodu. Nie je to zvyk, s ktorým ste sa narodili, je to výchova a postoj k životu, ktorý vo vás zrejme vypestovali vaši rodičia a urobili veľmi dobre. Ľahšie predídete chybám a budete presný ako tie najlepšie laboratórne váhy.

Nie vždy sa to vypláca, ale človek s disciplínou a zodpovedným prístupom sa vyhne problémom, ktoré by jeho inak príjemný život v budúcnosti mohli ohroziť.

2. Čakanie na vhodnejšiu chvíľu

Úspech dnes závisí do veľkej miery aj od vašej schopnosti byť dostupný online. Predchádza tomu predstavenie vašej spoločnosti, produktov a služieb, ktoré ponúkate na zaujímavej webovej stránke. Mnohí ľudia sa zvyknú vyhovárať na to, že ešte neprišiel ten vhodný čas a správna chvíľa, alebo nemajú prostriedky na uskutočnenie svojich cieľov.

Najmä umelci sú toho názoru, že na niektoré kreatívne myšlienky sa musia vytvárať ideálne podmienky. Ak sa ale vaša pozornosť orientuje do online sveta, určite bude váš čas zhodnotený oveľa efektívnejšie. Nečakajte na vhodnejšiu chvíľu a buďte aktívny.

3. Nedostatok cieľov

Ak sa človek snaží v živote dosiahnuť úspech, vedie ho k tomu konkrétny dôvod. Ten sa stáva cieľom a podľa toho, akého charakteru je, hodnotí sa ako dlhodobý, strednodobý alebo krátkodobý. Ak ich nemáte, váš život sa môže v priebehu niekoľkých mesiacov a rokov zmeniť na jeden veľkú prázdnu časť, ktorú ste nevyužili naplno.

Ak vám to pomôže, neváhajte zapnúť tlačiareň, zahrejte jej výkonné tonery a vytlačte si malý a stručný zoznam toho, čo by ste chceli dosiahnuť v mesiaci, do pol roka alebo roka. Nezabudnite na reálnosť takýchto cieľov, inak to nesplní účel.

4. Veľa práce

V mnohých situáciách sa snažíme byť všestranní a robiť niekoľko vecí naraz. Vlastnosť „multitaskingu“ prenechajte počítačom, ktorých výkon závisí do procesora a veľkosti pamäte. Robte jednu vec a poctivo. Aj za cenu potreby väčšieho množstva času, ale bez chýb a omylov. Nie sme stroje, ktoré nepociťujú stres, únavu a bolesť, myslite na to a zamerajte sa na úlohy a ciele, ktoré zvládnete dotiahnuť do úspešného konca.

Zdielať článok na Facebooku
13.11.2017  |  PR článok
Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin