IBM: Myslíme aj na duševné zdravie a mentálnu pohodu našich zamestnancov

V rámci IBM sa snažíme o pohodlie našich zamestnancov a staráme sa aj o ich duševné zdravie a mentálnu pohodu. Na pravidelnej báze organizujeme eventy a aktivity, ktorých sa môže zúčastniť každý zamestnanec IBM.

Hlavnú úlohu tu zohráva spolupráca so spoločnosťou GrowMe, ktorá zabezpečuje konzultácie s psychológom. Nie každý má možnosť niekomu zdeliť svoje problémy a preto by sme radi poskytli pomocnú ruku tým, ktorí sa v určitých chvíľach cítia bezradní.

Vzhľadom na intímne informácie sú sedenia zamestnancov s psychológom anonymné a konzultácie prebiehajú v slovenskom, ale aj v anglickom jazyku. Od 1.februára 2019 sme zriadili aj bezplatnú  asistenčnú službu - Linku pomoci s certifikovaným psychológom / psychoterapeutom. Táto služba je prístupná pre každého zamestnanca IBM, ktorý nevie ako sa vysporiadať s danou situáciou, či už z pracovného alebo súkromného prostredia. Pre pohodlie IBM-erov je služba anonymná.
 

Prednášky s psychológom

V prípade, že naši zamestnanci chcú obohatiť svoje znalosti z psychológie a získať odpovede na otázky z tejto oblasti, majú možnosť sa zúčastniť prednášok vedených uznávanou psychologičkou Lenkou Uherovou. Prednášky sú otvorené pre každého zamestnanca IBM a zameriavajú sa na problémy súčasnej doby. Už od roku 2019 prednášky prebiehaju v priestoroch našich budov, vo vopred stanovených termínoch. Počas Covidu sme sa však presunuli do virtuálneho priestoru a prednášky prebiehali samozrejme online.
 

Heartfulness meditácia

Vzhľadom na náročnosť práce, každodenného stresu a napätia sme sa rozhodli ponúknuť IBMerom aj príležitosť možnosť zúčasniť sa skupinových meditácií. Ich prioritou je upokojiť myseľ a udbúrať stresové elementy, ktoré na nás vplývajú každý deň. Meditácie sú vedené jedným z profesionálnych špecialistov, ktorí maju dlhoročné skúsenosti.

Aj napriek mimoriadnej situácií, ktorá je spôsobená vírusom Covid-19, sa snažíme o neustálu realizáciu tohto projektu. Preto sme od polovice marca spustili meditáciu online formou.
 

Mindfulness cvičenia 

Mindfulness znamená všímavý stav mysle v prítomnom okamihu, tu a teraz, so zvedavosťou, otvorenosťou, bez posudzovania, bez očakávania a s láskavosťou. Mindfulness je schopnosť jasnejšie vnímať a uvedomovať si udalosti v prítomnom okamihu a vďaka tomu lepšie zvládať stres, negatívne emócie, zachovať si odstup od neužitočných myšlienok a dosahovať pokoj, nadhľad a celkovú lepšiu psychickú i fyzickú pohodu.

Mindfulness doslova znamená byť prítomný v danom okamihu a všímať si svet okolo seba. Denne naším mozgom prejdú tisícky myšlienok a preto u nás V IBM, majú naši zamestnanci možnosť praktizovať Mindfulness dvakrát do týždňa.
 

Yoga - Čo hovorí naše dýchanie

Okrem meditácie sa naša ponuka rozšírila aj o seminár, na ktorom sa zaoberáme indickým doplnkovým systémom Nadis k čínskemu poludníku systému TCM. Cvičenia napomáhajú odstrániť nervovú nerovnováhu , ale aj prinášajú spôsob ako sa vyrovnať so stresovými situáciami. Zostavené semináre sú rozdelné do štyroch cvičení, ktoré ukážu, ako sú prepojené dýchacie rytmy s nervovým systémom. Kurzy prebiehajú v anglickom jazyku, vedené špecialistkou.
 

Covid-19

Počas rozličných obmedzení spôsobených Covidom sme tiež nespali na vavrínoch. Veľa IBMerov sa zapojilo do rozličných aktivít. Vyrábali sme vlastné rúška, tlačili ochranné štíty na 3D tlačiarňach.

Zdielať článok na Facebooku
29.06.2020  |  Foto: Getty Images; Autor: © Zoznam/IBM
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates