Schudnete aj ušetríte kopu peňazí: Zabudnite na diéty, dobre sa pozrite na svoje ruky

Takáto diéta tu ešte nebola. Že vám pri chudnutí pomôžu iba vaše ruky? Znie to neuveriteľne, ale táto teória tvrdí, že veľkosť vašej ruky určuje veľkosť porcií, ktoré by ste mali zjesť. Pozrite sa, v čom spočíva tajomstvo tejto - na jednej strane diéty, na strane druhej skvelého spôsobu, ako ušetriť pri nakupovaní potravín. S veľkou pravdepodobnosťou totiž zistíte, že veľkosť porcií jedla nie je taká veľká, akú si nakladáte, čo znamená, že môžete spokojne robiť menšie nákupy.

 

 

Pre mužov platí, že odporúčaná porcia jedla by nemala byť väčšia než veľkosť ich dvoch dlaní.

 

Ženy by zas mali dodržiavať pravidlo, podľa ktorého ich porcia jedla nebude väčšia než veľkosť jednej dlane.

 

Bielkoviny - jedna dlaň

Vaša dlaň vám napovie, akú veľkú porciu bielkovín by ste mali zjesť. Kuracie prsia, ryby, vajíčka, cottage cheese či grécky jogurt radíme medzi zdravé potraviny, aj pri bielkovinách však platí, že by nemali byť nadmerne konzumované. Ak neviete, koľko ich zjesť, naservírujte si porciu podľa veľkosti vašej dlane.

 

Sacharidy - veľkosť zovretej päste

Koľko potrebuje vaše telo sacharidov? Aj to vám napovie ono samo. Sacharidy nájdete v pečive, cereáliách, ryži, zemiakoch, quinoi. Aká je však ich optimálna dávka? Použite vašu päsť, konkrétne časť, ktorú znázorňuje obrázok. Takýmto spôsobom do tela dostanete dostatok energie a nepriberiete. 

 

Syr - dva prsty

Syr je fantastická pochúťka, avšak nie je zdravé jesť ho vo veľkom množstve. Aká je teda ideálna porcia? Milovníkov syra nepotešíme, mali by ho zjesť iba "za dva prsty". Takéto množstvo neuškodí vášmu zdraviu a postave.

 

Tuky - konček prsta

Počas dňa nepotrebujem konzumovať príliš veľa tukov. Akceptovateľné množstvo tuku na deň je akurát na konček prsta.

 

Ovocie - plné dlane

Čerstvé alebo mrazené, ovocie alebo zelenia - tých si môžete dopriať vo veľkosti vašich dlaní. Pre mužov platí veľkosť kopček dvoch dlaní, pre ženy zas kopček jednej dlane.

 

Sladkosti - iba za palec

Cukríky, čokoláda, džem alebo arašidové maslo - sú plné cukru, preto ich nie je dobré konzumovať veľa. Ak váhate, koľko sladkostí si dať, poradíme vám - vždy len za palec.

 

Dezert - zovretá päsť

Zmrzlina, koláčik, zákusok, torta - aj pri nich by ste si mali dať pozor. Aby ste sa nimi neprejedali, vždy sa pozrieť na svoju ruku a zovrite ju v päsť. Presne také množstvo dezertu vám bude stačiť.

 

Zdielať článok na Facebooku
26.12.2019  |  Zdroj: brightsidse; Foto: brightside
Hodnotenie článku:
4.5/5 (2 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates