Prečo by ste sa mali kamarátiť s vašimi kolegami: Týchto 5 dôvodov vás asi prekvapí

Do práce sa chodí pracovať a zarábať peniaze, nie hľadať kamarátov. Súhlasíte s týmto tvrdením, alebo si myslíte, že v zamestnaní sa to dá aj tak, že sa z vašich kolegov stanú blízki ľudia? Niektoré štúdie tvrdia, že mať v práci z kolegovi priateľov prináša mnoho výhod. Hovoria o lepších pracovných výsledkoch, nasadení, ale aj o zdravotných benefitoch. Pozrite sa, prečo sa odporúča mať kamarátov z kolegov.

 

 

 1. Zvýši sa vaša spokojnosť v práci o 50%
  Podľa štúdie Gallupovho inštitútu má vplyv na spokojnosť v práci aj to, či máte s kolegami priateľský vzťah. Ukázalo sa, že zamestnanci, ktorí majú dobrých alebo dokonca aj najlepších priateľov medzi kolegami, podávajú lepšie pracovné výkony a sú spokojní so svojím zamestnaním.
 2. Budete zdravší
  Pretože ak budete mať v práci priateľov, nebudete trpieť osamelosťou. Práve osamelosť totiž môže aj za srdcové záchvaty či zástavy srdca. Ľudia, ktorí majú približne 25 priateľov, majú o 20% nižšiu hladinu fibrinogénu (druh bielkoviny, ktorá súvisí so zrážaním krvi), ktorý môže spôsobiť srdcový záchvat alebo zástavu srdca. Toto riziko je väčšie u ľudí, ktorí majú iba 5 priateľov.
 3. Budete produktívnejší
  Výskumníci z MIT zistili, že rozhovory s vašimi kolegami môžu zvýšiť vašu produktivitu. Ľudia, ktorí majú medzi kolegami najlepších priateľov, sú sedemnásobne produktívnejší a sú viac zapálení pre svoju prácu.
 4. Budete menej v strese
  Ďalší výskum z Gallupovho inštitútu tvrdí, že socializovanie sa môže napomôcť fungovaniu kardiovaskulárneho systému a znížiť úroveň stresu. Údajne už tri hodiny socializovania sa znižujú šance mať zlý deň, a to až o 10%.
 5. Zvládnete aj to, čo ste si mysleli, že je nesplniteľné
  Štúdia publikovaná americkou spoločnosťou O.C.Tanner, ktorá skúma a sleduje spokojnosť zamestnancov, ukázala, že priateľstvá na pracovisku pomáhajú človeku ľahšie zvládnuť aj veľké výzvy a náročné úlohy. Až 75% zamestnancov, ktorí majú v práci najlepších priateľov, tvrdia, že dokážu zvládnuť akúkoľvek úlohu. Z tých, ktorí v práci kamarátov nemali, si to myslelo len 58% opýtaných.

Udržiavate v práci s kolegami kamarátske vzťahy?

56 % nie
áno 44 %

Hlasovalo: 174


 

Neviete, ako si urobiť z kolegov kamarátov? Skúste týchto 5 tipov

 1. Zaujímajte sa o záujmy vašich kolegov a nájdite, čo máte spoločné
 2. Pozvite kolegu na obed
 3. Sledujte svojich kolegov na sociálnych sieťach
 4. Navštevujte firemné podujatia
 5. Pomôžte svojim kolegom


 

Zdielať článok na Facebooku
17.09.2019  |  Zdroj: undercoverrecruiter; Foto: gettyimages
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates