Čo o vás prezradí vaše písmo? Pozrite sa, čo všetko vedia odhaliť grafológovia

Vaše písmo dokáže povedať o vašej osobnosti oveľa viac než si myslíte. Tak napríklad veľké písmená naznačujú, že ste extrovertný človek, ktorý má rád ľudí, naopak, malé písmená môžu znamenať, že si skôr užívate samotu, prípadne ste radi s ľuďmi, ktorí sú vám veľmi blízki. Portál Business Insider sa rozprával s uznávanou grafologičkou, ktorá prezradila, čo vyjadrujú jednotlivé detaily vášho písma. Overte si, nakoľko jednotlivé vysvetlenia sedia na vás.

 


Grafológia je odbor, ktorý sa začal rozvíjať už od čias Aristotela.  Dnes sa využíva na rozličné účely, či už pri policajnom vyšetrovaní, ale napríklad aj pri odhaľovaní zdravotného stavu. Len na základe písma dokážu odhaliť až 5 000 vlastností. Služby grafológa dokonca niekedy využívajú aj zamestnávatelia, ktorí si tak overujú potenciálneho zamestnanca. Chcú zistiť a odhaliť jeho kompatibilitu s firemnými hodnotami spoločnosti.

Zistite, čo o vás hovorí vaše písmo

Oslovená grafologička pripravila niekoľko základných charakteristík. Zdôrazňuje však, že sú len základným prehľadom a nemusia platiť na kažého. Môžu byť však zaujímavým pohľadom na vašu osobnosť, ktorý ste doteraz nepoznali.

Aby ste si mohli overiť, čo z nižšie uvedených charakteristík platí na vás, pripravte si čistý papier a pero a napíšte túto vetu:

Traktoristovho psa rýchlo preskočila vystrašená líška.

Na základe nej si porovnajte, čo o vás hovorí vaše písmo.

 

Veľkosť písmen a slov

 

Tlak pri písaní

 

Sklon písma

 

Spájanie písmen

 

Bodka nad i

 

Písanie písmena t

 

Vrchná časť písmen

 

Spodná časť písmen

Zdielať článok na Facebooku
24.05.2018  |  Zdroj: businessinsider; Text: jm; Foto: gettyimages
Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin