Zatočte s jarnou únavou: Takto by mali vyzerať vaše raňajky, ak chcete mať kopec energie

Trápi vás únava, ťažoba, chýba vám energia a dobrá nálada? V práci sa neviete sústrediť a váš výkon klesá? Možno sa vám to nezdá, ale značný vplyv na to, ako sa cítite a ako fungujete, má aj jedlo, ktoré konzumujete. Viete, ako by mali vyzerať dokonalé raňajky, aby ste sa cítili dobre? Pozrite sa na osem najväčších omylov, ktoré ľudia robia pri raňajkách a na osem zdravých tipov, ktoré by ráno nemali chýbať na vašom tanieri. Urobte niečo pre seba.

 

 

Vajcia majú vysoké výživové hodnoty a hodia sa aj pri chudnutí. Je však zdravšie, ak si na raňajky doprajete omeletu, než vajíčka so slaninou.

 

Nevyhýbajte sa mliečnym tukom, na raňajky si pokojne doprajte prírodné jogurty s 3 - 5% obsahom tuku.

 

Odborníci neodporúčajú konzumovať na raňajky mlieko z dôvodu, že v žalúdku spôsobuje vylučovanie kyselín a môže tak vyvolať pálenie záhy. Mlieko si doprajte trochu neskôr, až keď skonzumujete nejaké jedlo.

 

Už aj u nás sú na raňajky čoraz populárnejšie smoothie. Na raňajky sú vhodné, nemajte však pocit, že ich musíte niečím ozdobiť - napríklad šľahačkou. Radšej ich posypte orieškami alebo vločkami. 

 

Známa a obľúbená sladká pochúťka z lieskových orieškov je niečo, čomu sa ťažko odoláva. Nutellu však na raňajky radšej vynechajte a vymeňte ju za zdravšie arašidové maslo.

 

Toasty sú sice chutné, no pre vaše zdravie bude lepšie, ak ich nahradíte celozrnným pečivom.

 

Možno si myslíte, aké zdravé raňajky ste si dopriali, ak ste si dali müsli. Pravdou však je, že müsli obsahujú veľa cukru a málo proteínov a vlákniny. Tie sú však pre ľudské telo dôležité. Lepšie urobíte, ak si na raňajky pripravíte oriešky a semienka (napríklad chia) v kombinácii s ovocím.

 

Sladké raňajky v podobe palaciniek či lievancov sú obľúbenou maškrtou mnohých. Nie je zlé si ich dopriať, upustite však od ich neúmerného presladenia. Nenamažte ich rôznymi čokoládovými nátierkami, radšdej si k nim dajte ovocie a med. Vyskúšajte tiež vymeniť klasickú múku za zdravšiu špaldovú, prípadne sa poobzerajte po receptoch bez múky. Chutné budú rovnako.

Zdielať článok na Facebooku
22.04.2018  |  Zdroj: brightside; Text: es; Foto: gettyimgaes.com
Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin