Toto by ste chceli aj vy: Takto si svetové firmy rozmaznávajú svojich zamestnancov

Aké benefity vám ponúka váš zamestnávateľ? Zopár alebo žiadne? Známe, veľké a úspešné svetové firmy vedia, že ich najväčším bohatstvom sú ich zamestnanci. Preto sa o nich príkladne starajú a naozaj si ich rozmaznávajú. Pozrite sa, aké benefity ponúkajú svojim zamestnancom. O niektorých sa ľuďom pracujúcim na Slovensku môže iba snívať.

 

 

 

Neobmedzená dovolenka

Je až prekvapujúce, koľko svetových firiem ponúka svojim zamestnancom neobmedzenú dovolenku. Patrí sem napríklad spoločnosť LinkedIn, video-streamovacia služba Netflix či Snap - firma, ktorá prevádzkuje sociálnu sieť Snapchat. Tieto spoločnosti umožňujú svojim zamestnancom čerpať neobmedzenú dovolenku. Čo je však zaujímavé, pred nedávnom sa bývalý zamestnanec Snapu posťažoval, že vedenie spoločnosti penalizuje zamestnancov, ktorí tento benefit využívajú.

 

Liečba neplodnosti

Možno si poviete, že je to poriadne zvláštny benefit, ak si však uvedomíte, ako je v súčasnosti čoraz väčší problém splodenie dieťaťa prirodzenou cestou, asi zmeníte názor. Spoločnosti sa snažia pomáhať svojim zamestnancov, ktorí sa neúspešne snažia o potomka. Už spomínaná spoločnosť Snap hradí svojim zamestnancov liečbu neplodnosti alebo zmrazenie vajíčok, a to až do výšku 40-tisíc dolárov. Náklady na liečbu preplácajú napríklad aj spoločnosti ako Facebook, Pinterest, Spotify (hudobná streamingová služba), Slack (komunikačný nástroj), Uber či sieť kaviarní Starbucks.
 

Lepšie než životná poistka

Mať životnú poistku je pre niektorých ľudí fajn, avšak v porovnaní s tým, čo ponúka spoločnosť Google svojim zamestnancom, je zanedbateľná. Google totiž uplatňuje politiku, že ak sa niečo stane jeho zamestnancovi (napríklad smrteľná nehoda), pozostalým vypláca po dobu desiatich rokov plat zosnulého zamestnanca. Google tiež prispieva čerstvým rodičom: v prípade narodenia dieťaťa dostane zamestnanec 1 000 dolárov.


 

Zdravotné poistenie pre domáceho miláčika

Pes alebo mačka zaberajú v niektorých domácnostiach miesto plnohodnotného člena rodiny. Ich majitelia preto ťažko prežívajú, ak zvieratko trpí zdravotnými problémami. Spoločnosť Scripps Health, nezisková zdravotná spoločnosť, preto ponúka svojim zamestnancom zdravotné poistenie pre ich psov a mačky.
 

Sabatikal

Poznáte tento termín? Sabatikal predstavuje platené alebo neplatené voľno na oddych, nabratie energie, načerpanie nových síl. Sabatikal často využívajú ľudia, ktorí majú náročnú prácu a obávajú sa vyhorenia.  Ak cítia, že už nevládzu alebo stagnujú, rozhodnú sa pre ľubovoľnú dĺžku absolútneho voľna od práce a tento čas využijú iba pre seba, hľadanie seba samého či rozvíjanie sa. Túto možnosť samozrejme využívajú iba tí, ktorým firma takýto benefit umožňuje. Napríklad vo firme Deloitte (poradenstvo a konzultácie v oblasti finančníctva, manažérstva, riadenia podniku a auditu) ponúkajú buď jeden mesiac neplateného voľna z akéhokoľvek dôvodu, alebo sabatikal na obdobie 3-6 mesiacov na dosiahnutie osobnostného rastu a počas tohto obdobia je zamestnancovi vyplácaných 40% z jeho platu.
 

Jedlo zadarmo

Veľa spoločností, ako napríklad Google, ponúkajú niekoľko možností bezplatného stravovania. Avšak americká regionálna sieť rýchleho občerstvenia In-N-Out tento benefit dokonale vyšperkovala. Pre svojich zamestnancov ponúka zadarmo špeciálny burger s hranolkami, ktorý si môžu dopriať počas každej ich pracovnej zmeny.

 

Ktorý z týchto benefitov by ste uvítali od vášho zamestnávateľa?

Zdielať článok na Facebooku
09.03.2018  |  Zdroj: rd.com; Text: es; Foto: thinkstockphotos.com, pixabay.com
Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin