6 pravidiel, ktoré vám v súčasnosti zaručia najväčší úspech

Ako uspieť a dostať sa na vrchol svojich možností? Sľubná kariéra a istota v lepšiu budúcnosť je snom mnohých z nás. Až tak celkom jednoduché to ale vždy nie je a zaoberá sa touto problematikou veľmi veľa psychológov, ekonómov a mnohých iných odborníkov. Pre nás bežných ľudí je ale dôležitá realita, v ktorej sa musíme naučiť žiť.

 

 

 

 

Preto si túto otázku v mnohých prípadoch musíte položiť najskôr vy sami a odpoveď na ňu hľadať  nie len v obľúbenom telefóne Xiaomi, ale aj vo svojom vnútri. Alebo sa poďte s nami pozrieť na to, ktoré veci sú pre vás v tomto smere najdôležitejšie a môžete sa vďaka nim dostať do skupiny úspešných ľudí. Možno vás prekvapí zistenie, že k tomu až tak veľa nepotrebujete. Ako povedala Eleanor Rooseveltová:

 „Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov.“

 1. Minimalizujte ľútosť

Veľký problém, ktorý je brzdou všetkého, čo vás v konečnom dôsledku môže posunúť vpred. Ak ste sa niekde zamestnali a máte dobrý plat, ale s kolegom to nemôžete vydržať, zvažujete, že by ste toto možno lukratívne miesto opustili. Úspech silnej značky, ktorej kvalitu zaručuje ochranná známka, závisí často na silných a dobrých rozhodnutiach, ktoré sa v danom okamihu nemusia zdať práve vhodné.

Preto by aj vám mohol pomôcť princíp minimalizovania ľútosti. Nejde o to, že budete ľutovať spomínaný plat, ale o možnostiach, ktoré ste vďaka nerozhodnosti stratili a neskôr si zbytočne budete hovoriť, prečo ste tak neurobili. Vyberte si akciu, ktorá bude minimalizovať vašu budúcu ľútosť a rozhodnite sa správne.

2. Zamyslite sa nad dlhodobými vyhliadkami

Jedna z ďalších a veľmi podobných vecí tým, ktoré sme pred chvíľou rozoberali. V rámci šance o úspech by ste nemali pozerať len na rýchly zisk. Namiesto toho musíte mať jasnú víziu, ako bude na tom vaša spoločnosť a jej úspešné logo o niekoľko rokov.

Dlhodobá perspektíva tiež znamená určité „predpovedanie“ budúcich potrieb. Preto je dôležité si položiť otázku, akým smerom pôjde váš biznis o niekoľko rokov. Nutné je, aby to bolo reálne a dosiahnuteľné, to znamená, že by ste mali zosúladiť vaše možnosti s tým, čo je vám k dispozícii.

3. Majte odhodlanie a vášeň pre dlhodobé ciele

Ak ste si uvedomili, že okrem kvalitných tonerov HP vo vašej pracovni vám chýba aj dlhodobý smer, stanovte si ho. To však ale nestačí, musíte tieto vízie aj nasledovať a tvrdohlavo si ísť za svojim. Vytrvalosť a vášeň pre dlhodobé ciele vám pomôžu v dosahovaní úspechu asi najviac, pretože máte dôvod, prečo to všetko robiť.

4. Buďte flexibilní v detaile

Ak máte cieľ, musíte vedieť, ako ho dosiahnuť. Tu je dôležité dbať zasa na detail. Akokoľvek flexibilné konania sa musia podriadiť určitým pravidlám a detail je jedným z nich. Dalo by sa povedať, že je to v podstate trochu aj o zodpovednosti, ktorá musí byť vlastná aj tomu najlepšiemu manažérovi, čo je dosť často problém.

5. Experimentujte

Aby ste boli zasa flexibilní, musíte mať mentálne skúsenosti experta. Buďte pripravení vyskúšať nové veci, aj keď môžu viesť k neúspechu. Zabehnutá a jasná cesta vám vždy neotvorí nové možnosti a bez určitej miery experimentovania sa vám lepší spôsob dosiahnutia cieľa nájsť nepodarí. Opäť sa môžete inšpirovať výrokom Jacka Canfielda:

„Keď budeš robiť to, čo si vždy robil, tak dostaneš len to, čo si vždy dostal.“

Ak sa chcete pohnúť z miesta, musíte to robiť inak. Znamená to využívať inovatívne postupy a technológie kvalitných strojov, spoľahnúť sa na značku výkonných elektromotorov a vedieť uplatniť svoje osobné skúsenosti na ich efektívne využitie pri svojom napredovaní. Niekedy je to aj o kreativite.

6.  Myslite na tvorbou hodnoty

Váš úspech by mal byť zároveň len vedľajším produktom celej tejto snahy. Pomoc druhým mení hodnoty vašej firmy na niečo iné. Tak to vyskúšajte a uvidíte, že vás to obohatí vo všetkých smeroch. Zároveň si uvedomte, že čím viac pomáhate druhým, tým viac budete úspešnejší.

Aj podľa týchto zásad sa môžete ľahšie dostať na ďalšiu úroveň vo svojom živote, pretože budete na ceste k lepšiemu a maximálnemu využitiu svojho potenciálu, čo je pre úspech v dnešnej pokrokovej dobe viac než potrebné.

 

Zdielať článok na Facebooku
19.02.2018  |  PR článok, Foto: shutterstock.com
Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin