7 jasných znakov, že máte nadpriemerné IQ: Patríte aj vy medzi géniov?

Nadpriemerne inteligentní ľudia majú niečo spoločné - sú tými, ktorí nevytŕčajú v spoločnosti, pozorne si však všímajú, čo sa okolo nich deje. A hoci toho možno veľa nepovedia, ich vnútorný svet je veľmi bohatý. Chcete vedieť, či aj vy náhodou nepatríte medzi ľudí s nadpriemerným IQ? Pozrite si týchto šesť najčastejších znakov, ktoré vám prezradia, či ste aj vy géniom.

 

 

 

:
 1. Introvertnosť
  Je to spôsobené tým, že čím viac inteligenčný kvocient stúpa, tým viac zas klesá extrovertnosť. Ľudia, ktorí majú nadpriemerné IQ, sa v istom bode stávajú silnými introvertmi. Tak napríklad osoby s IQ okolo 160 sú dokonca až patologickými introvertmi.

 2. Žijete vo vlastnej hlave
  Každý z nás žije občas vo vlastnej hlave, pri ľuďoch s nadpriemerným IQ je to však oveľa výraznejšie. Títo ľudia často vedú konverzácie vo svojej mysli, kladú si otázky a odpovedajú na ne. Rozhovory so sebou samým sú pre nich často dôležitejšie než rozhovory s ostatnými, ktoré ich až tak veľmi nezaujímajú.

 3. Dobre zvažujete, čo poviete
  Mnoho nadpriemerne inteligentných ľudí je považovaných za čudákov, keďže “vďaka” svojej introvertnosti len veľmi ťažko nadväzujú vzťahy a v rámci komunikácie to s nimi nie je vždy najľahšie. Je to preto, že veľmi zvažujú, čo pri rozhovore povedať, prípadne kedy sa zapojiť do témy. Zamýšľajú sa, či to, čo by chceli vysloviť, je prijateľné, vhodné, či to nevyznie čudne, hlúpo, alebo príliš osobne. V ich vnútri sa odohráva veľký boj a aj preto z nich pri rozhovore zvyčajne vyjde len niekoľko viet.

 4. Všímavosť
  Vlastnosťou ľudí s vysokým IQ je tiež všímavosť. Pozorne sledujú svet okolo seba a všímajú si, že ľudia okolo nich často rozprávajú a robia hlúpe, iracionálne veci. A hoci na to inteligentní ľudia nemajú dôvod, sú presvedčení o tom, že radšej budú ticho a budú považovaní za hlupáka, ako by mali otvoriť ústa a ukázať, že je to pravda. Nemyslia si totiž o sebe, že sú rozhľadení a múdri, naopak, majú pocit, že toho stále veľa nevedia.

 5. Obozretnosť
  Čím nižšie IQ, tým menej sa človek stáva obozretným. Aj rôzne testy a štúdie ukázali, že nadpriemerne inteligentní ľudia robia menej chýb a aj menej hlúpych rozhodnutí ako ľudia s priemerným IQ. A verte či nie, ukázalo sa tiež, že ako IQ klesá, rastie nehodovosť. Ľudia s nižším inteligenčným kvocientom údajne spôsobujú viac dopravných nehôd. Nadpriemerne inteligentní ľudia sú jednoducho obozretní nielen v tom, čo povedia, ale aj v tom, čo robia.

 6. Väčšina konverzácií je podľa vás zbytočných
  Nadpriemerne inteligentní ľudia si myslia, že väčšina konverzácií je absolútne zbytočných, pretože ich často vedú nie veľmi bystrí ľudia a týkajú nepodstatných vecí, ba až hlúpostí. Pre inteligentných mužov sú to rozhovory o ženách, počasí, športe a klebety. Pre ženy s vysokým IQ sú zas zbytočné témy mejkap, oblečenie, nákupy či klebetenie.

 7. Ste prvorodeným dieťaťom
  Vedci totiž prišli na to, že prvorodené deti majú vyššie IQ ako ich mladší súrodenci. Tieto výsledky vraj úzko súvisia s prístupom rodičom. Ako je to možné? Všetko sa dozviete tu.

V koľkých z uvedených vlastností ste na našli?

Zdielať článok na Facebooku
02.01.2018  |  Zdroj: quora.com; Text: es; Foto: thinkstockphotos.com
Hodnotenie článku:
3.3/5 (10 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin