Návod, ako byť skutočne šťastný: Nie je v tom žiadna veda, stačí dodržať iba tieto 3 rady

Otázka šťastia vždy vzbudzovala zvedavosť ľudí. Mnohí sa pýtajú, ako byť šťastný či kedy je človek naozaj šťastný. Nie je v tom však žiadne tajomstvo ani prekvapivá veda: byť šťastným sa dá naozaj celkom jednoducho. Máte aj vy pocit, že vám chýba šťastie v živote? Skúste do svojho života zaradiť tieto tri veci, môžu vám pomôcť cítiť sa lepšie a spokojnejšie.

 

 

 

  1. Nezabúdajte na prítomnosť
    Každý túži po šťastí a robí všetko preto, aby ho dosiahol. Mať vysoké ambície je skvelé, ak si však toho na plecia naložíte príliš veľa, môže to skončiť úplne opačne. Zabudnete totiž na prítomnosť, v ktorej si tiež môžete užívať spokojnosť, radosť a šťastie. Prestaňte sa hnať  za budúcim šťastím, myslite aj na prítomnosť. Ak totiž šťastie odmietate v tomto momente, znamená to, že ho odmietate úplne. Dajte si „pauzu“, vychutnajte si východ slnka či oblohu plnú hviezd, prítomnosť vašich blízkych či priateľov alebo len radosť z hry s vaším domácim miláčikom. Sú to síce drobnosti, no aj tie prispejú k tomu, že sa bude cítiť spokojne a šťastne.
  2. Zmeňte to, čo sa zmeniť dá
    Tým, čo ovplyvniť nedokážete, sa skúste nezaoberať. Zbytočne totiž budete míňať svoju energiu na niečo, s čím sa pohnúť nedá. Namiesto toho sa sústreďte, čo všetko dokážete ovplyvniť: dokážete odviesť skvelú prácu, podať nadpriemerný výkon a dosiahnuť tak úspech v kariére. Taktiež ste pánom toho, či sa vo vašom živote bavíte: stretávajte sa s ľuďmi, s ktorými vám je príjemne, zabávajte sa, podnikajte rôzne výlety, spoznávajte tiež nových ľudí – využite príležitosti, ktoré umožňujú nadväzovanie nových kontaktov. Zistite, čo môžete vo vašom živote zmeniť k lepšiemu a nebojte sa vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Budete prekvapený, čo všetko dokáže spôsobiť aj malá zmena vo vašom živote.
  3. Prispôsobte si šťastie
    Nenechajte sa oklamať tým, že šťastie má predpísaný vzor: že skutočne šťastný budete len vtedy, ak ste vo vzťahu, ak ste vydatá/ženatý, ak ste na najvyššej pozícii vo firme, ak máte veľký dom či luxusné auto. Niekomu stačí ku šťastiu niečo úplne iné: napríklad byť slobodne sám sebou, mať voľný čas na svoje koníčky, robiť prácu, ktorá ho baví a napĺňa a nezažíva v nej každodenné stresy a tlaky. Každý z nás je iný a tešia ho iné veci. Nenúťte sa do vecí, po ktorých naozaj netúžite, Zistite, čo vás robí šťastným a držte sa toho. 
Zdielať článok na Facebooku
22.06.2019  |  Zdroj: inc.com; Foto: gettyimages; Autor: © Zoznam/es
Hodnotenie článku:
4.3/5 (10 hlasov)

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Citáty o práci a kariére

Bill Gates

Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.

Bill Gates