Všetky články

Hľadáte si zamestnanie? Teraz máte veľkú šancu, voľných je viac ako 100-tisíc pracovných miest

Aktuality  /   Diskusia

Trend klesajúcej nezamestnanosti a rastúceho počtu neobsadených voľných pracovných miest bude pokračovať aj v druhom polroku tohto roka. Očakáva... 


Ilustračné foto

7 situácií, ktoré poznajú iba atraktívne ženy: S týmto sa bežne stretávajú v práci

Mám prácu  /   Diskusia

Myslíte si, že atraktívny vzhľad je na pracovisku výhodou? Nemusí to platiť vždy. Sú situácie, ktoré by ženám v práci nikto nezávidel. Pozrite sa, s čím všetkým sa príťažlivé ženy bežne stretávajú na pracovisku. Pravdepodobne by ste s nimi nemenili.


Hrozí aj vám predčasná

Hrozí aj vám predčasná smrť? Toto je 10 najčastejších príčin úmrtí

Mám prácu  /   Diskusia

Viete, aké sú najčastejšie dôvody úmrtí ľudí? James a Claudia Azula Altucherovci vo svojej knihe „Nebojte sa povedať nie“ okrem iného radia aj v tom, ako povedať nie predčasnej smrti. Viete, na aké ochorenia ľudia zomierajú najčastejšie? Sú vám známe spôsoby, ako sa proti tomu chrániť? Poradíme vám, ako si ochrániť zdravie.


Ilustračné foto

Dnes začíname! Ako byť úspešný na pracovnom pohovore

Kariéra na pláži  /   Diskusia

To je téma dnešnej prvej „kariérnej stredy“ na Magio Pláži.


Ilustračné foto

Otázka na pohovore, na ktorú by ste mali vedieť odpovedať: Ako zvládate stres?

Kariéra na pláži  /   Diskusia

Táto otázka je pri pracovných pohovoroch úplne na mieste. Stres výrazne ovplyvňuje vaše celkové vystupovanie počas pohovoru.


„Ako udržať občas jazyk

„Ako udržať občas jazyk na uzde“ a čo robiť, aby mi takmer všetci rozumeli?

Kariéra na pláži  /   Diskusia

V rámci projektu Kariera.sk na Pláži bude hosťom aj Pavel ULMAN, tréner a konzultant zo spoločnosti Consultator s.r.o. Pavel poskytuje špecifické konzultačné služby v Čechách a na Slovensku od roku 2004. Opiera sa o svoje manažérske skúsenosti, dávno objavené pravdy, zmysel pre humor a príbehy z reálneho života, pomocou ktorých vytvára zapamätateľnú... 


4 vety, ktoré by

4 vety, ktoré by ste mali povedať, ak vám šéf odmietne zvýšiť plat

Mám prácu  /   Diskusia

Odhodlali ste sa zaklopať na šéfovu kanceláriu a požiadali o zvýšenie platu? Mali ste pripravené argumenty, podložili ste svoju žiadosť, no aj tak ste dostali veľké NIE? Mnohí sa po zamietavej odpovedi stiahnu a iba kývnu plecami, že to jednoducho nevyšlo. Že skúsia šťastie o rok. Vy to však urobiť nemusíte, nemusíte akceptovať odmietnutie. Namiesto... 


Ilustračné foto

O toto remeslo nie je záujem: Koho prácu si Slováci prestali vážiť?

Aktuality  /   Diskusia

Ľudia si dostatok chleba necenia. Dôvodom je, že spoločnosť sa má podstatne lepšie ako v minulosti. Vážnosť pekárskeho remesla tak ustupuje. V rozhovore pre TASR to uviedol dlhoročný odborník a zakladateľ pekárskeho výskumu Vojtech Szemes.


7 príčin, prečo ste

7 príčin, prečo ste permanentne unavený: Takto to môžete napraviť

Mám prácu  /   Diskusia

Máte pocit, že ste neustále unavený? Zle spíte, v práci neviete fungovať, nemáte energiu ani vo svojom voľnom čase? Pravdepodobne robíte niečo zle. Chcete vedieť, čo môže stáť za vašou neustálou únavou? Možno robíte týchto sedem chýb. Zbavte sa ich. Takto.


Ilustračné foto

11 psychologických trikov, vďaka ktorým si získate každého: Tieto metódy by ste mali poznať

Mám prácu  /   Diskusia

Chceli by ste vedieť, ako si jednoducho nakloniť ľudí na svoju stranu? Psychologické triky dokážu divy a ak sa ich naučíte, nebude pre vás problém získať si kohokoľvek. Pripravili sme pre vás 11 tipov, ktoré by ste si mali osvojiť, ak chcete vedieť, ako pracovať s ľuďmi a stať sa medzi nimi obľúbeným.


Výzva pre každého: Za

Výzva pre každého: Za jeden rok si dokážete našetriť 1 378 eur, aj keď zarábate málo

Mám prácu  /   Diskusia

Z malej výplaty sa peniaze odkladajú bokom ťažko. Niekedy však aj z tej veľkej. Nezáleží ale na tom, koľko zarábate, každý z vás si dokáže za 52 týždňov - teda za rok, odložiť až 1 378 eur. Neveríte? Dá sa to aj z vašej výplaty. Stačí, ak dodržíte tieto jednoduché rady. Pozrite sa, ako jednoducho si môžete našetriť peknú sumu peňazí.<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois