Podnikanie

Odbremeňte sa od gigantických papierovačiek pri zakladaní firmy

Mám prácu  /   Diskusia

Zákon ukladá niekoľko povinností, ktoré by ste ako samostatne zárobkovo činná osoba mali na začiatku vášho podnikania splniť. V niektorých prípadoch... 


Ilustračné foto

Podnikatelia o slovenskej etike: Utrpeli straty, frustrácia stúpa

Domáce  /   Diskusia

Slovenskí podnikatelia si uvedomujú svoju úlohu pri vytváraní férovejšieho konkurenčného prostredia. Až polovica z nich priznala, že za posledné tri roky utrpeli straty v dôsledku neetických praktík ich konkurentov a dve tretiny vidia etické správanie ako konkurenčnú výhodu s pozitívnymi efektmi v krátkodobom alebo dlhodobom horizonte.


Ilustračné foto

Podnikatelia, chcete sa vyhnúť exekúcii? Skúste toto

Podnikanie  /   Diskusia

Slovenskí daňoví poplatníci nezaplatili okolo 774 miliónov eur. Ide o výšku vymožiteľných daňových nedoplatkov, ktorú Finančná správa (FS) zaznamenala ku koncu minulého roka. Pokiaľ sa niekto dostane do situácie, kedy nie je schopný daň zaplatiť v lehote jej splatnosti, mal by neodkladne začať komunikovať so svojím daňovým úradom. V najhoršom prípade musí počítať s exekúciou.


Ilustračné foto

Medzinárodná pomoc pre začínajúcich podnikateľov: Získajte ju už v septembri

Podnikanie  /   Diskusia

Maďarsko-slovenský inkubátor Pócsmegyer, ktorý má podporiť začínajúce mikro, malé a stredné podniky, je pred dokončením a od septembra 2015 bude záujemcom k dispozícii. Projekt na podporu podnikania medzi Maďarskom a Slovenskom realizuje Taliansko – Slovenská obchodná komora (TSOK) so svojím maďarským partnerom.


Jeff Bezos

Chcete vybudovať spoločnosť v hodnote 200 miliárd? Návod od muža, ktorý to dokázal

Podnikanie  /   Diskusia

Obchod, v ktorom kúpite ozaj všetko, Amazon, vznikol pred dvadsiatimi rokmi a vo svojich začiatkoch predával len knihy. Jeho zakladateľovi a generálnemu riaditeľovi Jeffovi Bezosovi sa tak podarilo vybudovať spoločnosť v hodnote viac než dvesto miliárd eur v podstate z ničoho. Vďaka jeho šikovnosti a obchodným znalostiam firma rastie aj naďalej. Chcete... 


Ilustračné foto

Vyššia podpora z eurofondov: Má nárok aj váš podnik?

Podnikanie  /   Diskusia

Slovensko z fondov Európskej únie (EÚ) finančne zvýhodní domácu produkciu biopotravín a ekologický chov. Prednosť v čerpaní podpory budú mať aj tí mladí farmári a malé podniky, ktoré sa zamerajú na ekologické poľnohospodárstvo. Plnú podporu dostanú tí, ktorí využívajú celú plochu na ekologické poľnohospodárstvo.


Ilustračné foto

Negatívny dosah Grécka na slovenských podnikateľov: Ako sa ochrániť?

Domáce  /   Diskusia

Aktuálne ekonomické a politické dianie v Grécku môže mať negatívny dosah aj na slovenských podnikateľov. Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR odporúča, aby pri realizácii ďalších obchodov v Grécku vyberali slovenské podniky platby vopred a v hotovosti, alebo si ich poistili, či využili iné formy záruky.


Ilustračné foto

Jedinečná príležitosť už čoskoro: Získajte grant vo výške 50-tisíc aj vy

Podnikanie  /   Diskusia

Mladí poľnohospodári na Slovensku sa už čoskoro budú môcť uchádzať o grant z fondov Európskej únie (EÚ). Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) by mala v najbližších dňoch vyhlásiť výzvu, v rámci ktorej sa budú môcť uchádzať o podporu na začatie podnikateľskej činnosti. Vyplácať by sa mala vo výške 50.000 eur na jedného mladého poľnohospodára vo forme... 


Ilustračné foto

Nízka kvalita podnikateľského prostredia na Slovensku: Všetko závisí od vlády

Podnikanie  /   Diskusia

Slovensko má nízku kvalitu podnikateľského prostredia pre domáce aj zahraničné investície. Povedal to dnes na záver deviateho rokovacieho dňa 53. schôdze parlamentu Jozef Kollár (nezaradený) počas rozpravy k Programu stability Slovenskej republiky na roky 2015 až 2018. Odvolal sa na informácie zo špecifických odporúčaní Európskej komisie pre každú krajinu.


Ilustračné foto

Slováci z daňových rajov odchádzajú, Česi sa ich 'držia'

Podnikanie  /   Diskusia

Slovenské firmy pomaly opúšťajú daňové raje. Najväčší odliv bol zaznamenaný v Monaku, Jersey a Holandsku. Záujem českých firiem o daňové raje pokračuje pomalým tempom.


Ilustračné foto

VIDEO: 10 rád nazbieraných za desať rokov podnikania

Videá  /   Diskusia

Podnikanie je ako manželstvo, zväzok na dlhé obdobie. Pred jeho začatím je dôležité zvážiť si všetky vstupné faktory. Veľmi dôležitá je orientácia na zákazníka a prijatie myšlienky, že na trhu je pánom klient, nie spoločnosť. So svojimi radami do podnikania sa podelil Tomáš Torok, ktorý je srdcom marketér, večne nespokojný budovateľ a zároveň tvorca a realizátor projektu EMPIRE Education Group.Citáty o práci a kariére

Paul McKenna

Ľudia zlyhávajú nie preto, že chyba je v nich, ale preto, že zlyhanie je súčasťou cesty, ktorá vedie k úspechu.

Paul McKenna