Podnikanie

Odbremeňte sa od gigantických papierovačiek pri zakladaní firmy

Mám prácu  /   Diskusia

Zákon ukladá niekoľko povinností, ktoré by ste ako samostatne zárobkovo činná osoba mali na začiatku vášho podnikania splniť. V niektorých prípadoch... 


Mark Zuckerberg

Milionári vedia byť držgroši: Hoci majú kopy peňazí, takto šetria

Podnikanie  /   Diskusia

Napriek tomu, že niekto zarobil takmer toľko peňazí ako Bill Gates, neznamená to, že ich musí rozhadzovať na každú stranu. Výskum a skúsenosti poukazujú na to, že bohatí ľudia vrátane tých, čo môžu peniaze prehadzovať lopatami, sú prekvapivo skromní. Nemusí to však znamenať, že sú lakomí.


Ilustračné foto

Túžite po kariére, no nechcete skončiť opustený a sám? Tipy, ktoré zachránia váš ľúbostný život

Podnikanie  /   Diskusia

Byť podnikateľom má mnoho výhod. Ste svojim jediným pánom, robíte čo vás baví a ak ste šikovný aj slušne zarábate. Na jednu tému však v prívale povinností podnikatelia často zabúdajú, a to vzťahy. Pre oboch partnerov totiž môže byť skutočne ťažké udržať iskru, keď jeden z nich podniká.


Ilustračné foto

Potrebujete pomôcť s predajom? Experti radia ako na to

Podnikanie  /   Diskusia

Konferencia MARKETING that SELLS patrí každoročne k očakávaným udalostiam s jedinečnou príležitosťou stretnúť najvyhľadávanejších marketérov zo Slovenska a zahraničia! Počas letných mesiacov odhalili organizátori MARKETING that SELLS 2015 okrem hlavných tém 14. ročníka, aj mená viac ako 15-tich expertov zo sveta marketingu, ktorí vystúpia 7. októbra v Bratislave.


Podanie daňového priznania

Neplatičov daní čaká zmena: Politici upravili pokuty i sankcie

Domáce  /   Diskusia

Režim pokút a sankcií za nesplnenie daňových povinností sa upraví. Vyplýva to z novely zákona o daňovom poriadku z dielne Ministerstva financií (MF) SR, ktorú dnes schválil parlament.


Ilustračné foto

Slovenských firiem sídliacich v daňových rajoch sú tisícky: Podnikatelia začínajú odchádzať

Domáce  /   Diskusia

Počet slovenských firiem, ktorých vlastník má adresu v daňovom raji, sa počas 1. polroka znížil o 112 na celkových 4250. Najväčší odlev zaznamenalo Monako a britský ostrov Jersey. Vyplýva to z aktuálnych údajov poradenskej spoločnosti Bisnode.


Ilustračné foto

Podnikáte a zamestnávate mladých ľudí? Podajte si žiadosť o príspevok

Domáce  /   Diskusia

Zamestnávatelia už môžu predkladať úradom práce žiadosti o poskytnutie finančných príspevkov na mentorové zapracovanie a prax pre mladých ľudí. Informuje o tom na svojej internetovej stránke Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR).


Ilustračné foto

Chcete začať podnikať? Takto založíte spoločnosť s r. o.

Podnikanie  /   Diskusia

Založenie obchodnej spoločnosti bude v porovnaní so založením živnosti trvať dlhšie a ide o niečo zložitejší proces. Každý si ju môže založiť svojpomocne, pomocou právnika alebo špecializovanej spoločnosti. Kúpiť sa dá aj hotová nová spoločnosť, takzvaná ready made spoločnosť, ale aj existujúca s podnikateľskou históriou.


Ilustračné foto

Podnikáte a nevychádzate s peniazmi? Skúste si pomôcť takto

Podnikanie  /   Diskusia

Na financovanie investičných a prevádzkových potrieb, vrátane nákupu tovarových zásob, môžu živnostníci a malé firmy registrované na Slovensku dostať úver 2500 až 50.000 eur. Mikropôžičky za výhodných úverových podmienok poskytuje Slovak Business Agency (SBA).


Ilustračné foto

Počet slovenských milionárov rapídne rastie: Dokonca rýchlejšie ako v Európe

Podnikanie  /   Diskusia

Počet milionárov na Slovensku rastie. V minulom roku sa medziročne zvýšil o viac ako 9 % na 4200. Slovenských milionárov tak pribúdalo dvakrát rýchlejšie ako v Európe. Vyplýva to z údajov Svetovej správy o bohatstve 2015, ktorú vydala spoločnosť Capgemini v spolupráci s RBC Wealth Management.


96 rokov staré tajomstvo

96 rokov staré tajomstvo najbohatšieho muža odhalené: Gigantické impérium vybudoval z ničoho

Podnikanie  /   Diskusia

Bohatší ako Bill Gates a Warren Buffett dokopy začínal ako chudobný škótsky imigrant. Andrew Carnegie dokázal vybudovať najväčšie oceliarske impérium bez peňazí, bez možností i bez akýchkoľvek stykov a stal sa tak najbohatším mužom na svete. Napriek tomu, že zomrel pred 96 rokmi, sa stále môžeme poučiť z jeho životných lekcii.Citáty o práci a kariére

Erich Fromm

V skutočnosti moderný človek mimo pracovnú dobu má veľmi málo sebadisciplíny. Keď nepracuje, chce leňošiť, flákať sa, alebo aby sme použili krajšie slovo "uvoľniť sa".

Erich Fromm