Podnikanie

Odbremeňte sa od gigantických papierovačiek pri zakladaní firmy

Mám prácu  /   Diskusia

Zákon ukladá niekoľko povinností, ktoré by ste ako samostatne zárobkovo činná osoba mali na začiatku vášho podnikania splniť. V niektorých prípadoch... 


Zarábajte si tým, čo

Zarábajte si tým, čo vás baví: Týchto 5 spôsobov vám ukáže, ako na to

Motivácia a produktivita  /   Diskusia

Nebolo by skvelé, ak by ste si mohli zarábať tým, čo vás najviac baví? Ak nepatríte k ľuďom, ktorým sa tento sen splnil, no radi by ste sa k nim pridali, máme pre vás 5 užitočných tipov, ako zo svojej záľuby úspešne urobiť zamestnanie, prípadne činnosť, ktorá vám mesačne zarobí pekných pár eur.


Nikto vás nechce zamestnať?

Nikto vás nechce zamestnať? Zamestnajte sa sami!

Získaj prácu  /   Diskusia

Hľadáte si prácu, no stále neúspešne? Alebo vás už nebaví bežný zamestnanecký život? Nemárnite čas čakaním na zamestnávateľa, ktorý vám dá šancu ukázať, čo vo vás je, splňte si sen mať vlastné podnikanie a staňte sa sami sebe pánom. Naštartujte sa a začnite si zarábať svojou šikovnosťou, nápadmi alebo schopnosťami. Ako na to?


Ilustračné foto

Rúca sa vám podnik pred očami? 3 hlavné dôvody prečo najlepší zamestnanci končia

Práca s ľuďmi  /   Diskusia

Zoznámte sa s Máriou. Pre firmu pracuje posledné tri roky a je motivovaným a pracovitým zamestnancom. Mária zbožňuje svoje zamestnanie, má rada svojich kolegov a myslí si, že má dostatočný plat i skvelé benefity. Napriek tomu si hľadá novú prácu v inej spoločnosti.


Ilustračné foto

Ani podnikatelia sa v novom roku nevyhnú zmenám: Toto ich čaká a neminie!

Domáce  /   Diskusia

Podnikateľov od Nového roka čaká viacero zmien pri dani z pridanej hodnoty. Vyplývajú z poslednej novelizácie zákona z októbra 2015. Jednou zo zmien je, že menší podnikatelia dostávajú možnosť uhrádzať daň z pridanej hodnoty štátu až po prijatí platby za svoje tovary alebo služby. Tento nový režim platenia dane z pridanej hodnoty pritom budú môcť využívať... 


Ilustračné foto

Vieme, čo najviac ničí slovenských podnikateľov: Toto sú ich najväčší nepriatelia

Podnikanie  /   Diskusia

Daňové a odvodové zaťaženie, časté zmeny legislatívy a množstvo administratívnych povinností sú oblasti, ktoré najviac brzdia mladých v podnikaní. Vyplýva to z výsledkov prieskumu zameraného na index prekážok v podnikaní mladých ľudí na Slovensku v roku 2015. Index zverejnilo Združenie mladých podnikateľov Slovenska.


Ilustračné foto

Nestačí vám dôchodok? 10 tipov ako začať vlastný biznis

Podnikanie  /   Diskusia

Nová generácia penzistov mení význam slova dôchodok. Zatiaľ čo ich rodičia sa tešili na oddych a čas strávený s vnúčatami, oni skôr pomýšľajú na ďalšiu prácu. Pre niektorých je to nutnosť a iní sa naopak nemôžu dočkať. Zatiaľ čo sa mnohí tešia na prácu a boja sa ničnerobenia, druhá skupina dôchodcov nemá bez ďalšieho príjmu šancu vyžiť.


Richard Branson

Neviete ako ďalej? Tieto 4 pravidlá vám pomôžu aj s tými najťažšími rozhodnutiami

Kariérny rast  /   Diskusia

V lete roku 2012 britská vláda informovala Virgin Trains, že stratili práva prevádzkovať železničnú franšízu na západnom pobreží Veľkej Británie, ktorú riadili už 15 rokov a masívne ju rozšírili. Richard Branson, predseda predstavenstva materskej spoločnosti Virgin Group, bol „ohromený a zmätený“ ako píše aj vo svojej knihe. Na chvíľu sa odmlčal a stretol... 


Ilustračné foto

Ste stvorení na podnikanie? S týmito vlastnosťami sa doň nepúšťajte

Podnikanie  /   Diskusia

Mnoho ľudí by chcelo začať podnikať, no nie každý je na to stavaný. Faktom však zostáva, že len malé percento ľudí, ktorí chcú byť podnikateľmi, s biznisom skutočne začne. Jednoduchým dôvodom je, že nástrahám podnikateľského života nedokáže odolávať každý.


Ilustračné foto

Rozprávkové príjmy najlepších spoločností sveta: Koľko zarobí jeden zamestnanec?

Podnikanie  /   Diskusia

Jedným z pozoruhodných aspektov technologických spoločností je množstvo príjmov, ktoré sú schopné niektoré produkovať i s málo zamestnancami. Chcete vedieť, koľko peňazí firmám ako Apple, Google či Microsoft zarobí jeden zamestnanec?


Ilustračné foto

Podnikatelia pozor na nekalé praktiky: Čakajú vás kontroly

Domáce  /   Diskusia

Špeciálne útvary kontroly inšpektorátov práce, tzv. kobry, odhaľujú prípady, keď zamestnanci nie sú včas prihlásení v Sociálnej poisťovni do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia napriek tomu, že majú písomnú pracovnú zmluvu alebo dohodu. Oneskorené splnenie tejto oznamovacej povinnosti je považované za nelegálne zamestnávanie.... Citáty o práci a kariére

Maxim Gorkij

Ak nájdeš v živote cestu bez prekážok, určite nevedie nikam.

Maxim Gorkij