Strata práce

So starým životopisom nepochodíte: Pozrite sa, ako má vyzerať CV v roku 2018

Hľadám prácu  /   Diskusia

Rok 2017 je preč a nový priniesol nové trendy v tom, ako má vyzerať dobrý životopis. Novinky sa týkajú nielen vzhľadu, ale aj obsahu životopisu.... 


Prešli ste do konkurenčnej

Prešli ste do konkurenčnej firmy? Na toto si dajte pozor

Mám prácu  /   Diskusia

Prejsť do konkurenčnej spoločnosti sa vo všeobecnosti považuje za niečo neprípustné. Zamestnávatelia vnímajú takýto krok ako zradu a obávajú sa, že bývalý zamestnanec prezradí konkurencii všetko, čo sa naučil a odovzdá jej cenné know-how. Zriedkakedy je však prechod zamestnanca ku konkurencii motivovaný úmyslom poškodiť bývalého zamestnávateľa. Pohnútky... 


Meníte často prácu? Pre

Meníte často prácu? Pre firmy ste podozrivý!

Aktuality  /   Diskusia

Na trh práce sa vracajú fluktuanti. Na ľudí, ktorí mali dva a viac pracovných pomerov po sebe s trvaním kratším ako dva roky, by si mali dať firmy pozor. Upozorňuje na to personálno-poradenská spoločnosť McRoy Jobliner.


Šéfovia, pozor: Tieto vety

Šéfovia, pozor: Tieto vety pri vyhadzovaní zamestnanca nehovorte!

Mám prácu  /   Diskusia

Výpoveď nie je väčšinou príjemná pre žiadnu zo zúčastnených strán. Zamestnávateľ by však mal vždy dbať na to, aby výpoveď zamestnancovi čo najviac uľahčil. Na čo by si mali šéfovia dať pozor? Aké vety by nikdy nemali povedať zamestnancom, ak im oznamujú, že v práci skončili. Toto je 7 viet, ktoré by zamestnanec nikdy nemal počuť od šéfa, ak dostal výpoveď.


Končíte v práci? Zahryznite

Končíte v práci? Zahryznite si radšej do jazyka a usmievajte sa. Pre toto!

Hľadám prácu  /   Diskusia

Odchádzate z práce? Dobrovoľne alebo „nasilu“? Nech už je dôvod akýkoľvek, nie je dobré odchádzať v zlom. Možno máte chuť spraviť z vášho odchodu udalosť, ktorou by si vás všetci zapamätali, možno by si niektorý z vašich kolegov alebo dokonca aj samotný šéf zaslúžili vypočuť, čo si o nich naozaj myslíte, nenechajte sa však strhnúť a myslite do budúcna.


Ste bez práce? Takto

Ste bez práce? Takto by mal vyzerať deň nezamestnaného človeka

Hľadám prácu  /   Diskusia

Ste už dlhší čas nezamestnaný? Ako využívate voľný čas, ktorý máte? Ak sa každý deň zobudíte pred obedom, sem-tam pozriete ponuky na pracovnom portáli Kariéra.sk či absolvujete pravidelnú návštevu úradu práce, máme pre vás zlú správu. Nerobíte toho dosť a ešte k tomu márnite svoj drahocenný čas! Čo by ste vo vašom živote mali zmeniť? Inšpirujte sa naším vzorom harmonogramu nezamestnaného človeka.


Ilustračné foto

20 príznakov, že vám hrozí výpoveď: Nenechajte sa nepríjemne prekvapiť

Strata práce  /   Diskusia

Väčšinou sú ľudia aspoň trochu prekvapení, keď počujú z úst svojho šéfa vetu „Máš padáka!“. Niektorí sú dokonca v šoku. Keď sa však lepšie nad situáciou lepšie zamyslia, uvedomia si, že náznaky blížiacej sa výpovede existovali, no sami sa ich rozhodli ignorovať, tvrdí Robert Dilenschneider, autor knihy ″50 Plus!″.


Nenechajte sa nemilo prekvapiť:

Nenechajte sa nemilo prekvapiť: Toto je hlavný znak, že vás čaká výpoveď

Strata práce  /   Diskusia

Výpoveď nikoho nepoteší, situácia je však ešte horšia, pokiaľ ste to vôbec nečakali. Väčšina ľudí totiž ani netuší, že šéf ich plánuje vyhodiť. Odborníci na kariéru tvrdia, že existujú viaceré neklamné znaky, ktoré vám napovedia, že onedlho skončíte bez práce.


Ilustračné foto

Nenechajte sa oklamať: Pracovný pomer platne skončíte takto!

Strata práce  /   Diskusia

Pri skončení pracovného pomeru musia zamestnanec aj zamestnávateľ dodržať viacero pravidiel stanovených Zákonníkom práce (ZP). Inak sa môže stať, že neplatne skončia pracovný pomer. Zamestnanec ho môže skončiť buď dohodou, alebo výpoveďou, alebo vo výnimočných prípadoch môže ukončiť pracovný pomer okamžite.


Ilustračné foto

Nezamestnanosť môže byť pre vás užitočná: Skúste týchto 13 vecí!

Strata práce  /   Diskusia

Ak ste práve dostali výpoveď alebo sa rozhodli zmeniť miesto a zatiaľ nemáte vyhliadnutú novú prácu, nemusíte podliehať zúfalstvu. Čas medzi zamestnaniami môže byť pre vás skutočne užitočný, pokiaľ s ním naložíte správne.


Ilustračné foto

Psychológovia varujú: Toto sa stane s vašou osobnosťou, keď ste nezamestnaní

Strata práce  /   Diskusia

Keď máte stálu prácu, môžete občas snívať o výpovedi a o slobode, ktorá ju sprevádza. Namiesto tlačeníc vo verejnej doprave a čakania v zápchach či pokarhania od šéfa za preklepy vo vašom poslednom projekte, by ste si mohli dopriať prechádzku v parku alebo upiecť váš obľúbený koláč.Citáty o práci a kariére

Erich Fromm

V skutočnosti moderný človek mimo pracovnú dobu má veľmi málo sebadisciplíny. Keď nepracuje, chce leňošiť, flákať sa, alebo aby sme použili krajšie slovo "uvoľniť sa".

Erich Fromm