Hľadám prácu

Slováci leniví nie sú: Toto sú dôvody, ktoré im bránia pracovať, tvrdia odborníci

Aktuality  /   Diskusia

Napriek vyše 200.000 ľuďom, ktorí môžu teoreticky okamžite nastúpiť do práce, sa tieto miesta nedarí zaplniť. Uplatneniu nezamestnaných na trhu... 


Personalistka, ktorej rukami prešlo

Personalistka, ktorej rukami prešlo 40-tisíc životopisov, prezrádza: Toto je 6 najotravnejších chýb vo vašom CV

Hľadám prácu  /   Diskusia

Personalistke Tine Nicolaiovej prešlo rukami a takpovediac aj „očami“ viac ako 40 tisíc životopisov. To je slušné číslo, však? Za tie roky si Tina všimla tie najčastejšie chyby a prešľapy, ktoré ľudia vo svojich životopisoch robia. Rozhodla sa ich zosumarizovať a upozorniť na ne verejnosť, aby sa ostatní z týchto chýb poučili. Pozrite sa na šesť najčastejších... 


Firma zverejnila poriadne čudný

Firma zverejnila poriadne čudný pracovný inzerát, šokuje úprimnosťou: Hľadáme psychopata

Hľadám prácu  /   Diskusia

Istá mediálna agentúra pred nedávnom zverejnila inzerát, v ktorom hľadali obchodníka. Nie však len takého obyčajného – priamo v pracovnej ponuke uviedli, že preferujú, aby mal kandidát psychopatické sklony. Bol to len žart alebo to mysleli úplne vážne?


Ilustračné foto

Najžiadanejší a najhorší absolventi: O týchto sa firmy bijú, títo si na trhu práce ani neškrtnú

Aktuality  /   Diskusia

Dopyt zamestnávateľov po absolventoch jednotlivých vysokých škôl sa výrazne líši. Kým o niektorých sa firmy bijú, o iných je záujem mizivý. Najväčší záujem je už dlhodobo o ľudí, ktorí ukončili niektorú z technických vysokých škôl. Žiadaní sú najmä absolventi IT a elektrotechnických fakúlt. Z humanitných smerov sú najviac v kurze ekonómovia. Uvádza... 


Hľadáte si prácu? AAA

Hľadáte si prácu? AAA AUTO tento rok ponúkne až 135 nových pozícií

Hľadám prácu  /   Diskusia

Najväčší predajca ojazdených automobilov v strednej a východnej Európe plánuje i tento rok významne expandovať a s tým súvisí i plán AAA AUTO otvoriť v tomto roku až 135 nových pozícií. V súčasnej dobe zamestnáva skupina AAA AUTO takmer 2 400 ľudí, ktorí pracujú na viac ako štyridsiatich pobočkách v štyroch krajinách.


Užívajte si výhody ako

Užívajte si výhody ako šéfov obľúbenec: Toto sú 3 kroky, ktorými si získate jeho priazeň

Mám prácu  /   Diskusia

Má váš šéf v práci obľúbencov, no vy to nie ste? Je totiž očividné, kto je jeho favorit? Je to váš kolega, s kým ho najčastejšie vídate, s ktorým vedie debaty v kuchynke, s ktorým najčastejšie rieši prácu, ale aj osobné záležitosti? Ako sa vyrovnať so situáciou, ak máte šéfa, ktorý si vyberá svoj obľúbencov? Máme pre vás zopár užitočných tipov.


Podanie daňového priznania

Výnimky v daňovom priznaní: Kto ho podávať nemusí?

Aktuality  /   Diskusia

Daňové priznanie za rok 2016 treba podať do konca marca. Slovenská komora daňových poradcov (SKDP) pripomína, že tak nemusia urobiť tí, ktorých zdaniteľný príjem nepresiahol 1901,67 eura. Priznanie však musia podať daňovníci, ktorých príjmy za vlaňajšok síce neprekročili túto sumu, ale vykazujú daňovú stratu.


Ilustračné foto

Pracovné miesta, ktoré je ťažké obsadiť: Firmám najviac chýbajú títo zamestnanci

Aktuality  /   Diskusia

Prehlbujúci sa nedostatok kvalifikovaných pracovníkov na trhu predlžuje obdobie, za ktoré firmy dokážu zohnať potrebných ľudí. Upozorňuje na to personálna agentúra Wincott People. Pri niektorých profesiách je preto podľa personálnej agentúry nutné počítať s dĺžkou náboru, ktorá sa nebude počítať v dňoch, ale v týždňoch. Najväčší nedostatok ľudí pociťujú na trhu firmy v oblasti priemyselnej výroby.


Firma nahradila svojich zamestnancov

Firma nahradila svojich zamestnancov kúzelníkmi: VIDEO Zákazníci neverili vlastným očiam

Mám prácu  /   Diskusia

Britská pošta sa rozhodla netradičným spôsobom odpromovať svoje služby pred letnou dovolenkovou sezónou. Svojich zamestnancov na pobočkách zmenární nahradili kúzelníkmi, ktorí s bankovkami od zákazníkov robili skutočné zázraky. Pozrite sa sami, aké triky predviedli zákazníkom pošty a ako na ne títo zareagovali.


Kia Motors Slovakia

Zamestnanci Kie si prilepšia: Automobilka zvyšuje platy aj príplatok za prácu v noci

Aktuality  /   Diskusia

Spoločnosť Kia Motors Slovakia dnes zamestnancom predstavila konečnú ponuku na zvýšenie miezd v rámci aktuálneho kolektívneho vyjednávania. V porovnaní s ponukou, ktorú navrhol sprostredkovateľ, navýšila spoločnosť nielen základné mzdy, ale aj príplatok za prácu v noci. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Jozef Bačé.


7 jednoduchých vecí, ktoré

7 jednoduchých vecí, ktoré robia najšťastnejší ľudia na svete: Vďaka tomuto sa im žije ľahšie

Hľadám prácu  /   Diskusia

Myslíte si, že najšťastnejší ľudia sú tí, ktorí majú v banke obrovské majetky, v garážach niekoľko luxusných áut a vlastnia honosné sídla? Milionári radi často a radi prezentujú ich dokonalý život – predovšetkým na sociálnych sieťach. A nech fotografie či videá vyzerajú akokoľvek dobre, určite sa nedá povedať, že to je to pravé šťastie. Pravdou totiž... << Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois