Hľadám prácu

Koľko Slovákov poberá dávky v hmotnej núdzi? V týchto okresoch je situácia najhoršia

Aktuality  /   Diskusia

Počet ľudí odkázaných na pomoc v hmotnej núdzi na Slovensku klesá. V apríli tohto roka bolo na tieto dávky odkázaných 94.910 ľudí. Medziročne... 


Ilustračné foto

Dosiahnuť medzinárodnú kariéru sa dá aj na Slovensku: Ako?

Hľadám prácu  /   Diskusia

Spoločnosť Yanfeng Automotive Interiors (YFAI), globálny líder v oblasti interiérových riešení pre automobily, posilňuje svoju prítomnosť na Slovensku a rozširuje svoje investície. V širšom centre Bratislavy otvorila vo štvrtok (18.5.) nové Automotive Business Center. Spoločnosť stále rastie – a kvalifikovaným mladým talentom ponúka atraktívne medzinárodné... 


8 vecí, ktoré bohatí

8 vecí, ktoré bohatí ľudia vedia o peniazoch a vy nie

Mám prácu  /   Diskusia

Ľuďom, ktorí k svojim financiám pristupujú zodpovedne a rozumne, sa väčšinou darí. Sebadisciplína a zbieranie vedomostí sa často vypláca, a tak sa ich bankové konto postupne rozrastá. Chceli by ste vedieť, čo vedia o narábaní s financiami ľudia, ktorých sa peniaze držia? Porovnajte si, či sú vaše poznatky rovnaké.


Ilustračné foto

Rozhodnuté: Firmy nebudú musieť zverejňovať v pracovných ponukách plat

Aktuality  /   Diskusia

Zverejňovanie platov v pracovných inzerátoch povinné nebude. Parlament neposunul do 2. čítania návrh novely Zákonníka práce, ktorú na rokovanie parlamentu predložili nezaradení poslanci Miroslav Beblavý a Jozef Mihál.


Muž chcel predať svoje

Muž chcel predať svoje 20-ročné auto, vytvoril mu fantastické VIDEO: Tomuto sa hovorí práca na jednotku

Mám prácu  /   Diskusia

Ak ste dobrý v tom, čo robíte, môže sa vám to zísť aj v bežnom živote. Tak to urobil aj istý grafik z reklamnej agentúry pri predaji svojho starého auta. Nevedel naň zohnať kupcu, a tak sa rozhodol vytiahnuť svoju najsilnejšiu zbraň, to, v čom je najlepší - špeciálne efekty. Svojmu starému 20-ročnému autu Suzuki Vitara vytvoril neuveriteľné video, ktoré... 


Ilustračné foto

Ďaleko do dôchodku: V ktorých krajinách pracujú ľudia najdlhšie?

Mám prácu  /   Diskusia

Štatistický úrad Európskych spoločenstiev, Eurostat, pred nedávnom skúmal, aká je priemerná dĺžka pracovného života v jednotlivých krajinách Európskej únie. Pravdepodobne každý má pocit, že sa dôchodku ani nedožije, že neustálym predlžovaním odchodu do penzie bude musieť pracovať večne. Pozrite sa ale, ako je to naozaj. V ktorých krajinách Európskej únie pracujú ľudia naozaj najdlhšie?


Neatraktívne zamestnanie? Túto prácu

Neatraktívne zamestnanie? Túto prácu Slováci nechcú robiť, firmy musia hľadať riešenie

Aktuality  /   Diskusia

Zamestnávanie vodičov zo zahraničia je podľa Združenia cestných dopravcov Česmad Slovakia jedným z možných riešení pre dopravné firmy, ako sa vyrovnať s akútnym nedostatkom slovenských profesionálnych vodičov na domácom trhu.


Ilustračné foto

Študenti, chystáte sa na letnú brigádu? Na toto upozorňuje Sociálna poisťovňa

Aktuality  /   Diskusia

Študent strednej alebo vysokej školy denného štúdia, ktorý sa rozhodne počas letných prázdnin brigádovať na Slovensku, nemá povinnosti voči Sociálnej poisťovni. Povinnosť odvádzať poistné zaňho plní zamestnávateľ.


Úspešní a neúspešní ľudia:

Úspešní a neúspešní ľudia: Toto sú najväčšie rozdiely medzi nimi. Ku ktorým patríte vy?

Mám prácu  /   Diskusia

Ako si predstavujete úspešného človeka? Je to ten, kto má obrovský majetok na bankovom účte, drahé auto a luxusné bývanie? Toto sú vo väčšine prípadov tie najčastejšie definície úspechu. Na posúdenie, či je človek úspešný, však existujú aj iné parametre. Je to napríklad kvalita jeho medziľudských vzťahov alebo spokojnosť so životom či v práci... A práve... 


5 najhorších rozhodnutí, ktoré

5 najhorších rozhodnutí, ktoré môžete urobiť, pokiaľ ide o vaše peniaze

Mám prácu  /   Diskusia

Ľudia pri narábaní so svojimi peniazmi nerobia vždy len uvážené rozhodnutia. Občas sa stane, že urobia také, ktoré môžu časom ľutovať. Pozrite sa na päť najčastejších chýb, ktoré možno urobiť, pokiaľ ide o peniaze. Sú niektoré z nich známe aj vám? Dajte si na to pozor a vyhnite sa im.



<< Predchadzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois