Mám prácu

Používate smajlíky v pracovných mailoch? Pre kolegov budete za hlupáka

Mám prácu  /   Diskusia

Je vedecky dokázané, že čím viac sa usmievate, tým viac ste ľuďom sympatický. Ak však používate symbolické úsmevy – emotikony, aj v pracovných... 


Ilustračné foto

11 psychologických trikov, vďaka ktorým si získate každého: Tieto metódy by ste mali poznať

Mám prácu  /   Diskusia

Chceli by ste vedieť, ako si jednoducho nakloniť ľudí na svoju stranu? Psychologické triky dokážu divy a ak sa ich naučíte, nebude pre vás problém získať si kohokoľvek. Pripravili sme pre vás 11 tipov, ktoré by ste si mali osvojiť, ak chcete vedieť, ako pracovať s ľuďmi a stať sa medzi nimi obľúbeným.


Výzva pre každého: Za

Výzva pre každého: Za jeden rok si dokážete našetriť 1 378 eur, aj keď zarábate málo

Mám prácu  /   Diskusia

Z malej výplaty sa peniaze odkladajú bokom ťažko. Niekedy však aj z tej veľkej. Nezáleží ale na tom, koľko zarábate, každý z vás si dokáže za 52 týždňov - teda za rok, odložiť až 1 378 eur. Neveríte? Dá sa to aj z vašej výplaty. Stačí, ak dodržíte tieto jednoduché rady. Pozrite sa, ako jednoducho si môžete našetriť peknú sumu peňazí.


Hrozí Slovákom chudoba? Odborári

Hrozí Slovákom chudoba? Odborári navrhujú zvýšenie životného minima

Aktuality  /   Diskusia

Rast životného minima na Slovensku je nedostatočný. Viacerí poberatelia dávok sú tak ohrození rizikom chudoby. A to aj napriek tomu, že sa od 1. júla tohto roka suma životného minima zvýšila po štyroch rokoch na 199,48 eura. Tvrdí to Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR.


Ilustračné foto

7 spôsobov, ako zabiť čas v piatok v práci rýchlejšie: Tieto vychytávky musíte vyskúšať

Mám prácu  /   Diskusia

Poznáte to aj vy? Je piatok poobede a čas sa ako keby spomalil. Posúvate ručičky hodín očami, snažíte sa ho urýchliť, no nejde to. Ako prežiť posledné minúty v práci a urýchliť čas? Ak sa bojíte sledovať videá na YouTube z obavy, že sa vám zrazu objaví za chrbtom šéf, máme pre vás sedem tipov originálnych tipov, ako si skrátiť čas v zamestnaní, ak sa vám už nechce pracovať.


Nikdy nič nestíhate? Buď

Nikdy nič nestíhate? Buď ste lenivec, alebo robíte túto hlúpu chybu

Mám prácu  /   Diskusia

Máte pocit, že toho máte vždy jednoducho priveľa a nedokážete všetko stihnúť? Možno je to vaším prístupom k práci – že sa vám nechce, prípadne sa spoliehate na to, že to nejako stihnete. Ak však lenivcom nie ste, no aj napriek tomu neviete, do čoho sa skôr pustiť, možno je to len chybou, ktorú robíte a neuvedomujete si ju. Toto je ona.


Ilustračné foto

Živnostníci, pozor: Od 1. júla sa mení výška poistného

Aktuality  /   Diskusia

K 1. júlu sa prehodnocuje vznik a zánik povinného poistenia, vymeriavací základ a výška poistného, ktorú treba v nasledujúcich mesiacoch platiť. Výšku poistného sa živnostníci dozvedia z oznámenia Sociálnej poisťovne do 21. júla 2017 a zaplatia ho prvýkrát do 8. augusta 2017, a to za júl.


Máte neporiadok na pracovnom

Máte neporiadok na pracovnom stole? O tieto problémy si koledujete

Mám prácu  /   Diskusia

Pokiaľ ide o biznis a úspech, či sa vám to páči alebo nie, ide s nimi ruka v ruke aj výzor. Neznamená to ale, že teraz musíte začať nosiť do práce obleky s kravatami či kostýmy. Je to aj o tom, ako vyzerá vaše pracovné miesto. S tým, ako vyzerá pracovný stôl, „bojuje“ každý zamestnanec. Niektorí tento boj prehrávajú, iní sú zas úspešní a majú ho dokonale... 


Prečo je dobré, aby

Prečo je dobré, aby ste vedeli, koľko zarába váš kolega: Platy by mali verejné, tvrdí odborník

Mám prácu  /   Diskusia

Koľko zarába váš kolega? Koľko môže zarobiť váš sused? Určite si aj vy kladiete podobné otázky a veľmi radi by ste na ne poznali odpovede. Platy sú však pálčivou témou a nehovorí sa o nich často. Už len samotná otázka "Koľko zarábaš?" si vyžaduje jednak veľa odhodlania položiť ju, zapotí sa však aj druhá strana, ktorá má na ňu odpovedať. Odborník David... 


Muž má prácu, ktorú

Muž má prácu, ktorú mu závidí celý svet: Brali by ste ju aj vy?

Hľadám prácu  /   Diskusia

Chceli by ste vedieť, ako vyzerá najlepšia práca na svete? Tú má pravdepodobne tento muž. Jeho úlohou je starať sa o mačkovité šelmy: trávi s nimi celý deň, kŕmi ich, hrá sa s nimi a svoju prácu aj dôkladne dokumentuje. Pozrite sa na video, ktoré zábery vás pobavia a niektoré možno aj trochu vystrašia. Mali by ste odvahu vyskúšať si jeho prácu?


Boj o klimatizáciu či

Boj o klimatizáciu či zapáchajúci kolega: Tieto problémy riešia v lete v každej firme

Mám prácu  /   Diskusia

Leto sa nespája vždy len s dovolenkami, ale aj s horúčavami, ktoré dokážu byť niekedy poriadne neznesiteľné. Viete, ako na vás môžu vplývať vysoké teploty, ako vydržať v práci, aj keď vás to ťahá von a ako vyhrať vojnu o klimatizáciu? Pozrite sa, aké najčastejšie problémy sa riešia s príchodom leta v každej firme a ako sa dajú šikovne vyriešiť.Citáty o práci a kariére

Konfucius

Najväčší úspech človeka nie je v tom, že nikdy nepadne, ale v tom, že vždy opäť vstane.

Konfucius