Mám prácu

Hlúpi a povrchní klamári: Prečo dnes toľko ľudí predstiera bohatstvo?

Mám prácu  /   Diskusia

Žijeme v dobe, ktorá je doslova nasiaknutá materiálnymi vecami. Viac než kedykoľvek pred tým sa kladie dôraz na značku auta, dizajnérske kúsky... 


Koalícia predstavila nový sociálny

Koalícia predstavila nový sociálny balíček: Pozrite sa, čo nás čaká a kto si prilepší

Aktuality  /   Diskusia

Rast minimálnej mzdy, zavedenie 13. a 14. platu bez platenia odvodov, zvýšenie príspevku na opatrovanie, navýšenie príplatkov za prácu v noci a za prácu počas soboty a nedele, či zavedenie príspevkov na presťahovanie sa za prácou do iného regiónu. Toto sú opatrenia v rámci nového sociálneho balíčka, na ktorom sa dohodla vládna koalícia.


Aká je firma, v

Aká je firma, v ktorej pracujete? Prezraďte na ňu všetko

Mám prácu  /   Diskusia

Vysnívané zamestnanie so skvelými kolegami a super šéfom alebo každodenné utrpenie v nehostinnom pracovnom prostredí? Ako sú na tom Slováci s ich zamestnaním? Prezraďte, či ste vo firme, v ktorej pracujete, spokojný alebo by ste ju hneď vymenili za inú. Čo myslíte, ako vníma väčšina Slovákov svoju kariéru?


Ilustračné foto

Dávky v hmotnej núdzi porastú: Kedy a o koľko sa zvýšia?

Aktuality  /   Diskusia

Dávky v hmotnej núdzi a príspevky k týmto dávkam by sa mali od začiatku júla budúceho roka zvýšiť o 5 %. Vyplýva to z návrhu novely zákona o pomoci v hmotnej núdzi, ktorú predložilo ministerstvo práce a sociálnych vecí do pripomienkového konania.


Ilustračné foto

Chcete začať podnikať? Na tieto 4 veci si musíte dať veľký pozor

Mám prácu  /   Diskusia

A dosť! Povedali ste si, že už máte po krk zamestnaneckého života? Nebaví vás mizerný plat, podmienky, ktoré zasahujú aj do vášho osobného života? Chcete byť sám sebe pánom a šéfom? Snom mnohých ľudí je začať podnikať, viesť si vlastný biznis, ktorý by im umožňoval rozplánovať si pracovné povinnosti podľa seba a priniesol im balík peňazí. Začínate o... 


Teambuilding, aký ste ešte

Teambuilding, aký ste ešte nezažili: Vydajte sa hľadať poklad Bratislavy

Mám prácu  /   Diskusia

Kto vlastne bol Schöne Nazi? Čo symbolizuje klobúk nad Primaciálnym palácom? Aký je príbeh Čumila? O čom rozpráva Ganymedova fontána pred Národným divadlom? Koľko rozprávok má v sebe socha H. CH. Andersena na Hviezdoslavovom námestí? Čo ukrýva Modrý kostolík? Asi nám dáte za pravdu, že bratislavské Staré mesto má jedinečné čaro, úžasnú históriu a zaujímavú architektúru.


Poloha, v ktorej spíte,

Poloha, v ktorej spíte, o vás prezradí všetko: Čo ste za človeka, aj kde pracujete

Mám prácu  /   Diskusia

Vaša poloha spánku o vás prezradí skutočne veľa. Napríklad koľko máte rokov, aké je vaše zamestnanie či vzdelanie. Tak aspoň tvrdí nová štúdia Spánkového výskumného centra z Loughborough univerzity v Spojenom kráľovstve. Tohto výskumu sa zúčastnilo 15 000 ľudí z celého sveta. Overte si, či charakteristika, ktorú výskumníci odhalili, sedí aj na vás.


5 krokov, ako získať

5 krokov, ako získať viac peňazí: Nechajte si poradiť od ľudí, ktorí zarobili milióny

Mám prácu  /   Diskusia

Chýba vám na účte čiastka, s ktorou by sa vám ľahšie žilo? Už vás nebaví pozerať sa do poloprázdnej či prázdnej peňaženky? Zvýšiť svoj príjem sa dá. Nečakajte však, že to pôjde jednoducho. Ľudia, ktorým sa podarilo zarobiť, radia, ako sa dá získať viac peňazí a prilepšiť si. Vyskúšajte niektoré z týchto spôsobov aj vy.


Ilustračné foto

Tieto slová v práci nepoužívajte: Degradujú vás

Mám prácu  /   Diskusia

Ak si chcete budovať povesť profesionála v tom, čo robíte, mali by ste si dať pozor aj na svoj slovný prejav. Práve to, ako sa vyjadrujeme, o nás veľa napovie. Nezáleží pritom na tom, či pracujeme na pozícii, kde sa vyžaduje profesionálny prejav. Už na základe reči a nášho vyjadrovania si totiž o nás ľudia robia mienku. Dajte si pozor na tieto slovíčka,... 


Milujete alebo neznášate svoju

Milujete alebo neznášate svoju prácu? Teraz to môžete priznať na plné ústa

Mám prácu  /   Diskusia

Máte prácu, ktorú neznášate a do ktorej chodíte len z donútenia? Alebo máte zamestnanie, ktoré milujete? Ako sú na tom Slováci so svojou prácou? Zapojte sa do prieskumu pracovného portálu Kariera.sk a spoločne odhaľme, aká je spokojnosť Slovákov s ich kariérou.


Ilustračné foto

10 znakov šéfa, ktorý je nočnou morou: Toto je postrach všetkých zamestnancov

Mám prácu  /   Diskusia

Možno si aj vy občas zanadávate na svojho nadriadeného. Čo vám na ňom prekáža najviac? Jedna americká HR spoločnosť zrealizovala prieskum, v ktorom zisťovala, aké sú najhoršie vlastnosti šéfov. Z niekoľkých tisíc odpovedí zúčastnených respondentov vyplynulo nasledovné: toto je 10 najhorších vecí, ktoré môže nadriadený robiť. Súhlasíte?Citáty o práci a kariére

Steve Jobs

Mojou prácou nie je byť dobrý na ľudí, mojou prácou je urobiť ich lepšími.

Steve Jobs